Konkurse „Drum Day 2019” paaiškėjo, kas tapo geriausiu jaunuoju būgnininku

Konkurso „Drum Day 2019” akimirka/Vytauto Dranginio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-04-25 11:53
Populiariame sostinės gyvos muzikos klube „Tamsta” vakar daugiau nei bet kada skambėjo būgnų mušami ritmai. Čia tryliktus metus iš eilės rengiamame būgnininkų konkurse „Drum Day 2019” buvo bandoma surasti vienintelį ir geriausią mušamųjų instrumentų virtuozą.

Juo šiemet tapo būgnininkas Tuomas Räsänen . Aplenkęs kitus aštuonis konkurso dalyvius –Andrių Balevičių, Kasparą Petkų, Tautvydą Tomkų, Liną Samp, Joną Filmanavičių, Daumantą Lukošiūną, svečią Marcį Brišką iš Latvijos, bei baltarusį Stanislaw Romanovski, konkurso nugalėtojas gavo 1000 eurų vertės dovanų čekį Yamaha prekėms įsigyti.

Atskleisti savo talentus bei sužavėti žiūrovus ir komisiją kiekvienam Drum Day dalyviui ant scenos buvo skiriama iki 10 minučių. Pradedantys ir pažengę mušamųjų instrumentų meistrai kolegoms ir klubo lankytojams pristatė savo kurtas bei populiarias gerai žinomų atlikėjų kompozicijas.

Konkurso „Drum Day 2019” akimirka/Vytauto Dranginio nuotr.
Konkurso „Drum Day 2019” akimirka/Vytauto Dranginio nuotr.

Antrąja vieta bei 500 eurų vertės dovanų čekiu Paiste prekėms įsigyti tarptautiniame konkurse apdovanotas Linas Samp.

Trečią vietą ir du tuzinus vardinių Vic Firth lazdelių porų laimėjo Jonas Filmanavičius. Šio prizo laimėtojas turės galimybę pasirinkti sau tinkamiausią lazdelių modelį, kurias Vic Firth papuoš paties muzikanto parašu.

„Tamsta“ klubo komanda įsitikinusi, jog geriausio būgnininko titulą laimėjo kiekvienas, dalyvavęs konkurse. Prizais paskutinį balandžio trečiadienį tapo ne tik žiūrovų plojimai, bet ir muzikos profesionalų, komisijos narių dėmesys bei pagyrimai. Jos gretose sėdėjo daugybė gerai Lietuvoje žinomų kolektyvų būgnininkų ir kitų muzikantų.

Nuo 2007 metų rengiamo Drum Day konkurso sceną išmėgino ir daugybė žinomų instrumentalistų: Marijus Aleksa, Gediminas Augustaitis, Adas Gecevičius, Jonas Butvydas, Jonas Gliaudelis, Vytis Vainilaitis, Mantas Augustaitis, Augustas Baronas, Jonas Lengvinas ir kiti.

Pasibaigus tryliktam būgnininkų konkursu, muzikos klubas „Tamsta“ primena, jog tai – ne vienintelis klubo organizuojamas muzikinis konkursas. Gegužės 15 d. klubo scena atiteks geriausio gitaristo rinkimams – konkursui „Gitarų Šėlsmas“. Paskutinis šansas laimėti publikos simpatijas ir parodyti savo talentus – ukulėlių konkursas „Virš Vaivorykštės 2019“ gegužės 22 d. vyksiantis antrąkart istorijoje. 

Temos:

Naujiena Muzika

Naujausi straipsniai