Kosmoso turizmui – princo Williamo kritika: tokiems nuotykiams ne pats geriausias laikas

Princas Williamas / „Scanpix“ nuotr.
15min.lt
Šaltinis: Žmonės
AA

Kelionės į kosmosą vis labiau populiarėja, tačiau princas Williamas (39) nežada pasiduoti šiai madai. BBC tinklalaidėje „Newscast“ Didžiosios Britanijos sosto įpėdinis sakė, kad kosmoso lenktynėms leidžiami pinigai ir naudojamas protas turėtų būti skiriami kovai su klimato kaita.

„Mums reikia, kad vieni didžiausių protų pasaulyje bandytų atkurti šią planetą, o ne ieškotų naujos vietos, kur galėtume gyventi“, – vedėjui Adamui Flemingui sakė princas Williamas.

Vos diena anksčiau nei įvyko princo Williamo interviu, kosmose apsilankė aktorius, „Žvaigždžių kelio“ žvaigždė Williamas Shatneris (90). Jis tapo vyriausiu į kosmosą pakilusiu žmogumi. Drauge su keturiais žmonėmis „Blue Origin“ raketa kosmose jis praleido net 11 minučių. Kosmose šiemet taip pat viešėjo Jeffas Bezosas ir Richardas Bransonas.

Tačiau, pasak princo Williamo, dabar tokiems nuotykiams tikrai ne pats geriausias laikas. Jo nuomone, visų mūsų svarbiausiu tikslu turėtų būti klimato kaitos pristabdymas.

„Turime 10 kritiškų metų, per kuriuos privalome pasiekti proveržį ir rasti naujus sprendimus bei įkvėpti žmones, kurie gali šias bėdas išspręsti, nes po 2030-ųjų viskas tik dar sparčiau blogės“, – mintimis dalijosi princas.

Kate Middleton ir princas Williamas / „Scanpix“ nuotr.

Jis pridūrė abejojantis, kad kovoti su klimato kaita žmones įkvėps neigiamos kalbos. Jas pozityvesnėmis ir aktualesnėmis princas Williamas tikisi padaryti su „Earthshot Prize“ projektu, kurio penkiems laureatams kasmet iki 2030 m. bus skiriama pinigų, kuriuos jie galės panaudoti kovodami su klimato kaita.

„Būtina sutelkti dėmesį į šią planetą, o ne pasiduoti ir keliauti į kosmosą bei ten ieškoti ateities problemų sprendimų“, – sakė jis ir pabrėžė, kad pats tokio tikslo, pakilti aukštai į kosmosą neturi, rašo People.com.

Princas Williamas ir kembridžo hercogienė Catherine (18 nuotr.)
+12
Skaitykite daugiau