Koncerto „Arijos iš dušo“ scenoje – prabanga, užkulisiuose – vos sutramdomas jaudulys

Dalia Ibelhauptaitė / Luko Balandžio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2012-12-21 19:33
Penktadienio vakarą Vilniaus Kongresų rūmuose įvyko unikalaus, teatralizuoto „bohemiečių“ koncerto „Arijos iš dušo“ premjera. Žiūrovai turėjo galimybę pamatyti net aštuoniolika garsių operos solistų vienoje scenoje, džiazo grupę, Juozo Statkevičiaus sukurtus kostiumus ir naują programą. Portalas Žmonės.lt skaitytojams siūlo pasidairyti koncerto užkulisiuose ir pamatyti, kaip vyko pasiruošimas vienai laukiamiausių metų premjerų.

Iki koncerto „Arijos iš dušo“ pradžios likus keletui valandų, užkulisiuose jau virė darbas. Grimo meistrės piešė įvairiausių personažų veidus, drabužinėje solistai rengėsi puošniais kostiumais, o kiti repetavo savo partijas.

Kaip vijurkas sukosi koncerto režisierė Dalia Ibelhauptaitė. Moteris iki paskutiniųjų akimirkų aiškino dainininkams kaip reikės judėti, iš ko perimti mikrofoną, kur atsistoti ir dėstė kitus režisūrinius sprendimus. O pamačiusi, jog vienas iš kostiumų yra ne toks, koks turėtų būti, režisierė kaipmat puolė taisyti situacijos ir ėmėsi darbo drabužinėje.

Luko Balandžio nuotr.
Luko Balandžio nuotr.

„Prieš kiekvieną koncertą siaubingai jaudinuosi ir sulig metais, tas jaudulys nedingsta. Bet tai yra labai gerai, nes jeigu nebūtų jaudulio, turbūt aš būčiau paprasta buhalterė“, – Žmonės.lt juokaudama kalbėjo koncerto režisierė Dalia Ibelhauptaitė.

Didžiuliu koncerto siurprizu tapo dainininko amplua pasirodęs režisierės Dalios Ibelhauptaitės vyras Dexteris Fletcheris. Garsus aktorius vos spėjo į „Arijas iš dušo“, mat prieš tai režisavo savo antrąją kino juostą Škotijoje. Dexteris, vos tik atvykęs, išsitraukė nešiojamąjį kompiuterį, ausines ir susikaupęs repetavo savo partiją.

Luko Balandžio nuotr.
Luko Balandžio nuotr.

Užkulisiuose sukiojosi ir koncertui dirigavęs maestro Gintaras Rinkevičius, kuris jau valandą iki renginio repetavo su muzikantais. Dirigento veide nebuvo matyti nė lašo jaudulio. Tuo tarpu, solistas Edmundas Seilius nenustygo vienoje vietoje ir bandydamas numalšinti jaudulį bei vaikščiojo iš kampo į kampą.

Daugelis koncerte dainavusių solistų, tokių kaip Kostas Smoriginas, Aušrinė Stundytė, Lauryna Bendžiūnaitė, Asmik Grigorian yra pasiekę įspūdingų tarptautinių karjerų ir retai pasirodo Lietuvos scenoje. Kiti „bohemiečių“ siela jau tapę dainininkai – Sandra Janušaitė, Dainius Stumbras, Kristian Benedikt, Jovita Vaškevičiūtė, Rafailas Karpis, – šiame koncerte atliko savo dar neįgyvendintų svajonių kūrinius.

Luko Balandžio nuotr.
Luko Balandžio nuotr.

„Arijose iš dušo“ debiutavo ir visai nauji veidai: Tadas Girininkas, Šarūnas Šapalas, Laura Zigmantaitė ir jau Lietuvos operos legendomis tapusios primadonos: Sigutė Stonytė ir Irena Milkevičiūtė. Tiesa, šiame koncerte jos atliko ne tik savo geriausias arijas, bet pasirodė ir neįprastame amplua – duetuose su Jeronimu Miliumi.

Žmonės.lt