Kontrastai Izraelyje: džiaugsmas dėl „Eurovizijos“, Ivankos Trump blizgesys ir kraujas

„Scanpix“ nuotr./Žmonės.lt montažas
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-05-14 18:30
Šis pirmadienis Izraelyje yra ypatingas – Jeruzalėje buvo atidaryta JAV ambasada ir į gimtinę grįžo „Eurovizijoje“ pergalę išplėšusi Netta Barzilai.

Dainininkę oro uoste pasitiko džiūgaujanti minia – „Euroviziją“ Izraelis laimėjo po 20 metų pertraukos. Pergalei neliko abejingi ir svarbiausi šalies politikai. Štai premjeras Benjaminas Netanyahu nes sušoko „viščiuko“ šokį.

„Jeruzalę laimina daugybė dovanų, o dar vieną mes gavome, kai Netta iškovojo nuostabią pergalę, – sakė B. Netanyahu. – Dovana tokia: kitąmet „Eurovizija“ atvyks į Jeruzalę.“

Nepalyginamai didesnė minia nei oro uoste rinkosi prie naujosios JAV ambasados, kurios atidaryme apsilankė ir JAV prezidento Donaldo Trumpo dukra Ivanka Trump su sutuoktiniu Jaredu Kushneriu. Vėjyje plazdenančia suknele pasidabinusi Ivanka Trump plačiai šypsojosi ir nestokojo optimizmo.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Tuo tarpu už ambasados sienų nuo ankstyvo ryto virė tikras pragaras. 35 tūkst. žmonių susirinko į protestą palei Gazos Ruožo ir Izraelio sieną. Palestiniečiai įsitikinę, kad JAV ambasados perkėlimas iš Tel Avivo į Jeruzalę yra D.Trumpo administracijos prielankumo pavyzdys.

Izraelio gynybos pajėgos protestuotojus apibūdino kaip smurtaujančius riaušininkus. Per šį protestą Izraelio snaiperiai jau nukovė 41 palestinietį, dar apie 1 800 žmonių buvo sužeista. Palestina prašo užsienio valstybių įsikišimo, kad būtų nutraukta ataka prieš protestuotojus. Izraelis savo ruožtu tvirtina, kad šaudo tik siekdamas apginti savo sienas.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai