Kovo 11-osios minėjimas Vilniuje: daug trispalvių ir dainų

Trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonija Nepriklausomybės aikštėje / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-11 13:29
Kovo 11-ąją, paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo, į prie Seimo esančią Nepriklausomybės aikštę susirinko gausybė žmonių. Nepaisydami drėgno oro ir lietaus, žmonės buvo nuotaikingai nusiteikę. Atėję su trispalvėmis – kas simboliškai į atlapą įsisegę, kas su mažomis vėliavėlėmis, o kas ir su originalaus dydžio – jie šventė šventę.

Iškilmės buvo stebimos iš visur – vieni stovėjo pačiame Gedimino prospekte, kiti ant šaligatvių, treti aikštėje, ketvirti – sulipę ant Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos laiptų, o penkti užsikabarojo ant buvusio Seimo fontano vietoje išdygusio gėlių darželio.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Lygiai dvyliktą valandą dienos vyko iškilminga trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonija. Buvo giedami visų trijų valstybių himnai, iškilmėse dalyvavo Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa, Lietuvos, Estijos ir Latvijos kariniai orkestrai ir vėliavų grupės.

Skambant psalmėms, Lietuvą pasveikino ir NATO oro pajėgų naikintuvai iš Danijos.

Šventėje taip pat dalyvavo Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Iškilmėse buvusiems vaikams buvo įteikti trijų spalvų balionai, kuriuos renginio pabaigoje mažieji paleido į dangų – taip simboliškai paminėta Lietuvos valstybės laisvė.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Vėliau vyko Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos, Lietuvos, Estijos ir Latvijos karinių orkestrų iškilmingas paradas nuo Nepriklausomybės aikštės iki Katedros aikštės. Paskui orkestrą Gedimino prospektu išžygiavo ir eitynių dalyviai bei renginio žiūrovai.

Pirmą valandą Vilniaus arkikatedroje bazilikoje vyko Šv. Mišios.

Iki penktos valandos sekmadienį vyksta atvirų durų valandos Lietuvos Respublikos Seimo Parlamento ir Vitražo galerijose.

Primename, kad 1990 m. kovo 11 d. buvo pasirašytas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aktas. Minint šią dieną pagerbiami žuvusieji už Lietuvos laisvę, Nepriklausomybės aikštėje kasmet vyksta valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija, koncertai, parodos.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai