Kovo 8-osios fotosesijoje – tulpės ir apsinuoginusios gražuolės

Simona Starkutė ir Deimantė Andriuškaitė / Evelinos Šumilovaitės nuotr.
Simona Starkutė ir Deimantė Andriuškaitė / Evelinos Šumilovaitės nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-03-08 11:17
AA

Modeliai Simona Starkutė ir Deimantė Andriuškaitė jau kurį laiką stebina bendromis, moterišką žavesį pabrėžiančiomis fotosesijomis. Šį kartą garsūs modeliai prieš objektyvą stojo norėdamos ne tik paminėti pagarbos moteriai dieną, bet ir prisiminti kartu skaudžią ir reikšmingą moterų kovą už lyčių lygybę bei teises.

Prabanga dvelkiančioje aplinkoje įsiamžinusios S.Starkutė ir D.Andriuškaitė kūrė laisvų ir nepriklausomų moterų įvaizdį. Reikšmingą vaidmenį Kovo 8-osios fotosesijoje atliko garsių modelių kadrus lydinčios tulpės – simpatijos ir pagarbos moteriai simbolis.

Puikiai visuomenei žinomos moterys teigia, jog daugelis kovo 8 d. tapatina su tarybine švente, tačiau, pasak jų, toks požiūris klaidingas. Istorija kur kas gilesnė – ji įprasmina ištisus dešimtmečius trukusius skaudžius bei reikšmingus politinius įvykius.

„Klausimas, ar kiekviena iš mūsų žino, jog už Kovos 8-osios slypi dar XIX-XX amžių sandūroje prasidėję masiniai moterų protestai dėl geresnių darbo sąlygų – didesnio darbo atlygio ir trumpesnių darbo valandų – bei balsavimo teisės. Skirtingais metais šį mėnesį Amerikoje lydėjo moterų kovos, tačiau tik tragiškas įvykis, nusinešęs daugybės moterų gyvybes, padėjo atkreipti visuomenės dėmesį į eskaluojamas problemas“ – teigia S.Starkutė ir D.Andriuškaitė.

Pašnekovių minėtoji nelaimė – tai 1911 m. kovo 25-ąją įvykęs gaisras Niujorko „Triangle Shirtwaist“ fabrike. Jo metu buvo pasiglemžta 123 moterų gyvybių. Liūdniausios šio gaisro aplinkybės – ten dirbusios emigrantės negalėjo sėkmingai evakuotis dėl užrakintų patalpos durų, tam, kad pastarosios nesugalvotų išeiti ir pasidaryti pietų pertraukos.

„Apmaudu, jog prireikė tragiško įvykio tam, kad būtų atkreiptas dėmesys į moterų teises, darbo sąlygas ir jas liečiančius įstatymus.“ – nuoskaudas lieja S.Starkutė ir D.Andriuškaitė.

Pasak garsių moterų, svarbu žinoti papročių ir švenčių lydimus kontekstus, kurių dėka tam tikra proga įgauna visai kitokią reikšmę. „Normalu, jog tuomet požiūris į konkrečią dieną pasikeičia ir lemia pasirinkimą kaip ją pažymėti – visai kaip ir Kovo 8-osios atveju“ – teigia S.Starkutė ir D.Andriuškaitė.

Garsūs modeliai ir jiems makiažą sukūrusios Irmos Baltrušaitienės bei moteris įamžinusios fotografės Evelinos Šumilovaitės komanda džiaugiasi laisve kurti ir galimybe pakviesti moteris prasmingiau nei įprasta pažvelgti į Kovo 8-ąją.

Simonos Starkutės ir Deimantės Andriuškaitė fotosesija Kovo 8-osios proga (7 nuotr.)
+1