Koronavirusu užsikrėtusios aktorės prašymas patenkintas: šoką atpirko perkėlimas į geresnę vietą

Aktorė Ieva Labanauskaitė/Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-04-01 18:48
Praėjusį penktadienį apie susirgimą ir užsikrėtimą koronavirusu viešą laišką parašiusi aktorė Ieva Labanauskaitė dėkoja Vilniaus miesto savivaldybei už išgirstą jos prašymą. Konstatavus ligą, gydymo pratęsti iš Vilniaus universiteto ligoninių aktorė buvo perkelta į Vilniaus miesto psichikos sveikatos centrą. Tik po viešo kreipimosi ir, kaip ji pati sako, maldų, Ieva pagaliau perkelta į geresnę vietą.

Su Žmonės.lt Ieva kovo 27 d. pasidalijo laišku, kurį paskelbė savo socialinėje paskyroje. Moteris rašė, kad jai buvo diagnozuotas COVID-19 virusas.

Ievos laišką galite rasti ČIA. 

Kovo 30 d. Ieva iš Santaros klinikų buvo paleista ir, kadangi namuose karantinuotis neturėjo galimybės, paprašė jai skirti vietą kartu su kitais šiuo metu izoliuotais ir sergančiais žmonėmis.

Aktorė buvo išvežta į Vilniaus miesto psichikos sveikatos centrą 

„Man baisu šiandien čia likti nakčiai...

Šiuo metu esame 6-iese. Dauguma gyventojų atkeliavo praeitą savaitę. Kokie šie žmonės kantrūs, sakė jau susitaikė su esama situacija. Pasakojo, kad pradžioje taip pat buvo pakraupę, bandė ieškoti išeičių, keisti vietą. Taip pat manė, kad sąlygos antisanitarinės... Bet kažkaip nepavyko, kažkas iš viršaus sakė džiaukitės, kad išvis kažką valstybė duoda. Na, gal ir yra tame tiesos, nežinau, spręskite patys. Niekada negali žinoti, gal ir jums kažkuriam, dabar beskaitančiam, gali tekti čia prisiglausti ateityje“, – vos atkeliavusi į gydymo įstaigą viešai pranešė aktorė. 

Ievą nustebino ne tik pacientų nepriežiūra, bet ir gyvenimo sąlygos.

„Visi šiuo metu čia izoliuoti žmonės padorūs, bent jau save tokiais laikome. Gal to ir užtenka, kad kambariai būtų visiškai nerakinami, nors raktų pridėta daug. Tik nei vienas netinka tam kambariui, kuris man paskirtas. O kambaryje patalynė sujaukta, vadinasi, kažkas miegojo prieš man atvykstant. Gyventojai pasakojo, kad vienai nakčiai buvo atkeliavusi porelė, tikrai neasociali, tai kaip ir ne taip baisu ir miegojo tame kambaryje, kuris man oficialiai paskirtas. Ant stalo radau praimtą riešutų maišiuką, paliko ir man pasivaišinti. Tiesa, mistiškai vieną naktį dingo. Matyt, kažkaip kažką susitarė.

Na, kadangi nėra jokio atsakingo žmogaus, kas užsiimtų valymu ar patalpų priežiūra, matyt, teks man pačiai kažkaip naują patalinę susirasti ir bandyti įsikurti“, – ironišką laišką iš psichiatrinės rašė Ieva. 

Moteris nerimavo, kad jai teks taip praleisti devynias dienas, tačiau Ievos šauksmas netrukus buvo išgirstas. 

Log In or Sign Up to View

See posts, photos and more on Facebook.

Antrąją dieną su visais besikarantinuojančiais pacientais moteris buvo išgabenta į geresnę vietą. 

„Ačiū Vilniaus miesto savivaldybei, kad taip operatyviai buvo sureaguota į mūsų kreipimąsi dėl antisanitarinių izoliacijos sąlygų“, – netrukus dėkojo Ieva.

Moteris pasakojo, kad naujoji vieta pralenkė visus lūkesčius dėl prašytos pagalbos.

„Tikrai neprašiau prabangaus viešbučio salygų, tik bandžiau kelti klausimą dėl higienos. Bet naujoje vietoje jaučiuosi tikrai saugiai“, – kalbėjo moteris. 

Ieva sakė, kad naujoje vietoje atsirado ir daugiau taisyklių, kurių imta laikytis dėl saugumo užtikrinimo. Reikalui esant, visiems pacientams suteiktos sąlygos bet kuriuo metu kreiptis pagalbos.

„Nėra nieko svarbiau, kaip būti išgirstam ypač tokiu metu, kai siaučia tas nelemtas „KarūnaVirusas“ ir tikrai daugelį kamuoja nežinomybė, kuri ir kelia įvairiausias baimes“, – sakė Ieva.

Naujausi straipsniai