Koncerte „Aš – dalis tavęs“ – ypatingas dėmesys Valdui Adamkui: „Kurkime Lietuvą savo išmintimi“

Šventinis koncertas „Aš – dalis Tavęs“/ Teodoro Biliūno „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-02-15 20:48
Vasario 16-osios išvakarėse Kauno „Žalgirio“ surengtas iškilmingas koncertas „Aš – dalis tavęs“.

Šventė prasidėjo Vasario 16-ai skirta muzikine programa: ant scenos pasirodė Kostas Smoriginas, Andrius Mamontovas, Vidas Bareikis, Alina Orlova, Girmantė Vaitkutė, Martynas Kavaliauskas, Marius Jampolskis, Monika Liu, Jeronimas Milius ir daugelis kitų. Kartu su galingu Kauno technologijos universiteto akademinio choro „Jaunystė“ ir A. Kačanausko muzikos mokyklos estradinės grupės „Dangi“ palaikymu jie atliko gražiausias dainas. Koncerto vedėjai – Ieva Stasiulevičiūtė ir Vytautas Rumšas jaunesnysis. 

Vakaro programoje įvyko ir iškilmingi apdovanojimai, skirti tiems, kurių dėka šiandien gyvename unikalioje, šviesioje, stiprioje, klestinčioje ir laisvoje šalyje. 

Šventinis koncertas „Aš – dalis Tavęs“/ Teodoro Biliūno „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šventinis koncertas „Aš – dalis Tavęs“/ Teodoro Biliūno „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Ypatingas dėmesys vakaro pradžioje skirtas Jo ekselencijai Valdui Adamkui. Jam įteiktas apdovanojimas už nubrėžtą kryptį į modernią, laisvą Lietuvą.

„Brangūs Lietuvos žmonės, esame Vasario 16-osios minėjimo išvakarėse. Ši šventė yra didžiausia naujųjų laikų Lietuvos valstybėje. Turime džiaugtis esama, iškovota laisve. Kai pagalvoju apie Vasario 16-ąją – tai buvo ta diena, kai pasauliui pranešėme, kad gyvensime savo gyvenimą laisvi ir nepriklausomi.

Pareiškus šį pareiškimą reikėjo jį įgyvendinti gyvybės auka. Tai buvo didelis užmojis. Išgyvenome 22 laisvės metus ir tą laisvę mums sugriovė žiauriai Lietuvos valstybės okupacija, tačiau tautos dvasia nebuvo užgniaužta. Kovo 11-ąją valstybė atstatyta ant Vasario 16-osios valstybės pamatų. Kurkime ateities Lietuvą ant naujų mūsų įsipareigojimų, kurkime ją savo išmintimi ir užtikrinkime jos ateitį, sveikinu Lietuvą su Vasario 16-ąją, ačiū jums“, – kalbėjo Prezidentas Valdas Adamkus.

Visas koncerto akimirkas rasite nuotraukų galerijoje: 

Naujausi straipsniai