Kopenhagos gatvės stilius: sportbačiai, ryškios spalvos ir saviraiškos laisvė

Kopenhagos gyventojų stilius / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-05-15 19:26
Vaikštant Kopenhagos gatvėmis dėmesį traukia ne tik jauki ir kitoniška architektūra, bet ir praeiviai – šimtai miestiečių čia stengiasi neatsilikti nuo mados ir demonstruoja savitą stiliaus pojūtį.

Kopenhagos senamiesčio gatvėse niekada netrūksta veiksmo. Net ir tada, kai čia skambėjo „Eurovizijos“ konkursas, mieste, atrodo, niekas nepasikeitė: praeivių nuotaiką čia kelia gatvės muzikantai, aikčioti verčia skirtingus triukus demonstruojantys ir mainais pinigų iš turistų besitikintys iliuzionistai, į skirtingas užkandines, kavines ir restoranus kviečia patys darbuotojai.

Viena ilgiausių pėsčiųjų gatvių Europoje – Stroget – Kopenhagoje tęsiasi kiek daugiau nei kilometrą. Gatvė ribojasi su dviem aikštėmis: prasideda rotušės aikštėje, o baigiasi Naujojoje karališkoje aikštėje. Skaičiuojama, kad vos per vieną vasarą Storget gatve žengia per ketvirtį milijono praeivių. 

Kas vilioja apsilankyti Stroget gatvėje? Čia įsikūrusios šimtai parduotuvių, kiekvienas gali sau rasti tinkančią ir patinkančią: Stroget gatvėje parduotuves atidarę ir garsiausi mados namai – „Burberry“, „Dolce&Gabbana“, „Louis Vuitton“ ir kiti – ir kur kas paprastesni prekiniai ženklai. 

Gatvėje – stiliaus įvairovė

Žengiant Stroget gatve už akių nejučiomis kliūna ne tik spalvingos parduotuvių vitrinos, bet ir patys praeiviai: ir patys danai, ir miesto svečiai, akivaizdu, seka naujausias mados tendencijas ir jas interpretuoja savaip – išlieka originalūs. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Nesvarbu, kiek tau metų ar kas tu toks, nes spalvota apranga visada atrodo gražiai – toks įspūdis susidaro ėmus įdėmiau apžiūrinėti Stroget gatve žengiančių praeivių išvaizdą. Į akis krenta ir kita –  sportbačiai, panašu, yra ne tik naujausias, bet ir labai grasus mados klyksmas: patogią sportinę avalynę čia renkasi kone kas antras. 

Kiti priešingai – gatve žengia apsirengę klasikinio stiliaus drabužius, tačiau išvaizdą pagyvina aksesuarais: kam skarelė, kam akiniai nuo saulės, o kam ryškesnis papuošalas labiau prie širdies. 

Tik vienas kitas Kopenhagoje stengiasi išlikti nematomas: renkasi blankesnės spalvos klasikinius drabužius, atrodo kukliai, tačiau nemažiau tvarkingai.  

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai