Kova prasidės iš naujo: teismas patenkino G.Gurevičiūtės skundą byloje su Paul de Miko

Paul De Miko ir Gintarė Gurevičiūtė / LNK ir Viganto Ovadnevo nuotr.
Autorius: 15min
Publikuota: 2021-10-28 08:50
Garsiai nuaidėjęs ir iki teismo nukeliavęs „influencerės“, laidų vedėjos Gintarės Gurevičiūtės ir socialinių tinklų žvaigždės Pauliaus Mikolaičio-Paul de Miko konfliktas dar nesibaigia.

Vilniaus regiono apylinkės teismui padarius išvadą, kad G.Gurevičiūtė yra viešas asmuo, tad jos teisės į atvaizdą P.Mikolaitis nepažeidė, moteris rankų nenuleido ir sprendimą apskundė. Todėl dabar savo verdiktą paskelbė ir Vilniaus apeliacinis teismas. Kaip paaiškėjo, tai – dar toli gražu ne konflikto pabaiga.

Teismas Gintarės Gurevičiūtės iniciatyva prasidėjo po to, kai viešojoje erdvėje anonsuodama savo kuriamą laidą ji užsiminė, kad joje bus kalbama apie žmonių sekimą, taip pat skiepų sudėtyje neva esančias „abortų liekanas“, o Paulius Mikolaitis, geriau žinomas Paul de Miko vardu, dėl to iš „influencerės“ pasišaipė.

Ginatrė Gurevičiūtė / Gretos Skaraitienės nuotr.
Ginatrė Gurevičiūtė / Gretos Skaraitienės nuotr.

Kaip 15min rašė dar pavasarį, ieškovė teisme reikalavo atsakovu tapusiam P.Mikolaičiui uždrausti be leidimo naudoti jos, kaip privataus asmens, atvaizdą, be to, atlyginti jau padarytą žalą.

Tada civilinę bylą išnagrinėjęs Vilniaus regiono apylinkės teismo teisėjas Alfredas Juknevičius nusprendė, kad ieškinys nepagrįstas.

„Ieškovės socialinis profilis yra viešas ir įrašo pasidalijimo metu nebuvo niekaip draudžiama juo naudotis. Teismas daro išvadą, kad ieškovė Gintarė Gurevičiūtė yra viešas asmuo, todėl jos ieškinys yra nepagrįstas ir atmestinas“, – teigta teisėjo A.Juknevičiaus verdikte.

Paulius Mikolaitis/Pauliaus Peleckio nuotr.
Paulius Mikolaitis/Pauliaus Peleckio nuotr.

G.Gurevičiūtė buvo įpareigota padengti P.Mikolaičiui, samdžiusiam advokatą, teisme patirtas bylinėjimosi išlaidas (1815 Eur).

Tačiau moteris turėjo galimybę per 30 dienų apskųsti minėtą Vilniaus regiono apylinkės teismo sprendimą. Ta galimybe ir pasinaudojo.

Tad šis jos prašymas buvo nagrinėjamas spalio 26-osios rytą Vilniaus apygardos teisme. Čia buvo nutarta panaikinti 2021 m. balandžio 21 d. priimtą sprendimą ir bylą perduoti nagrinėti iš naujo.

Primename, kad atsakovas P.Mikolaitis Vilniaus regiono apylinkės teismo posėdžio metu nurodė, jog daug pateiktų aplinkybių yra suprastos neteisingai, kadangi jas pateikė humoro ir sarkazmo formoje, norėdamas tiesiog informuoti savo sekėjus, nes jis yra nuomonės formuotojas.

Naujausi straipsniai