Kova dėl vietos „Eurovizijoje“: savaitės lydere tapo Greta Zazza

Greta Zazza / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-01-27 21:19
49 atlikėjai ir grupės kiekvieną savaitę iki kovo 11-osios kausis dėl kelialapio į „Eurovizijos“ konkursą Lisabonoje. Šį šeštadienį savo jėgas išbandė 12 atlikėjų, iš kurių tik pusei lemta patekti į sekantį „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos etapą.

Savaitės nugalėtojų šešetuką renka televizijos žiūrovai ir „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos vertinimo komisijos nariai. Šįsyk konkurse atlikėjus vertino dukart didžiojoje „Eurovizijoje“ dalyvavęs Viktoras Diawara, dainininkė Giedrė Kilčiauskienė, televizijos laidų vedėja Beata Nicholson ir „Lietuvos ryto“ žurnalistas Ramūnas Zilnys.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Trečiojoje „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos laidoje pasirodė 12 atlikėjų ir grupių: Vidas Bareikis, Donata Virbilaitė, Agnė Michalenkovaitė, GeraiGerai ir Silvija Pankūnaitė, ELEY, E.G.O., Živilė Gedvilaitė, Evelina Jocytė, Valdas Lacko, Milda Martinkėnaitė, Gabrielius Vagelis ir Greta Zazza.

Tačiau tik pusei jų pavyko patekti į sekančius kovos etapus. Susumavus vertinimo komisijos ir žiūrovų balsus paaiškėjo, kad kovą dėl kelialapio į Lisaboną tęsia Greta Zazza, Agnė Michalenkovaitė, Gabrielius Vagelis, GeraiGerai ir Silvija Pankūnaitė, Živilė Gedvilaitė, Vidas Bareikis.

Bendra komisijos ir žiūrovų balų lentelė
Bendra komisijos ir žiūrovų balų lentelė

Pirmasis „Eurovizijos“ atrankos scenoje pasirodė Vidas Bareikis su savo kūrybos daina „Pusvalanduko“. Vakarėlį ant scenos surengęs Vidas išjudino visą salę. O kaip jo pasirodymą įvertino komisijos nariai?

„Manau, kad nepritrūko Vidui pusvalanduko. Šis pasirodymas man labai patiko, nes pamačiau visus mus šiuolaikinius žmones, kurie bando suspėti tarp visų darbų“, – gyrė atlikėją B.Nicholson, tik išreiškė abejones, ar pasaulis supras, ką Vidas nori pasakyti.

Tokių pat abejonių turėjo ir R.Zilnys. Vis dėlto jis negailėjo komplimentų Vidui: „Vidas yra žmogus-šventė, kuris sugeba visiems pakelti nuotaiką ir turi kalną idėjų. Jis žmogus, kuris atidavė savo mašiną vienam gerbėjui. Aš visiškai neabejoju, kad Vidas sugeba sugalvoti ką nors įdomaus. Vaizdas, mano nuomone, buvo geriausias visoje šių metų „Eurovizijos“ atrankoje.“

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Antruoju numeriu pasirodė muzikiniuose televizijos projektuose išgarsėjusi Donata Virbilaitė. Ji į „Euroviziją“ veržiasi su daina „Powerful“.

„Man atrodo, kad yra pasirinktas saugus variantas ir saugiai sudainuotas. Aš mėgėja aštresnių variantų, vaikščiojimų ant ribos. Norėtųsi, kad su savo duotybėmis galingo balso pareikalautum iš dainos ir atlikimo dar daugiau galios“, – sakė Giedrė.

„Lygtai galios ir energijos buvo ant scenos, bet sutikčiau, kad daina saugi. Tai gana „eurovizinė“ daina ir tokių dainų „Eurovizijoje“ daug yra, tad reikia labai išsiskirti. Sakyčiau, kad gera melodija, bet jėgos dar trūko“, – antrino Viktoras.

Atrankos vedėjas M.Stonkus juokais pasiteiravo Donatos – gal galios trūksta, nes ji, emigrantė, per daug atitrūko nuo Lietuvos? „Galimas variantas. Arba per didelį užpakalį užsiauginau“, – kvatojosi Donata.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Tuo tarpu Agnė Michalenkovaitė pristatė dainą „Going On“. Į sceną mergina lipo sirgdama bronchitu, tačiau tai jai nesutrukdė puikiai pasirodyti.

