Kosmetologės Inaros Lopetaitės rankose – Jennifer Aniston ir kitų Holivudo garsenybių grožis

Inara Lopetaitė/ Gretos Tučkutės nuotr.
Autorius: Grytė Liandzbergienė
Publikuota: 2020-01-08 18:01
„Šiandien mane aplankė Jennifer Aniston, rytoj ateis Courteney Cox, o poryt užsuks Charlize Theron“, – savo darbotvarkę į telefono ragelį dėsto grožio specialistė Inara Lopetaitė (44). Los Andžele gyvenanti lietuvė daug metų dirbo grimo dailininke, baigė kosmetologijos studijas ir prieš mėnesį Beverli Hilse atidarė nuosavą studiją „L’Inara Skin Care“ – ją pamėgo Holivudo žvaigždės.

„Dabar gyvenu įtemptai, dirbu septynias dienas per savaitę po dvylika valandų. Bet man tai patinka“, – pripažįsta Inara. Iš Panevėžio kilusi moteris prieš dešimt metų tapo meilės emigrante: 2008-aisiais atstovavo Lietuvai konkurse „Misis pasaulis“, ten susipažino su amerikiečiu Danieliu Akinu, neilgai trukus už jo ištekėjo ir su dviem vaikais dvyniais Greta ir Jonu persikėlė į Los Andželą. Pašonėje esantis Holivudas turėjo daug įtakos Inaros karjerai Amerikoje: ji mokėsi teatrinio grimo ir specialiųjų efektų kūrimo paslapčių, daug dirbo kino aikštelėse, ilgai bendradarbiavo su mados fotografu Ashu Gupta – jo studijoje modeliams kūrė makiažą. „Man neblogai sekėsi, dirbau su talentingais žmonėmis, uždarbiu irgi negalėjau skųstis – būdavo, per dieną uždirbdavau ir aštuonis šimtus dolerių. Bet norėjau pasiekti daugiau, – pasakoja Inara. – Draugės paragino: „Išbandyk kosmetologiją, tau patiks.“ Labai susidomėjau nauja sritimi, baigiau kosmetologijos mokyklą Holivude ir greitai gavau darbą.“

Nejaugi Los Andžele stinga kosmetologų?

Jų čia be galo daug, kaip ir masažuotojų ar kirpėjų, tačiau gerų specialistų trūksta. Įsidarbinau dviejuose salonuose: matyt, dirbau neblogai, nes netrukus ėmė rastis įžymių klienčių. Pamenu, pirmoji buvo Jennifer Aniston. Prieš jai ateinant, labai jaudinausi, mintyse vis kartojau taisykles, kaip dirbti su žvaigždėmis: negalima fotografuoti, kalbinti, klausinėti asmeninių dalykų – privalai elgtis taip, kad pelnytum visišką pasitikėjimą. Salono vieta irgi svarbi: geras rajonas, įėjimas ne iš gatvės, požeminis garažas, tiesioginis liftas. Žvaigždėms būtinas privatumas, todėl patalpoje negali būti daugiau klientų – tik vienas. Net rankos paspaudimas svarbu. „Man patinka jūsų rankos“, – pasakė Aniston, kai pirmąsyk sveikindamasi stiprokai suspaudžiau jai plaštaką.

Inara Lopetaitė / Gretos Tučkutės nuotrauka
Inara Lopetaitė / Gretos Tučkutės nuotrauka

Nagi atskleiskite paslaptį: kokia šios aktorės veido oda?

