Koučerė Ieva Amala: kodėl vienos moterys gyvena gausoje, o kitoms nuolat kažko trūksta?

Moterų koučerė Ieva Amala / Asmeninio albumo nuotr.
Moterų koučerė Ieva Amala / Asmeninio albumo nuotr.
Jūratė Bratikienė, žurnalas „Ji“
2022-01-16 16:12
AA

Atėjus naujiems metams daugelis esame įpratę kurti naujus tikslus. Ne paslaptis – tikimės gausos visose gyvenimo srityse. Su moterų koučere Ieva Amala kalbamės apie tai, kodėl vienos moterys visada gyvena gausoje, o kitoms nuolatos kažko trūksta.

Nuo ko labiausiai priklauso, gyvename gausoje ar nepritekliuje?

Tai tiesiogiai priklauso nuo to, kaip mes save vertiname. Labai mėgstu teoriją iliustruoti pavyzdžiais. Paimkime kad ir Donaldą Trumpą: jis yra daugybę kartų bankrutavęs, tačiau, nepaisydamas to, visą laiką jaučiasi milijonieriumi ir žino savo vertę. O štai elgeta, laimėjęs milijoną loterijoje, labai greitai viską iššvaisto. Gausos pritraukimas bei išlaikymas labai glaudžiai susijęs su mūsų saviverte. Tad kai žmonės ateina pas mane į konsultacijas, dirbame su pasąmonės programomis ir bandome išsiaiškinti, kodėl kai kuriems yra nesaugu būti turtingiems.

Nuo mūsų įsitikinimų labiausiai ir priklauso, kiek turime pinigų? 

Taip, bet įdomus dalykas yra tas, kad mes galime manyti, jog labai gerai save vertiname, tačiau, giliau patyrinėjus savo vaikystę, aplinką, kurioje augome, kaip matėme gausą ar jos nematėme, atsiveria tikroji tiesa. Jei, pavyzdžiui, šeimoje buvo krizinė situacija, gal net neturėjome ko valgyti, atsiranda trauminių patirčių.

Dažnai kalbame apie seksualines ar kitas traumas, bet kažkodėl niekas nekalba apie pinigų traumas. Jos irgi egzistuoja. Ir yra būdingos būtent lietuviams, nes vaikystėje daugelis turėjome įvairių iššūkių, o nuo to, kaip mūsų tėvai reaguodavo į nepriteklių, mums susiformavo tam tikros nuostatos.

Juk vaikai – tikri sugertukai, kurie užaugę visiškai nesąmoningai, priklausomai nuo susiformavusių įsitikinimų, arba pritraukia, arba atstumia pinigus. Galima galvoti, kad esame verti pačių didžiausių pasaulio pinigų, tačiau pasąmonėje gali glūdėti visiškai kitokia programa.

Tarkim, kai vaikui būnant mažam atsirado daug pinigų, o tėvai ėmė ir išsiskyrė. Esu turėjusi tokią situaciją su viena kliente: jai pasąmonėje užsifiksavo, kad pagerėjus finansinei situacijai įvyksta skyrybos. Natūralu, tokiu atveju pasąmonė neleis pritraukti gausos.

O kaip tada paaiškinti, pavyzdžiui, dvynių, turtinius skirtumus?

Vidiniai įsitikinimai priklauso ne nuo to, kokioje šeimoje gyveni, bet nuo to, kokias istorijas susikuri. O tos istorijos dvynių galvose – absoliučiai skirtingos, nes ir išgyvenimai skirtingi. Net tėvų elgesys, santykis su vaikais gali būti nevienodas.

Nebent tėvai turi labai aiškias vertybes ir labai sąmoningai skiepija jas vaikams. Tada vaikai gali turėti vienodas programas. Visgi nė vienas neužaugame be trauminių patirčių. Tokia gyvenimo realybė. Ir kiekvienas savas istorijas išgyvename skirtingai.

Moterų koučerė Ieva Amala / Asmeninio albumo nuotr.

Kokių klaidingų nuostatų, susijusių su pinigais, turime daugelis?

Pati esu patyrusi įdomų procesą – jaučiau gausos augimą ir staiga srautas sustojo. Iš patirties galiu pasakyti, kad tai pastebi daugelis moterų. Man, pavyzdžiui, patinka, kai pinigų srautai auga.