„Man labai patiko ši daina, bet atleiskite, aš pirmą kartą matau Agnę...“ – sakinio B.Nicholson taip ir neužbaigė, nes ją pertraukė pati Agnė.

„Jūsų laida prasideda su mano balsu“, – pastebėjo Agnė ir paniūniavo B.Nicholson kulinarinės laidos melodiją.

„Tai yra nuostabu. Tai yra stebuklas, – juokėsi Beata Nicholson ir patikino, kad prodiuseriai surado muziką jos laidai. – Noriu pasakyti, kad niekada nemačiau jūsų scenoje, bet pagalvojau: kokia talentinga jauna mergina!“

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

GeraiGerai ir Silvija Pankūnaitė pristatė dainą „More Than You Know“. Dueto pasirodymas buvo modernus ne tik muzikiniu skambesiu, bet ir sceniniu įvaizdžiu.

„Išties, labai įdomus sprendimas. Pradžia man labai patiko – mistiškai taip. Tai nėra tipiška eurovizinė daina. Man tai patinka. Tačiau pačiame gale atsirado trečia dalis, kurioje kažkas man netiko. Gal ji per saldi“, - pastabų turėjo V.Diawara.

Štai R.Zilnys džiaugėsi, kad kartu su grupe SEL scenoje pasirodanti Silvija veržiasi iš šešėlio į šviesą. „Vaizdas man labai labai patiko. Dažnai kalbame, kad atvažiuoja norvegai ir kažką keisto padaro. Čia buvo kažkas panašaus“, - sakė Ramūnas.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Eglė Jakštytė, pasislėpusi po slapyvardžiu ELEY, atliko dainą „This Is My Life“.

„Esate neabejotinai telegeniška, neabejotinai talentinga, - pasakė Ramūnas ir pridūrė, kad būtent to reikia „Eurovizijai“. Vis dėlto žurnalistas turėjo pastabų. – Man įsiminė šios dainos priedainis, o visa kita... Manau, galima kažką dar padaryti.“

„Aš galvoju, kad čia yra sudėtinga daina. Žemai dainuoti gyvai visada yra sudėtinga, - pasakė G.Kilčiauskienė ir pažėrė liaupsių. - Naudodamasi proga labai labai noriu pasidžiaugti, kad Lietuvoje yra tokio lygio pop dainininkės. Noriu, kad tave kuo dažniau matytų žmonės, nes mūsų pop kultūra turi kilti.“

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Vaikinų grupė E.G.O. pristatė dainą „Shake The World“. Tik ar pavyko jiems sudrebinti pasaulį? Ar bent jau komisijos narių širdis?

„Man labai patinka toks žanras kaip boy band (liet. berniukų grupė). Čia matau tokį chrestomatinį pavyzdį. Šaunuoliai, jaunuoliai. Daina tokia ir buvo - kaip gardžios berniukų grupės. Aš irgi kažkada tokias dainas mėgau“, - juokėsi Beata.

„Išties, boy band yra ne mano stilius, bet jūs turite daug energijos ir puikiai ją naudojate ant scenos“, - pastebėjo Viktoras.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Daug diskusijų sukėlė Živilė Gedvilaitė, kuri atliko Rūtos Ščiogolevaitės parašytą dainą „Melody“. Nė vienas iš komisijos narių negalėjo matyti ant scenos tik Živilės – visiems buvo pernelyg aiškus R.Ščiogolevaitės braižas.

„Šioje dainoje radau šiek tiek Spragtuko, šiek tiek ABBA, šiek tiek Disney. Kadangi jūs anonsavote, jog tai Rūtos Ščiohgolevaitės daina, aš vis negalėjau žengti penkių žjngsnių nuo to - vis matydavau Rūtą, girdėdavau Rūtą“, - sakė B.Nicholson.

„Grupė E.G.O. buvo kaip trys Donatai Montvydai, o žiūriu į Živilę ir matau Rūtą. Rūta mėgsta tam tikrą muzikos žanrą ir šįkart tai jautėsi“, - sakė Ramūnas ir pastebėjo, jog tai labai senamadiškas kūrinys. Tačiau jis pabrėžė, kad senamadiškumas pats savaime nėra blogas.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Prieš dvejus metus „Euroviziją“ pakerėti su balade „When It Sings“ bandžiusi Evelina Jocytė grįžo su visai kitokiu kūriniu. Šiemet komisijai ir žiūrovams pristatytas kūrinys „Breath“ – tai svajinga, mistiška daina.

