Kraujo davusi atlikėja Liepa Mondeikaitė: „Tie keli mililitrai gali išgelbėti gyvybę“

Liepa Mondeikaitė / Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Dainininkė Liepa Mondeikaitė ketvirtadienį jau ne pirmą kartą tapo neatlygintina kraujo donore. Kraujo poreikį ir svarbą sergantiems žinanti 24-erių mergina dalyvavo Nacionalinio kraujo centro akcijoje.

L.Mondeikaitė prisipažino, kad jai jau yra ne kartą tekę dalyvauti panašiose akcijose. „Reikia rodyti pavyzdį, juk tai nėra kažkokia sudėtinga operacija, tai visiškai paprasta procedūra. Vos kelios minutės, per kurias tavo padovanotas kraujas kitam gali išgelbėti gyvybę“, – prieš duodama kraujo kalbėjo grupės „Pop ladies“ narė. 

Liepa Mondeikaitė davė kraujo (15 nuotr.)
+9

„Kažkaip seniai norėjau duoti kraujo, bet vis neprisiruošdavau. Sužinojusi, kad bus vykdoma akcija, nusprendžiau nepraleisti progos ir pagaliau duoti kraujo. Žinau, kad yra daug žmonių – jaunų, vaikų – kurie ilgai laukia donorų, o kiti nesulaukia. Aš esu sveika ir jei tik galiu padėti jiems pasveikti, tą ir padarysiu. Man nuo to nieko blogo nenutiks. 30 minučių trunkanti procedūra kažkam gali prailginti gyvenimą metams į priekį“, – portalui Žmonės.lt sakė atlikėja. L.Mondeikaitė taip pat paatviravo, kad ketina tapti ateityje ir kaulų čiulpų donore.

Liepa tikino, kad duoti kraujo nėra pavojinga. „Kraujo paėmimo procedūros metu iš donoro paimamas toks kraujo kiekis, kurio netekimas visiškai nekenkia žmogaus organizmui. Juk kraujo gali duoti tik sveiki žmonės, o sveikame organizme prarasti kraujo kūneliai atsistato labai greitai. Tie keli mililitrai kraujo gali išgelbėti gyvybę,“ – kalbėjo atlikėja.

Liepa Mondeikaitė / Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr.

 

Skaitykite daugiau