Dirbdama su įsitikinimais, supratau turinti nuostatą, kad negaliu uždirbti daugiau nei vyras. Įsitikinimą, kad jei moteris uždirbs daugiau nei partneris, santykiai sugrius ar pablogės, turi daugelis mūsų, todėl ir stringa piniginiai srautai. Tokios kažkur išgirstos istorijos yra nusėdusios pasąmonėje. Įsitikinimai yra mūsų filtrai. Kokias vidines programas turime, taip ir patiriame pasaulį.

Kartais užtenka jas vien aptikti ir suprasti, jog tos programos absoliučiai mums nepadeda, kad jos pasikeistų ir pinigų srautas pradėtų laisvai tekėti.

Tai viskas gana paprasta?

Sudėtingoji dalis – užduoti sau klausimą ir atrasti įsitikinimus. Bet jei jau atrandi ir supranti, kad programa netikusi, tada viskas tikrai gana paprasta (šypsosi).

Deja, būna, kad programos taip giliai įsėda į pasąmonę ir mes taip jomis įtikime, kad sunku kažką pakeisti. Tada padėti gali pabendravimas su kitais žmonėmis, kurie galbūt turėjo panašių programų. Teisinga kryptimi nukreipti gali ir specialistas, kuris taiko specialias technikas, padedančias atsikratyti neteisingų nuostatų. 

O kaip frazės, kad pinigai neauga ant medžių arba kiekvienas centas yra sunkiai uždirbamas?

Žmonės yra prikūrę daugybę skambių frazių. Kai jas kartojame ir jomis tikime, save programuojame. Tai yra neurolingvistinis programavimas. Juk kaip dažnai tenka girdėti moteris, su liūdesiu kartojančias, kad vieną ar kitą daiktą įsigyti yra per brangu. Savo kalbą mes užprogramuojame. Žodžiai irgi yra energija.

Aš niekada nesakau, kad kažką įsigyti man yra per brangu, nes nėra nieko, kas yra per brangu, yra tik prioritetai. Tam, ko aš labai noriu, visada atrasiu pinigų. Tad jei kažko brangaus neperku, sakau, kad man tai dabar nėra aktualu. Keisdami kalbą, keičiame ir energiją bei požiūrį į viską. 

Moterų koučerė Ieva Amala / Asmeninio albumo nuotr.

Tad norint, kad gausa augtų, reikia sekti kiekvieną savo žodį bei mintį? 

Tiesa. Ir ne tik kalbant apie pinigus, gausą, bet visomis temomis. O gausos tema man patinka ne tik dėl to, kad sąskaitoje atsiranda daug pinigų, o todėl, kad gilindamasis į ją pradedi dar geriau save pažinti, imi geriau suprasti santykį su savimi ir su kitais žmonėmis.

Ieva, o kaip pati atradote gausos temą, kur šių dalykų mokėtės?

Gausa nėra vienintelė mano tyrinėjama tema. Su moterimis daug dirbu saviraiškos ir atradimų klausimais. Man labai artima ir moters ciklo tema. O gausos labiau susidomėjau gal prieš penkerius metus: kai buvau didelės įmonės vadovė ir jaučiau, kad nebegaliu dirbti to darbo. Tada išėjau į niekur. Tad pinigų tema tapo labai aktuali. Ir gavau pirmą pamoką – turėjau išmokti pasitikėti gyvenimu.

Ėmiau klausytis širdies ir stengtis suprasti, o ką gi aš noriu daryti. Jau kelerius metus meditavau, atlikau įvairias dvasines praktikas, buvau pradėjusi organizuoti moterų ratus. Kai darome tai, kas mums labai patinka, taip pat atsiveriame gausai.

O mano įsitikinimas buvo tas, kad niekada gyvenime neužsidirbčiau iš to, ką darau dabar. Atrodė, ir kaip iš meditacijų gali susidaryti normalus uždarbis? Šiandien pasiektas toks rezultatas: mano vidutinis atlyginimas yra tris kartus didesnis nei direktorės. 

Na, o į klausimą, kur mokiausi, atsakau: lankiau įvairius kursus tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, tačiau vesti užsiėmimus labiausiai išmokau per patirtį. Kai išbandau ir pati įsitikinu, kad technikos veikia, siūlau jas ir kitoms moterims. Negaliu perduoti technikų, kurios man neveikia. Naudoju tas, kurios yra veiksmingos visame pasaulyje.

Grįžkime prie pinigų temos. Sakykite, kaip jie mėgsta būti leidžiami?

Visų pirma, pinigai yra energija. Labai svarbu, kaip mes jaučiamės, kai jų turime ir kai juos leidžiame. Man, pavyzdžiui, patinka turėti santaupų, nors pinigai yra tėkmė ir mėgsta būti leidžiami. Jeigu aš jaučiu malonumą turėdama santaupų, tai yra puiku.

Aš labai džiaugdavausi, kai į mano sąskaitą įkrisdavo didelė pinigų suma – šokdavau, džiūgaudavau, taip dėkodama gausos energijai. Bet man buvo didelis atradimas džiaugtis ir išleidus pinigus, pavyzdžiui, sumokėjus mokesčius už butą. Įpratau dėkoti ir tokiais atvejais. Ir tada visa, kas susiję su pinigais, tampa didžiuliu malonumu.

O kai mes esame apsupti tokios malonaus žaidimo energijos, nesvarbu, ar taupome, ar išleidžiame, ar gauname pinigų, visada gerai jaučiamės. Ir kai patiriame nuolatinę malonumo būseną, gausos energija teka laisvai. O jeigu galvojame, kad dabar sunkūs laikai, kad vertėtų taupyti, nes gali būti striuka su pinigais, iškart atsiranda įtampa. Ji juntama ir kūne. Kuo daugiau susikuriame nerimo, tuo daugiau turime baimių. Taip pat ir dėl pinigų. 

Moterų koučerė Ieva Amala / Asmeninio albumo nuotr.

Ar svarbu, kaip laikyti pinigus? 

Tokių dalykų labai nesureikšminu. Jie visi irgi yra įsitikinimai. Pradedantiems domėtis šia tema galima patarti susikurti sau malonių ritualų, pavyzdžiui, pasidėti namuose altorėlį, prie kurio būtų dedami pinigai, kad gausa didėtų. O pati jaučiu, kad man užtenka dėkingumo energijos ir to, kad gausa maksimaliai mėgaujuosi. Atsipalaidavusiam žmogui natūraliai norisi duoti pinigų (juokiasi).

Beje, į finansus labai susitelkę žmonės, atėję į mano konsultaciją, dažnai supranta, kad gausa nėra vien pinigai, tai – sveikata, meilė ir daugybė kitų dalykų. Pinigai yra tik pasekmė, gyvenimo apdovanojimas už tai, ką tu jauti. Esminis dalykas – sugebėti įvertinti gausą. Jei tik leistume sau pastebėti, kiek gyvenime turime, suprastume, kokioje gausoje jau gyvename. Kiekvieną dieną galime už tai dėkoti. Kai mes įvardijame, kad jau daug turime šiuo momentu, gyvenimas atsiunčia dar daugiau. Toks yra Visatos dėsnis. 

Kai kurios moterys mano, kad vyras turi išlaikyti šeimą ir visi pinigai atkeliaus per jį. Tai teisinga nuostata? 

Jeigu moteris taip galvoja, o vyras su malonumu tam pritaria ir abu yra laimingi, tai viskas yra gerai. Juk svarbiausia – vidinis jausmas (šypsosi). Bet jei viduje moteris jaučiasi nesaugiai, jau reikia padirbėti su savimi. Nieko blogo nėra, jei vyras išlaiko moterį, kaip ir nieko blogo, jei moteris išlaiko vyrą. Jei abiem atvejais visiems gerai, tai yra nuostabu.

Moterų koučerė Ieva Amala / Asmeninio albumo nuotr.

Ką patartumėte moterims, svajojančioms apie gausą 2022 metais? 

Duosiu magišką patarimą – kviečiu visas moteris kiekvieną dieną šokti. Bent po dešimt minučių. Laisvai improvizuojant pagal mėgstamą muziką. Tiesiog tai darykite ir pamatysite, kas nutiks su gausa, santykiais. Kas yra šokis? Gausa, tėkmė. Kai atsiduodame laisvam šokiui, įvyksta stebuklas.

Man šokis – mano malda, mano medicina. Į šokį galima pasikviesti pinigus, gausą. Galima šokti su savo širdimi, žeme ar su meile – su kuo tik norite (šypsosi). Tad šokime, atsipalaiduokime, patirkime kuo daugiau gyvenimo malonumų. Šokančių moterų gyvenimas keičiasi stebuklingai.

Žurnalą „Ji“ galite užsiprenumeruoti, daugiau informacijos rasite ČIA.