Konsultuoja specialistė: kaip išsirinkti paveikslų rėmus

Interjeras / „Shutterstock“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-05-05 12:38
Sakoma, paveikslai yra tarsi vizitinė namų kortelė. Jie ne tik suteikia grožio interjerui, bet ir daug pasako apie buto šeimininkus. Anot specialistų, net gražiausią paveikslą galime sugadinti netinkamai jį įrėminę.

Apie tai, į ką atsižvelgti norint įrėminti paveikslus bei ar reikia rėmus derinti prie paveikslo tematikos, pasakoja reminimodirbtuves.lt specialistė Irutė Tumaitė.

– Ką patartumėte tiems, kurie rėmina paveikslą pirmą kartą?

– Rinkdamiesi rėmą, atsižvelkite į interjerą. Modernaus interjero mėgėjams siūlome ieškoti paprastumo. Rėminant abstrakčius paveikslus, plakatus, vaikų piešinius, patariame rinktis modernius, paprastus, lygius rėmus, jie niekada neužgoš rėminamo objekto, atrodys subtiliai.

Klasikiniuose rėmuose, kurie taikomi prie tokio pat stiliaus interjero, puikiai dera tradiciniai peizažai, natiurmortai ir pan. Mėgstančius netradicinius sprendimus ir originalumą skatiname eksperimentuoti ir bandyti derinti tai, kas iš pirmo žvilgsnio atrodo nesuderinama.

Tarkime, modernūs kūriniai, įrėminti prabangiuose rėmuose, sukurs netikėtą ir stilingą kontrastą ir pagyvins interjerą. Eksperimentuoti galima ir su klasikiniais dailės kūriniais, įrėminti juos moderniuose rėmuose.

Klasikinis, renesanso stiliaus autoportretas ar natiurmortas moderniame rėme gali tapti šiuolaikiško interjero namų akcentu.

Taip pat skaitykite: Pavasarinė ruoša: kaip efektyviai nuvalyti langus ir atnaujinti kilimus

Rinkdamiesi paveikslų rėmus, pasikliaukite intuicija – negražiai įrėmintų darbų nėra, jei tik jie patinka klientui!

– Ar rėmus reikia derinti prie paveikslo tematikos, kambario interjero spalvų?

– Kaip jau minėjau, renkantis rėmą, galima atkreipti dėmesį į kelis dalykus: tiek į paveikslo tematiką ir jame vyraujančias spalvas, tiek į interjerą, kuriame paveikslas kabės.

Patarčiau pernelyg nesistengti derinti rėmų prie kambario interjero – juk gali tekti paveikslą perkabinti į kitą erdvę, kitokio stiliaus kambarį. Renkantis rėmo spalvą, reikėtų atkreipti dėmesį į paveiksle vyraujančius atspalvius.

Šviesiems paveikslams dažniausiai turėtumėte rinktis šviesų bagetą (rėmjuostę), tamsiems – tamsų. Tačiau nepamirškite, kad būna išimčių. Nuotraukoms ir šiuolaikiniams paveikslams visada tiks juodi, balti arba pilki rėmeliai.

Taip pat skaitykite: Moterys, vykite lauk tetulės sindromą

Sienos spalva, ant kurios kabės įrėmintas darbas, neturėtų sutapti su rėmo spalva. Pasirinkę auksinių atspalvių rėmus, niekada neapsiriksite – jie tinka daugelyje interjerų ir suteikia šilumos bei jaukumo net pačiam moderniausiam kambariui.

Renkantis rėmo stilių ir spalvas, svarbiausia – apsispręsti, ar norite išryškinti paveikslo originalumą, ar tiesiog paversti jį interjero dekoro elementu.

Plačiau apie tai, kaip išsirinkti paveikslo rėmus, kaip  juos derinti, skaitykite 18-ajame savaitraščio „Ji“ numeryje.

Redakcijos archyvo nuotr.
Redakcijos archyvo nuotr.

Naujausi straipsniai