Koncertas Vilniuje tapo pirmuoju Maidaną remiančiu koncertu už Ukrainos ribų

Grupė „Liūdni Slibinai“ / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Vilniaus menų fabrike „Lofte“ sekmadienį netilo muzika ir Ukrainai skirti palaikymo šūkiai – Lietuvos sostinėje įvyko pirmasis Euromaidano palaikymo koncertas už Ukrainos ribų. Per nepilnas tris paras surengto paramos koncerto „Kartu su Ukraina! / Разом з Україною!“ metu nukentėjusiems Kijevo Maidane surinkta arti 6 300 litų.

Paramą Maidano dalyviams išreiškė „Skylė“, „Žalvarinis“, „Skamp“, „Biplan“, „Liūdni slibinai“, Dee & Kamy, „Freaks on Floor“, „Garbanotas bosistas“, MC Mesijus, Jurgis Didžiulis bei „Alive Way“, kurių pasirodymus tiesiogiai Lietuvoje transliavo www.15min.lt, „LRT kultūra“. Ukrainoje – interneto televizijos www.hromadske.tv bei renginio dieną prie projekto prisijungusi „Espreso TV“.

Lietuvos muzikantai susibūrė paramos koncerte „Kartu su Ukraina!/ Разом з Україною!“ (44 nuotr.)
+38

Grupė „Skylė“ dainą „Присяга“ („Priesaika“) ir „Biplan“ kūrinį „Amore“ koncerte atliko ukrainietiškai. „Skamp“, „Biplan“ pasirodymai bei buvusio Lietuvos ambasadoriaus Ukrainoje Algirdo Kumžos kalba buvo tiesiogiai transliuoti ir į ekranus Kijevo Maidane, kur sekmadienį pirmą kartą po kruvinų įvykių buvo taip pat surengtas gyvos muzikos koncertas, su kuriuo puikiai derėjo tuo pat metu Lietuvoje vykusi paramos akcija.

Skirtingų šaltinių teigimu Maidane sekmadienį, kuris yra tapęs pagrindine susibūrimo Kijevo širdyje diena, buvo susirinkę nuo 40 000 iki kelis kartus daugiau žmonių. Oras buvo šaltas, tačiau labai saulėta. Iki tol maždaug dvi savaites čia vyravo niūri, karinė nuotaika, kurią vėl pakeitė optimizmas.

Vilniuje organizuotą paramos koncertą Ukrainoje anonsavo leidinys „Ukrainska pravda“, naujienų portalas „Rok.kiev.ua“. Transliacijos partneris Ukrainoje „Hromadske.tv“ negailėjo šiltų žodžių lietuviams: „Apie jus visą laiką kalbėjome, žmonės karštai reagavo į jūsų koncertą ir kalbas tarp grupių. Puiku, kad transliacijos metu buvo vertimas į ukrainiečių kalbą. Esame jums labai dėkingi!“

Grupė „Skylė“ ir Aistė Smilgevičiūtė / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Pasibaigus renginiui Maidano scena paskelbė, kad koncertas Vilniuje praėjo su pasisekimu, susirinko pilna salė žiūrovų, kad surinkta aukų nukentėjusiems ir kad lietuviai – šaunuoliai! Aikštėje susirinkę žmonės „diakuju“ skandavo ir po Algirdo Kumžos kreipinio ukrainietiškai.

„Koncertas pranoko lūkesčius. Nors iššūkių buvo labai daug, žmonės geranoriškai ir su entuziazmu jungėsi prie jo organizavimo, todėl bendromis pastangomis visi klausimai buvo sėkmingai išspręsti. Per itin trumpą laiką pavyko ne tik organizuoti koncertą, bet ir jo transliacija į Ukrainą“, – kalbėjo vienas organizatorių Vaidas Stackevičius.

Renginio metu žiūrovai buvo apsigaubę Ukrainos vėliavomis, dėvėjo ukrainietišką atributiką ir skandavo „Šlovė Ukrainai, didvyriams šlovė!“. Scenoje keičiantis grupėms pasisakė ne tik muzikantai, bet ir Lietuvoje politinio prieglobsčio pasiprašę persekiojami Ukrainos žurnalistai, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre šokančios ukrainietės balerinos bei kiti renginio svečiai.

Paramos koncerto „Kartu su Ukraina! / Разом з Україною!“ metu žiūrovai paaukojo 3 154 Lt, 510 Lt surinkti SMS žinutėmis trumpuoju numeriu 1405 (iš šios sumos po mokesčių liks 382,5 Lt), 2 013 Lt buvo surinkta Aukok.lt sistemoje, 722 Lt pilietinio judėjimo „Už demokratiją. Ukraina“ sąskaitą pasiekė pavedimu.

Prie paramos koncerto „Kartu su Ukraina! / Разом з Україною!“ įgyvendinimo be atlygio prisidėjo organizatoriai muzikos agentūra M.P.3, menų fabrikas „Loftas“, pilietinio judėjimo „Už demokratiją. Ukraina“ iniciatoriai, įrangos tiekėjai (UAB „RTA grupė“), LED ekrano tiekėjai („Video projektai“), filmavimo grupė („15min.lt“), interneto tiekėjai, televizija „LRT Kultūra“, vedėjas Richardas Jonaitis, garso režisierius Aivaras Stankevičius, VJ Vytenis Zagorskis, visas renginio metu dirbęs kolektyvas ir renginyje gausiai apsilankę žiūrovai.

Grupė „Skylė“ ir Aistė Smilgevičiūtė / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

 

Skaitykite daugiau