Kovo 8-ąją „ŽMONĖS Cinema“ kviečia į pasimatymą su savimi!

Kadras iš filmo „Kusama“
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-03-08 17:23
Tarptautinę moters dieną „ŽMONĖS Cinema“ namų kino platforma pristato specialią filmų kolekciją „Pasimatymas su savimi“. Kolekcijoje gausu įkvepiančių bei unikalias istorijas pasakojančių filmų. 

„Rozos vestuvės“

Pagrindinė filmo „Rozos vestuvės“ herojė Roza meilės sau pamoką išmoksta sunkiuoju būdu. Sulaukusi 45-ojo gimtadienio ji pajaučia, kad pavargo nuo savo pačios gyvenimo. Nesibaigiantys pagalbos prašymai, reikalavimai, nepagrįsti lūkesčiai iš šeimos, kolegų ir net kaimynų perpildo rūpestingos moters kantrybės taurę. Roza nusprendžia, jog atėjo metas jai pasirūpinti savo pačios laime ir nutaria susituokti su... savimi. 

„Trumpi, bet filmai. Tik tarp mūsų“

Tai talentingų naujosios kartos lietuvių moterų kūrėjų filmų programa, kurioje raginama įsiklausyti į save, pažinti mus supančią aplinką bei joje užkoduotus santykius. Keturiu trumpametražių filmų programoje pristatomis istorijos labai kontrastingos – prabylančios apie vienatvę, tėvų ir vaikų santykius, mūsų vidinius balsus ir tolimą meilę.

Kamilės Milašiūtės filmo „Laukais“ kadras
Kamilės Milašiūtės filmo „Laukais“ kadras

„Dylerė“

Veiksmo komedija „Dylerė“ – legendinės prancūzų aktorės Isabelle Huppert komedijinio talento benefisas. Filmo centre – prancūzų-arabų kalbų vertėja Pasjans, dirbanti Paryžiaus policijos narkotikų skyriuje. Norėdama atsikratyti besivelkančių skolų, ji įsivelia į narkotikų verslą ir slapčia perima nieko neįtariančių marihuanos prekeivių siuntą. Pasjans pradeda stumdyti prekę smulkiems rajono dyleriams, bet darbo policijoje neatsisako.

„RBG“

„Oskarui“ nominuotas dokumentinis filmas „RBG“ supažindina su išties nepaprasta asmenybe, JAV Aukščiausiojo teismo teisėja Ruth Bader Ginsburg. Įkopusi į devintąją dešimtį Ginsburg tapo viena ryškiausių ir netikėčiausių Amerikos pop kultūros ikonų.

Ruth Bader Ginsburg, sutrumpintai vadinama RBG, visą gyvenimą atkakliai dirbo, siekdama panaikinti teisinę diskriminaciją lyties pagrindu. Filmas seka talentingos teisininkės karjerą nuo studijų Harvardo teisės mokykloje, pirmųjų svarbiausių laimėtų bylų iki paskyrimo JAV Aukščiausiojo teismo teisėja.

„Kusama“

Spalvingesnis už jos kūrinius yra tik pačios Yayoi Kusama gyvenimas. Žirnelių karaliene tituluojama Yayoi Kusama – žinomiausia Japonijos menininkė. Jos darbai parduodami brangiau nei bet kurios kitos gyvos dailininkės pasaulyje, žaismingi paveikslai ir instaliacijos puikiai žinomi net ir menu nesidominčiai publikai. Nepritapusi konservatyviame Japonijos meno lauke dar visai jauna Kusama išvyko į Ameriką, bet ir čia jos vizionieriškos idėjos nebuvo suprantamos plačiai auditorijai.

Specialią kolekciją „Pasimatymas su savimi“ rasite  namų kino platformoje „ŽMONĖS Cinema“ .

Naujausi straipsniai