Koronavirusu persirgęs Jonas Sakalauskas – apie skeptikus: „Taip jie ginasi nuo nežinomybės ir įtampos“

Jonas Sakalauskas / Mark&Migle nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-11-09 14:53
„Sulaukiau daug dvejopų komentarų socialiniuose tinkluose. Kai kurie tikino, kad man sumokėjo Veryga, klausė, kodėl reklamuoju šitą ligą ir kas tikrasis užsakovas? Pasitaikė ir sakančių, kad nuo tokių kaip mes, užsikrėtusiųjų, reikia izoliuoti visuomenę” , – pasakoja dar vasarą koronovirusą persirgęs Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas.

Koronavirusas Joną Sakalauską užklupo visiškai netikėtai ir ligoninėje įkalino net keletui savaičių. Besigydant vyrui prireikė deguonies kaukės. Kiek vėliau paaiškėjo, kad virusu apsikrėtė ne tik jis, bet ir dar 13 kitų teatro darbuotojų.

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatras vasaros pabaigoje paskelbtas židiniu ir kuriam laikui uždarytas. Informacijai apie vyro būklę tapus vieša, vyras sulaukė nemažai laiškų iš koronaviruso skeptikų. Jonas tikina suprantantis tuos, kurie nori tikėti, kad viruso nėra. Taip jie ginasi nuo nežinomybės ir įtampos. Tačiau visiems, kurie yra neabejingi sąmokslo teorijomis, vyras gali pasakyti tik viena – jos, deja, nėra paremtos realybe.

Jonas Sakalauskas
Jonas Sakalauskas

„Veryga man nesumokėjo, niekas nepaprašė manęs susirgti, užsikrėsti arba suklastoti rezultatų. Savo noru užsimokėjau pinigus, pasidariau tyrimus privačioj klinikoj, kuri nebuvo suinteresuota turėti teigiamą arba neigiamą atsakymą. Jie padarė savo darbą, o aš sužinojau, kad sergu”, – laidoje „Nuo.. Iki...“ pasakoja vyras.

Gyvenimo būdo laidoje išgyvenimais pasidalijo ne tik Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas, bet ir modelių agentūros „Modilina” savininkė Jolanta Sadauskienė, atlikėja Nijolė Pareigytė-Rukaitienė bei žurnalistė ir trijų vaikų mama Laura Mazalienė.

Jolanta Sadauskienė
Jolanta Sadauskienė

Modelių agentūros „Modilina” savininkė Jolanta Sadauskienė virusu susirgti paniškai bijojo nuo pat ankstyvo pavasario. Deja, moters neapsaugojo net uoliai dėvimos apsaugos priemonės. COVID-19 jai buvo diagnozuotas vasaros pabaigoje. Jolanta nežino, kur galėjo užsikrėsti, todėl nori įspėti, kad tai gali nutikti bet kur. „Ta baimė yra baisiau nei Covidas. Žinojimas, kad tu susirgai mirtinu virusu, ką čia man daryti, kada man atims tuos plaučius, kada aš pradėsiu dusti, ir kada čia smegenų veikla komplikuosis, na kaip insultas, ir sau medituoji sėdėdama. O saugojausi tikrai paranojiškai, absoliučiai“.

Gyvenimo būdo laida „Nuo...Iki...“ – pirmadienio vakarą, 20 val., per LNK.

Naujausi straipsniai