Puiki, neperdedu. Žinoma, yra amžiaus žymių, bet ji skaisti, sudrėkinta, lygi. Visos Holivudo aktorės stengiasi kuo ilgiau išlikti natūralios, vengia užpildų ir botulino toksino, jei ir leidžiasi – visai mažai. Labiau rūpinasi gyvenimo būdu: nuolat sportuoja, sveikai maitinasi, visur nešiojasi stiklinį butelį vandens. Dieną jos nenaudoja pudros, saugo veido odą. Jennifer ja labai rūpinasi – veido valymą jai atlieku kas savaitę. „Negi reikia taip dažnai valyti veidą“, – stebisi kai kurie, bet tai ir yra esmė – reikia. Žinoma, ne kiekvienas gali sau tai leisti, nes Los Andžele procedūros nepigios. Tačiau įžymybės tam skiria labai daug dėmesio, juk oda Holivudo aktorėms – svarbiausias įrankis. Jos eina pas mane kaip į darbą ir skiria tam dvi valandas: net jei įtemptai dirba, filmuojasi nuo ryto iki vakaro, vis tiek randa tam laiko. Atlieku joms veido valymą, kruopščiai apžiūriu kiekvieną milimetrą, kiekvieną porą – net ausis. Tuomet sausomis rankomis atlieku jauninamąjį sausos odos masažą, dar – masažą su aliejais. Dirbu ne tik rankomis – naudoju ir keturis skirtingus aparatus. Dvi valandos kainuoja 550 dolerių. Neretai klientės pageidauja ir kūno procedūrų: tuomet kaina išauga iki 1000 dolerių.

Inaros Lopetaitės grožio studija Los Andžele / Gretos Tučkutės nuotrauka
Inaros Lopetaitės grožio studija Los Andžele / Gretos Tučkutės nuotrauka

Tikrai nepigu...

Žvaigždžių kartelė iškelta labai aukštai. Iš pradžių jaučiau įtampą: turiu galvoti, ką ir kaip kalbėti, savo darbą atlikti daugiau nei tobulai. Kai įeinu į studiją, akimirksniu pamirštu, kas esu, pamirštu vyrą ir vaikus – susitelkiu tik į darbą. Todėl įžymybės pas mane sugrįžta ir ateina vis naujų. Aniston mane rekomendavo savo draugei Courteney Cox, tada atėjo Sandra Bullock, Charlize Theron, Jane Fonda, JAV televizijos žvaigždžių ir kitų. Kai žvaigždė apsilanko pirmą sykį, jaučiu, kad mane tikrina: ar neprašysiu parašo, ar slapta nefilmuoju, ar tikrai išmanau šį darbą, ar viską žinau apie produktus.

Vėliau būna lengviau: jos pradeda pasitikėti manimi, atsipalaiduoja, tampa paprastomis moterimis. Pavyzdžiui, Sandra Bullock yra labai miela ir nuoširdi: juokiuosi, kad jos širdis didesnė už ją pačią. Žinau, kad su Sandra galiu kalbėtis kaip su bičiule. Courteney Cox labai draugiška, kaip ir Aniston: visą laiką juokauja, dalijasi šeimyninėmis nuotraukomis. O Charlize Theron kitokia: gana šalta, išlaiko atstumą. Tyloje atlieku jai procedūras, ir viskas – labas ir viso gero. Bet vis sugrįžta – matyt, patinka. Jane Fonda yra pasakiusi didžiausią komplimentą: „Jūsų rankos geriausios iš visų, kada nors lietusių mano veidą.“ Jai per aštuoniasdešimt, visas veidas pakoreguotas, bet labai prižiūrėtas ir gražus. Į studiją ji visuomet ateina su šuneliu: kol dirbu, jis ramiai guli jos kojūgalyje.

Daugelis klienčių man pasakoja apie vaikus, augintinius, keliones, rodo nuotraukas telefone, bet pati stengiuosi neklausinėti – leidžiu išsikalbėti tiek, kiek jos nori. Jos klausia, iš kur esu kilusi, žavisi Europa: beje, Amerikoje labai vertinamos europietės grožio specialistės.

Inara dirba po keliolika valandų kasdien, net ir savaitgaliais. „Los Andžele visi labai daug dirba“, – patikina / Gretos Tučkutės nuotrauka
Inara dirba po keliolika valandų kasdien, net ir savaitgaliais. „Los Andžele visi labai daug dirba“, – patikina / Gretos Tučkutės nuotrauka

Dalijate joms patarimų? Gal ir pati iš jų ko nors išmokstate?

Visoms aiškinu, kad didžiausia klaida – rytą prausti veidą, šveisti prausikliais ir valikliais. Per naktį odos išskiriami riebalai – geriausias aliejus, nereikia jo nuplauti! Siūlau tiesiog suvilgyti veidą šaltu vandeniu, tada nuvalyti toniku, patepti serumu ir drėkinamuoju kremu, o prausiklius palikti vakarui. Dar vienas patarimas: prieš fotosesiją ar vakarėlį veidą, kaklą ir krūtinę penkiolika sekundžių pamasažuokite ledukais – pamatysite efektą.

Iš klienčių mokausi ugdyti stiprią valią. Iš jų niekada neišgirsi: „Šiandien neturiu nuotaikos, tad gal nesportuosiu.“ Rytą jos pradeda nuo salierų sulčių, nors tai nėra skanu. Paskui 45 minutes nieko nevalgo – organizmas valosi. Jei geria ne salierų sultis, tai šiltą vandenį su citrina – bet tik ne kavą, nors šios gal ir norėtų. Jos ir mane įkvepia prisižiūrėti – neprivalau būti gražuolė, bet turiu gerai atrodyti. Penktą ryto keliuosi, šeštą jau būnu sporto klube. Stengiuosi sveikai maitintis, nes senatvė prasideda žmogaus viduje, o ne išorėje: gali naudoti brangiausius kremus ir serumus, bet jei valgai greitąjį maistą, geri ir rūkai, nieko nebus. Maistą visuomet ruošiu namie: mėgstu salotas, liesą mėsą, spaustas sultis. Geriu daug vandens, nors rytą, nemeluosiu, pradedu nuo puodelio kavos – man reikia energijos. Saldumynų valgau labai retai, tik per šventes. Suprantu: jei būčiau nutukusi ir spuoguota, klientės manimi nepasitikėtų.

Aktorės Jane Fonda, Jeniffer Aniston, Courteney Cox, Charlize Theron bent už dalelę savo grožio jaučiasi dėkingos ir lietuvei kosmetologei
Aktorės Jane Fonda, Jeniffer Aniston, Courteney Cox, Charlize Theron bent už dalelę savo grožio jaučiasi dėkingos ir lietuvei kosmetologei

Prieš mėnesį Los Andžele atidarėte savo saloną. Tam reikia ne tik drąsos, bet ir nemenko kapitalo?

Kai klientai pas mane ėmė skraidyti net iš Atlantos ir Majamio, supratau, kad tikrai mane vertina. „Atidaryk savo saloną“, – ragino visi, ir galiausiai ryžausi. Labai pasisekė rasti patalpas: studiją įkūriau Beverli Hilse, viename brangiausių rajonų, antrame biurų pastato aukšte – pirmajame yra plastinės chirurgijos klinika. Įrengiau du kabinetus, registratūrą ir savo kontorą, turiu tris darbuotojas – administratorę ir masažuotojas. Studijoje yra du išėjimai, nes žvaigždės išeina per kitas duris – kartais nenori sutikti net administratorės. Kūriau jaukią atmosferą, kad klientai jaustųsi kaip namie: studijoje viskas turi būti aukštos klasės – lovos, rankšluosčiai, kvapas, gėlės, net vandens stiklinės. Investavau 400 tūkstančių dolerių – viską, ką per ilgus metus uždirbau darydama makiažą. Dabar sėdžiu tuščiomis kišenėmis, bet laiminga (juokiasi).

Kaip manote, kada verslas atsipirks?

Net negalvoju... Bet tikrai atsipirks. Esu nusiteikusi pozityviai, pasitikiu savo rankomis. Laimei, vyras ir vaikai nesiskundžia, kad retai mane mato: Los Andžele visiems įprasta dirbti po 14–16 valandų per parą. Vyras man padėjo įrengti studiją, be jo pagalbos nebūčiau pajėgusi. Vaikai studijuoja, dukra Greta porą dienų per savaitę dirba pas mane registratūroje. Džiaugiuosi, kad svajonė išsipildė – dirbu ne kitiems, o sau. Žinoma, laisvalaikio visiškai neturiu, su vyru seniai buvome kur nors nuėję... Pastarieji mėnesiai buvo labai intensyvūs – gal vėliau kiek apsiprasime su tokiu gyvenimo tempu. Kalėdų vakarą, tikiuosi, nereikės dirbti... Bet nesu tuo tikra (juokiasi).

Naujausi straipsniai