Krepšininkas Š. Vasiliauskas su žmona M. Vasiliauske Kaune pakrikštijo dukrą Lėją: bažnyčią puošė M. Petruškevičius

Martyna ir Šarūnas Vasiliauskai su dukra Lėja / Irmanto Gelūno nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-08-12 15:02
Rugpjūčio 12 dieną krepšininkas Šarūnas Vasiliauskas su žmona Martyna krikštijo savo dukrą Lėją. Prieš du metus pora susituokė Kauno Šv. Apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje, todėl ir savo mažylės šventei rinkosi šią vietą.

„Vos susituokę su Šarūnu jau kalbėjomės, kad savo vaikus krikštysime būtent šioje vietoje. Beje, rugpjūčio 12 – labai ypatinga data. Tą dieną su Šarūnu mes norėjome tuoktis, mano vyro laimingas skaičius yra 12, būtent šiuo numeriu Šarūnas dažniausiai žaidžia komandose.“ – apie šiandieną pasakoja Martyna Vasiliauskė.

Moteriai buvo svarbu, kad mažoji Lėja kuo greičiau priimtų krikštą. Martyna atvira – abu su Šarūnu jie yra tikintys ir prietaringi.

Irmanto Gelūno nuotr.
Irmanto Gelūno nuotr.

„Nenorėjome laukti dar metų, kol vaikas pats pradės vaikščioti. Dauguma tėvų taip daro. Iš tiesų, jei būtų pasitaikiusi proga, mes dukrą krikštytume dar anksčiau. Mane tėvai krikštijo beveik dviejų metukų. Iki šiol man tai atrodo gana vėlus metas. Šarūnas sakė, kad jį pakrikštijo vos sulaukus vienerių.“

Šiandien mažylės Lėjos krikšto tėvais tapo Martynos pusseserė ir pusbrolis. Patarasis pats norėjo, o krikšto mamą Martyna iš pradžių norėjo pakviesti iš Šarūno giminės.

Irmanto Gelūno nuotr.
Irmanto Gelūno nuotr.

„Susidūriau su keblumais, kai supratau, jog jų giminėje vien vyrai. Kažkaip per daug neįprastai atrodytų du krikštatėviai, tai pakvietėme vėliau krikšto mama tapti mano pusseserę.“

Beje, M. Vasiliauskė su vyru norėjo, kad krikšto tėvais nebūtų pora. Abu jie yra išmokę pamoką, kad mylimieji kartais išsiskiria ir vaikui tada sunku bendrauti su abiem krikšto tėvais.

Irmanto Gelūno nuotr.
Irmanto Gelūno nuotr.

Šiandien bažnyčią Lėjos krikštynoms puošė Mantas Petruškevičius. Jis pastatą dekoravo ir per Vasiliauskų vestuves.

Martyna sako, kad vos tik susituokė, iškart pasakė Mantui, kokia po kažkiek metų bus jo užduotis. Jos nuomonė nepasikeitė, todėl sekmadienį bažnyčią dabino mylimas floristas.

Po oficialios krikštynų dallies šeima su artimaisiais sugalvojo papietauti, o vėliau visi vyks namo, kur laukia ne tik krikštynų puota, bet ir atsisveikinimo vakarėlis.

„Švente kieme rūpinsis įmonė „Artišokas“. Jie prieš Lėjai ateinant į šį pasaulį man padėjo surengti kūdikio sutiktuvių vakarėlį. Likau be galo sužavėta.

Irmanto Gelūno nuotr.
Irmanto Gelūno nuotr.

Rugpjūčio 16 dieną su visa šeima grįžtame į Turkiją, kur kitą sezoną žais mano vyras. Mums ten patinka. Noriu, kad Lėja mokėtų keletą kalbų, kad augtų apsupta šilumos. Turkai labai draugiški žmonės. Lietuvoje nedrįsčiau prieiti prie nepažįstamos moters ir paprašyti jos, kad duotų palaikyti savo vaiką. Turkijoje taip daryti įprasta ir normalu. Aš pati turiu užsibrėžusi tikslą išmokti jų kalbą ir ten įsidarbinti.“

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai