Koronavirusu susirgęs Šarūnas Mazalas: „Kas netikite virusu – kviečiu į svečius“

Laura ir Šarūnas Mazalai / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-10-29 21:05
Ketvirtadienio vakarą restorano „Vaflių namai“ vadovas, žurnalistas Šarūnas Mazalas socialiniuose tinkluose pranešė, kad užsikrėtė koronavirusu. Vyras atviravo, kad tik susirgęs atkreipė dėmesį, kiek daug viešojoje erdvėje yra pasipiktinusių dėl koronaviruso ribojimų.

Socialiniuose tinkluose paviešintu įrašu Š.Mazalas sutiko pasidalinti ir su portalo Žmonės.lt skaitytojais. 

„Taip, aš susirgau Covidu. Bet čia ne apie save, o apie pasidalinusią Lietuvą ir visus, žiūrinčius tik savo šiknas“, – įrašą pradėjo jis.

Pasak žurnalisto, tik sulaukęs teigiamo koronaviruso testo rezultato, jis pamatė, kiek pasipiktinimo kyla dėl įvestų ribojimų. Šarūnas neslėpė nuostabos, jog daugeliui svarbesniu tampa komfortas ar verslas, o ne sveikata.

„Gavęs teigiamą testo atsakymą, pradėjau atkreipti dėmesį ne tik į detales (pvz., kaip buvęs SAM ministras Andriukaitis nemoka kaukės dėvėti), bet ir į tai, kiek daug verkšlenimų viešojoje erdvėje ar žiniasklaidoje.

Barų savininkas naudodamasis žiniasklaida daro spaudimą valdžiai, kad barai priversti užsidaryti, nes nebus pelningi. Restoranų savininkas kalba apie 50 proc. kritusias apyvartas, darbuotojų prastovas ar uždaromus restoranus. Krepšinio klubo vadovas apie galimą žaidimą be žiūrovų vadina žiauria kančia. Būrelių ir neformaliojo ugdymo atstovai piktinasi dviejų savaičių pauze, nes gi viruso pas juos nėra“, – ironizavo Š.Mazalas.

Šarūnas Mazalas / Renginio nuotr.
Šarūnas Mazalas / Renginio nuotr.

Koronavirusu susirgęs „Vaflių namų“ vadovas pasakojo, jog nors jam liga pasireiškė lengva forma, simptomai – labai varginantys. Vyras svarstė, kad tikriausiai tik susidūrę su šiuo virusu pastebi situacijos rimtumą.

„Žinot, aš geriau dvi savaites pasėdėčiau namie nei kentėčiau nuo viruso. Sakau tai turėdamas virusą, kurio formą dar vadinu lengva. Be perstojo skaudantys raumenys, kaulų laužymas, prarasta uoslė ir skonis (ir tai yra baisu, nes nežinai, kada grįš, duok Die, kad grįžtų be komplikacijų), galvos skausmas ir nuolatinis silpnumas. Na, neskaitant vieno ryto ant klozeto, kai per nežmonišką skausmą žiūriu į savo baltas kojas ir galvoju, kad taip atrodo mirusysis. Ir čia lengva forma, kai į gydymo įstaigą dar nesiruošiu.

O ligoninėse lovos pildosi, mirusiųjų statistika auga (ok, ir aš girdėjau, kad mirusiesiems „pripaišo“ koroną, nes taip gauna ligoninės ES pinigų, taip pat vasarą girdėjau, kad Vyriausybėje jau paruošti dokumentai paskelbti karantiną nuo spalio 16 d. iki kitų metų kovo 14 d., dar girdėjau, kad kaukės nesaugo nuo viruso ir kad moka pinigus „influenceriams“, kad jie „susirgtų“ virusu) ir viruso traukinys važiuoja net nepristabdydamas.

Visi viešojoje erdvėje teisingi ir protingi, kol visa tai nepaliečia jų. Vietoje skundimosi žiniasklaidoje ieškok būdų, kaip išsaugoti savo verslą, kaip prisitaikyti prie pakitusių sąlygų, kaip būti atsakingam prieš savo vartotojus. Esi lyderis? Rodyk pavyzdį“, – ragino jis.

Šarūnas Mazalas  su žmona Laura / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Šarūnas Mazalas su žmona Laura / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Visus, su kuo turėjo artimą kontaktą iki ligos patvirtinimo, Š.Mazalas teigė informavavęs apie ligą.

„Visiems, su kuo turėjome artimą kontaktą iki ligos patvirtinimo, informavome apie ligą, nusiuntėme NVSC registracijos formą, liepėme izoliuotis. Per ikisimptominį laikotarpį savo restorane artimą kontaktą turėjome, laimei, tik su vadovu – jis lieka saviizoliacijoje net su neigiamu Covid-19 tyrimo atsakymu. Maža to, profilaktiškai patikrinome darbuotojus, nė vieno teigiamo atsakymo negavome“, – pasidžiaugė Š.Mazalas.

Restoraną „Vaflių namai“ turintis vyras tikino suprantantis, kad dabar verslams atėjo sunkus metas, tačiau sveikata – svarbiausia. Verslininkas ragino ir aplinkinius šiuo sunkiu laikotarpiu išlikti sąmoningiems.

„Taip, laikotarpis paslaugų ir aptarnavimo sektoriui labai sunkus. Jau dabar restorano apyvartos smukusios apie 50 proc., bet turi susitaikyti – dabar tokia situacija ir visa tai dėl visuomenės gerovės.

Taip, visi pavargome nuo ribojimų, nuo draudimų, nuo varžymų. Bet jei specialistų raginimų klausys tik pusė mūsų, o kita pusė kaip užsispyrę laikysis savo, kad viruso nėra arba manęs tai neliečia – situacija nepagerės. Taip, visi suvaržymai kirs per ekonomiką, kai kam mažės pajamos, bet geriau su plonesne kišene nei po žeme.

Šią savaitę dukrų būreliai grįžo į „Zoom“ platformą (ir kol kas viskas puiku!), mes vėl sukamės virtuvėje ar užsisakinėjam maistą į namus ir darbus dirbam iš namų, kiek leidžia sveikata. Ir gal geriau šitaip nei po kurio laiko laikyti kumščius, kad tik man užtektų lovos ligoninėje, o šios, atrodo, greitai bus perpildytos“, – mintimis dalijosi Šarūnas.

Š.Mazalas pasakojo, jog koronavirusu užsikrėtė visa jo penkių asmenų šeima.

„Virusas yra, galiu patvirtinti. Kas netikite – kviečiu į svečius, manau, nuo visų mūsų penkių nesunkiai pereitų bacilos. Ir kadangi artimame rate jau pasidalijome, faktas, kad keliauja iš žmogaus žmogui.

Tad linkiu truputį sustoti dėl visų aplinkinių sveikatos. Nes kuo labiau pristosime dabar, tuo greičiau vėl galėsime sugrįžti į vasarą“, – rašė jis. 

Taip, aš susirgau Covidu. Bet čia ne apie save, o apie pasidalinusią Lietuvą ir visus, žiūrinčius tik savo...

Posted by Šarūnas Mazalas on 2020 m. spalio 29 d., ketvirtadienis

Naujausi straipsniai