Koncerto „Laisvės balsai“ vedėjai Vytautas Rumšas ir Rosita Čivilytė: „Meilė tėvynei pirmiausia gimsta šeimoje“

Rosita Čivilytė ir Vytautas Rumšas / Martyno Siruso/adfoto.lt nuotr.
Autorius: Astra Petkūnaitė
Publikuota: 2013-02-16 17:53
Šeštadienį visoje Lietuvoje į dangų kilo šalies trispalvės, užsienyje išsibarstę lietuviai būrėsi mūsų muzikantų koncertuose ir minėjo Vasario 16-ąją – dieną, kai prieš 95 metus Lietuvos Taryba pasirašė Lietuvos nepriklausomybės aktą.

Šia proga Vilniuje, Šv.Kotrynos bažnyčioje, surengtame šventiniame koncerte „Laisvės balsai“ dainas ir muziką Lietuvai skyrė garsūs šalies atlikėjai – Rosita Čivilytė, Evelina Sašenko, Rūta Ščiogolėvaitė, Berta Timinskaitė, Algis Frankonis, Beissoul, Sasha Song, Gabrielius Vagelis, „The Perfect Pill“, Julija Jegorova, Berta Timinskaitė, Girmantė Vaitkutė ir kiti.

Martyno Siruso/adfoto.lt nuotr.
Martyno Siruso/adfoto.lt nuotr.

Iškilmingo koncerto vedėjais tapę aktorius Vytautas Rumšas jaunesnysis ir dainininkė R.Čivilytė dar prieš koncertą kalbėjo su portalu Žmonės.lt apie patriotiškumą, jaunimo meilę ir pagarbą tėvynei bei kas ją turi ugdyti.

Raktas į vaiko širdį – per lietuvišką animaciją  

V.Rumšas jau ne vienerius metus prisijungia prie renginių, skirtų Lietuvos valstybingumui pažymėti. „Aš dalyvauju lietuviškos dramaturgijos pastatymuose Mindaugo karūnavimo dieną, kurie vyksta Kaune ir dažniausiai Raseiniuose. Kai Kaune prie pilies susirenka 5 tūkstančiai žiūrovų – tai yra ypatinga akimirka, gyvoji istorija. Tokiomis akimirkomis išeina žmonėms priminti, kas mes esame, iš kur mes atėjome“, – apie koncertus ir renginius, skatinančius prisiminti mūsų šaknis, kalbėjo aktorius.

Visgi pašnekovas negaili priekaištų masinės informacijos priemonėms, ypatingai televizijai. V.Rumšas nusivylęs, kad tik Lietuvai svarbiomis datomis televizija užleidžia eterį patriotiškiems mūsų jausmams, o visą kitą laiką yra užsiėmę pelnu, žiūrovų masinimu vienadieniais dalykais.

„O didžiausia tragedija laikau tai, kad tie maži vaikai, kurie šiandien auga Lietuvoje, nežino, kas yra lietuviška animacija. Juk tai yra pirmasis raktas į vaiko širdį. Juk animacijoje veikiančiaisiais personažais galėtų būti mūsų kunigaikščiai, galų gale – bent veikėjai lietuviškais vardais“, – Žmonės.lt sakė vienerių metų dukrą su sužadėtine Eva Saikovska auginantis aktorius.

Martyno Siruso/adfoto.lt nuotr.
Martyno Siruso/adfoto.lt nuotr.

Pašnekovas taip įsitikinęs, kad patriotiškumas ir savęs identifikavimas valstybėje turi ateiti iš šeimos, o ne iš mokyklos. Pastaroji gali suteikti tik daugiau papildomos informacijos ar faktų. „Vaikams viską gali papasakoti didžiausi autoritetai, o jie yra – tėvai. Jie gali papasakoti istoriją, susijusią su gimine, su trėmimais, su tarybinais dalykais. Kol mes turime galimybę išklausyti gyvus prisiminimus, tai yra didžiausia vertybė“, – apie vaikų auklėjimą ir šeimos svarbą skiepijant amžinąsias vertybes kalbėjo V.Rumšas ir pridūrė, kad Lietuvai minint svarbias šaliai datas, jis mielai sutinka dalyvauti įvairiuose renginiuose.

Šiais metais koncerto „Laisvės balsai“ vedėju tapęs aktorius neslepia, kad jaučia didžiulę atsakomybę prie žmones.

„Noriu, kad žmonės žiūrėtų, noriu, kad žmonės stebėtų, noriu, kad žmonės galvotų apie tai. Tai labai svarbi ir ypatingo prioriteto diena. Gaila, kad metuose nėra dar daugiau dienų, kurios galėtų būti skirtos mūsų valstybingumui“, – sakė V.Rumšas jaunesnysis.

Dukters meilę tėvynei išugdė senelis

Prie koncerto vedėjos vairo taip pat stojusi R.Čivilytė džiaugiasi, kad jos vyriausios dukters Agnetos meilę Lietuvai išugdė senelis – Rositos tėtis. „Jis yra tikras Lietuvos patriotas. Jis nuo pat vaikystės vedė Agnetą prie Seimo rūmų ir prie visų kitų karštųjų taškų, rodė, viską aiškino. Dar ir dabar, kai artėja tos šventės, dukra prisimena, kaip diedukas ją vedė, rodė, pasakojo“, – džiaugėsi Rosita. O prakalbusi apie jauniausiąją dukrą Patriciją, moteris patikino, kad ir ši apie lietuviškas šventes žino viską. Tuo pasirūpino pati atlikėja.

„Mes su dukromis pasikalbame apie visas svarbias šventes. Nesakau, kad rengiame puotas, bet dažniausiai ta proga būna surengtas koncertas, į kurį susirenka mano artimieji. Suvokiame, kad esame šalyje, kurią privalome pagerbti už viską, ką ji mums duoda – gera ir bloga. Tik su meile turime žvelgti į Lietuvą“, – įsitikinusi R.Čivilytė.  

Martyno Siruso/adfoto.lt nuotr.
Martyno Siruso/adfoto.lt nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai