Krikšto drabužiai: nuo magijos iki praktinių patarimų

K
K
Šaltinis: Ji24.lt
2017-06-10 15:00
AA

Krikštynos viena pirmųjų svarbių švenčių žmogaus gyvenime. Dažnai tėvai į tai žiūri labai atsakingai ir nori viską padaryti taip, kaip turi būti. Kadangi daugelis krikštynas daro būtent tada, kai geras oras, vasarą, susimąsto, kaip reikėtų rengti savo atžalą. Štai keletas patarimų.

Tradicija rengti šviesiais drabužiais

​Nuo senų laikų vaikutis krikštynoms rengiamas šviesiais drabužėliais. Tokie turėjo atspindėti vaikelio tyrumą. ​

Nuo senų laikų vaikutis krikštynoms rengiamas šviesiais drabužėliais. Tokie turėjo atspindėti vaikelio nekaltumą. Juk balta – tyrumo spalva. Manyta, kad krikšto metu vaikelio drabužėliai įgauna apsauginių galių ir gali saugoti žmogų visą gyvenimą. Senais laikais, krikšto drabužėlius pasiūdavo krikšto mama ir juos įvairiai papuošdavo: nėrinukais, raukinukais, išsiuvinėdavo. Dar ir dabar kai kur (pagal susitarimą) drabužėliais rūpinasi krikšto tėvai. Nors ši tradicija jau nebėra tokia stipri.

Beje, pastebima tendencija, kad tradicijos vaikelį rengti tik šviesiai po truputį nyksta, žmonės pradeda laisvėti. Krikšto aprangoje atsiranda daugiau spalvingų detalių – tai gali būti kaspinėliai, nėriniai, segtukai, kepurytės ar bateliai. Mergaičių suknelės neretai būna puoštos įvairiomis dekoracijomis, o berniukai aprengiami mažais gražiais kostiumėliais. Tačiau jei norite kokio nors išskirtinio bruožo, stenkitės, kad tai būtų subtilu ir skoninga, neaprenkite vaiko drabužiais, kuriuose būtų visa spalvų paletė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Krikštynų tradicijos, papročiai ir apeigos

shutterstock_599564222

Madingiausi natūralūs audiniai

Dabar itin populiarūs kuo natūralesni drabužėliai, o ypač vertinama, jei tai yra rankų darbas.

Todėl megzti, nerti, lininiai drabužėliai dabar yra tarsi kokybės ženklas. Kaip ir seniau, vertinama, jei krikšto mama turi galimybę pati pasiūti suknutę, kelnytes, nunerti megztinuką ir tai didelė dovana. Tačiau jei to daryti nemokate, tikrai neverta krimstis – gerai paieškojus galima rasti gražių ir labai kokybiškų drabužėlių.

Beje, svarbu nepamiršti ir avalynės, net jei vaikelis visai mažutis ir visą laiką bus jums ant rankų ar vežimėlyje – bateliai tarsi išbaigs visą ansamblį. Taigi pasirūpinkite dailiais bateliais, o jie gali būti patys įvairiausi: lininiai, megzti, nerti ar kitokios medžiagos. Derinkite juos prie bendros aprangos.

Labai svarbu aprangą rinktis pagal orą. Neretai tėvai krikštynas rengia vasarą, kada šilta, kad visiems būtų patogu. Tad vasarą pasistenkite vaikelio per daug neprirengti, kad jis nesukaistų, tad labai tiks natūralių audinių drabužėliai. Tačiau tuo pat metu atminkite, kad bažnyčiose būna labai šalta, tad pasirūpinkite ir šiltesniu audeklu, kuriuo galėtumėte apgobti vaiką bažnyčioje, arba megztuku (svarbu, kad būtų paprasta nurengti, kai būsite lauke).

Rėmai nyksta

Dažnai tėvai kelia klausimą, o kokia privaloma krikštynų apranga? Tačiau dabar ribos plečiasi ir dažnas vaiką rengia taip, kaip jiems atrodo geriausia.

Jei iki šiol manėte, kad suknelė būtinai turi būti ilga, dabar taip nebėra, be to, yra labai gražių ir trumpesnių. Kam mergaitę kankinti ilga, žeme besivelkančia suknele, su kuria jausis nepatogiai? Dailiai atrodys ir trumpesnė, lengva lininė, šilkinė ar nerta.

Kam mergaitę kankinti ilga, žeme besivelkančia suknele, su kuria jausis nepatogiai? Dailiai atrodys ir trumpesnė, lengva lininės, šilkinė ar nerta.

Norite ryškesnio akcento? Visą ansamblį padailinkite dirželiu, nerta kepuryte, kaspinu ar vainikėliu – atrodys puikiai.

O kaip aprengti berniuką? Irgi taip, kad jam būtų patogu. Beje, rinkitės ne tik baltą spalvą. Jei drabužėlių derinys susideda iš kelių dalių, galite derinti įvairias dekoratyvias detales (petnešėles, kepurytę, diržą ir pan.). Tiesiog pasitelkite fantaziją.

Praktiškumas – ne paskutinėje vietoje

Svarbu ne tik grožis ir mada, bet praktiškumas, kitaip tariant, kaip vaikas jausis su drabužiais. Venkite sintetinių audinių, labai ilgų, sunkaus audinio suknelių ir kitų detalių, kurios neleis vaikui jaustis laisvai. Tad jei jau norite rinktis sūnui švarką, rinkitės tokį, kuris labai neaptemptų, lengvai atsisegtų, galbūt atsisakykite liemenės, kuri gali tik varžyti. Jei vaikas jau didesnis ir pats paeina, pagalvokite apie tai, kad jis bėgios, žais su kitais vaikais, todėl svarbu, kad nebijotų išsitepti ir pargriūti. Šiuo atveju svarbiau patogumas ir laisvė.

Kaip rengtis suaugusiesiems?

Dabar taisyklės, kaip reikėtų rengtis per šventes, keičiasi ir nėra labai griežtų reikalavimų. Aišku, jei krikštynos vyksta vasarą, šiltu oru, be abejo, patartina rengtis šviesiai, pastelinių spalvų drabužiais, tačiau nebūtina ranka numoti ir į kitus atspalvius. Labai svarbu atsižvelgti į tai, kokio dydžio ir pobūdžio šventė. Ar po ceremonijos vyksite į prabangų restoraną, ar į kaimo sodybą, o gal susirinksite visi namie. Nuo to turėtų priklausyti aprangos puošnumas ar paprastumas.

Mamai ir krikšto mamai tiks tiek ilgesnės, tiek šiek tiek žemiau kelių suknelės. Svarbu, kad jos nebūtų per daug atviros, atidengiančios daug kūno. Jei suknelė šiek tiek atviresnė, prieš eidama į bažnyčią galite užsimesti lengvą šalį (juk bažnyčioje dažnai būna vėsu, tad jo tikrai gali prireikti). Jei labai karšta, vyrams nebūtina rengtis švarko ir kentėti karštį, dailiai atrodys ir elegantiški marškiniai trumpomis rankovėmis. Jei karšta, rinkitės stilingus sandalus, su kuriais jausitės patogiai, o surišamus batus palikite namie. Esate svečias? Apsirenkite puošniai, patogiai ir atsižvelkite į šventės vietą. Tačiau atminkite, kad krikštynos – sakrali šventė, tad geriau atrodyti kukliau ir paprasčiau nei pernelyg provokuojamai.

TAIP PAT SKAITYKITE: 6 sveiki kokteiliai vaikelio sutiktuvių vakarėliui

Vaikų drabužėliai krikštynoms (15 nuotr.)
+9