„Reikalas su ta šiuolaikiškai skambančia gera stilinga muzika – priedainis nėra esminis dalykas. Kai yra tos trys minutės ir reikia smogti iš visų jėgų, man kyla klausimas, kuri vieta turi tai padaryti“, - Ramūnas – Aš nekenčiu frazės ne Eurovizija. Jeigu žmonėms patiks, tegul balsuoja. Aš turiu mažyčių abejonių dar.“

„Man aranžuotė ir stilius labai patiko. Turint omeny Euroviziją kažko, ką lengvai galėtum įsiminti, trūksta. Galbūt ji paskęstu tarp daug skambių dainų“, - Viktoras

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Jau trečius metus iš eilės sėkmės paukštę pagauti bando ir dainininkas iš Rusnės Valdas Lacko. Šiais metais jis pristatė dramatišką kūrinį „Dying Inside“.

„Aš visiškai neabejoju, kad Rusnėje jums bus pastatytas paminklas, išleistas pašto ženklas su jūsų atvaizdu ar jūsų vardu pavadintas potvynis, - juokavo R.Zilnys, kalbėdamas apie V.Lacko indėlį garsinant Rusnės vardą. Nors muzikos apžvalgininkas gyrė kūrinio atlikimą, pačiai dainai jis turėjo priekaištų. - Mano akimis, ši daina eurovizinių štampų rinkinys. Man ši daina yra sudėliota iš kokių 12 jau girdėtų kitų dainų.“

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Milda Martinkėnaitė – dar viena „Eurovizijos“ atrankų senbūvė. Ji į konkursą atsinešė kūrinį „Hurricane“.

„Energijos ant scenos tikrai netrūksta. Daina... Graikai, kaip ir švedai, labai mėgsta power eurovizines dainas. Man atrodo, kad tokių dainų per daug būna „Eurovizijoje“. Nežinau, ar šis stilius pats tinkamiausias Mildai, bet atlikimas buvo geras,“ – sakė V.Diawara.

„Aš labai labai noriu, kaip Eglė Jakštytė ir Milda būtų kuo dažniau matomos, nes tokių dainininkių trūksta. Kai jos bus labiau matomos, išryškės jų stilistika. Man patinka, kai žmonės scenoje viską daro pilna pėda ir netausodami savęs. Milda, tu tai darai“, - gyrė Giedrė.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Gabrielius Vagelis vertinimo komisiją sužavėjo su savo kūrybos daina „The Distant“.

„Tai ne pirmas Gabrieliaus bandymas dalyvauti „Eurovizijoje“. Prieš metus jis buvo finale, bet pažiūrėjęs jo dabartinį pasirodymą manau, kad tai pats stipriausias jo šūvis, - patikino Ramūnas. – Aš matau didelį potencialą. Jūs, Gabrieliau, dabar esate labiausiai subrendęs pretenduoti į Lietuvos eurovizinį kelialapį. Man labai įdomu, kas toliau bus su šita daina atrankoje.“

„Man irgi kūrinys pasirodė įdomus, jame yra įdomių vingių. Iš tavęs eina kažkokia gera, teigiama energija. Tiesą pasakius, aš nelabai susipažinęs su tavo kūryba, nelabai mano stilius, bet mane maloniai nustebino“, - gyrė ir Viktoras.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Praėjusių metų „Eurovizijos“ atrankų pažiba Greta Zazza pristatė kūrinį „Broken Shadows“.

„Gera pop daina, aš beveik neabejoju, kad ji eis į kitą etapą. Manau, kad daug šitai dainai pridėjo Gretos atlikimas, emocija. Tai gera daina, bet ne geniali“, - Gretos Zazza indėlį pabrėžė Ramūnas.

„Džiaugiuosi už tave, Greta. Džiaugiuosi, kad skiniesi kelią tarp žiūrovų. Laukiu tavęs kitame etape. Labai labai tikiuosi, kad ten pateksi“, - optimistiškai buvo nusiteikusi ir Giedrė.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai