Koncertai, kuriuose vyrai nemiega: „Lords Of The Sound“ – vėl Lietuvoje

„Lords Of The Sound“ koncertas
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-11-19 19:59
Penkerius metus gyvuojantis Ukrainos orkestras „Lords Of The Sound“ jau apkeliavo pusę Europos ir pagrįstai tituluojamas geriausiu ir garsiausiu Ukrainos muzikiniu kolektyvu. Pirmasis koncertas įvyko gimtajame kolektyvo mieste – Kijeve – ir buvo šiltai sutiktas klausytojų. „Gimė nauja žvaigždė“, – liaupsino grupę muzikos kritikai ir klausytojai.

Kai tik prodiuserio ir dirigento galvoje gimė mintis suburti orkestrą, jie jau žinojo, kokią muziką gros: tai bus muzika iš kompiuterinių žaidimų ir kino filmų. Todėl kolektyvas pasivadino „Lords of the Sound“ – „Garsų valdovai“, pavadinimas inspiruotas „ŽIedų valdovo“. Pavadinimas iš karto apibrėžė orkestro atliekamos muzikos tematiką.

Šį pavasarį „Lords Of The Sounds“ pirmąkart lankėsi Lietuvoje. Po koncerto grupės nariai juokavo, jog lietuvius septynioms minutėms buvo „pastatę ant kojų“ – būtent tiek laiko truko ovacijos orkestrui, pasibaigus koncertui.

Šįkart orkestras laukia ir koncerte jau buvusių, ir dar jų muzikos negirdėjusių melomanų. Naujoje orkestro programoje „Mucis Is Coming“ bus grojama muzika iš fantastinių kino filmų ir kompiuterinių žaidimų: „Sostų karai“, „Vikingai“, „Keršytojai“, „Narnijos kronikos“, „Alisa stebuklų šalyje“, „Karibų jūros piratai“, „Penktasis elementas“, „Žiedų valdovas“, „Įsikūnijimas“, „Val Helsingas“, „Warcraft“, „Skyrim“, „League of Legends Assassin’s Creed“, „Mortal Kombat“, „The Witcher“ ir kitų. Muziką papildys specialieji efektai, akis džiugins ypatinga koncerto scenografija – organizatoriai žada, kad tai bus malonumas tiek ausims, tiek akims.

Ukrainos orkestras „Lords Of The Sound“ / Organizatorių nuotr.
Ukrainos orkestras „Lords Of The Sound“ / Organizatorių nuotr.

Šių koncertų ypatingai laukia paaugliai, jaunuoliai ir jauni tėveliai su sūnumis. Juokaujama, kad „Lords Of The Sound“ koncertai subalansuoti vyrams, tačiau tinka ir moterims. Pasak grupės prodiuserio Andrej Navatorov, yra įprasta, kad į koncertus moterys „tempiasi“ savo antrąsias puses, kurie paskui nuobodžiauja koncerte. Šįkart viskas bus kitaip: šįkart vyrai įkalbinės moteris apsilankyti fantastiniuose pasauliuose ir išgirsti jų muziką. Net jei nemėgstate fantastinių filmų, būtent juose skambanti muzika priverčia stipriau plakti širdis. „O varge, koks kurčias iki šiol buvau“, - po koncerto pavasarį Šiauliuose rašė vienas žurnalistas, teigęs, jog ašaras koncertuose šluostosi ne tik moterys, bet ir drūti vyrai.


Ukrainos orkestras „Lords Of The Sound“ / Organizatorių nuotr.
Ukrainos orkestras „Lords Of The Sound“ / Organizatorių nuotr.

Orkestre groja 30 muzikantų, patys geriausi Ukrainos muzikantai, juos vienija du orkestrą įkūrę lyderiai – idėjų generatorius prodiuseris Andrej Navatorov ir idėjas paverčiantis kūnu dirigentas Vitalij Saražiskij. Charizmatiškasis dirigentas puikiai randa kalbą su jaunais orkesto muzikantais, neturi dirigentams būdingo polinkio į akademizmą. Solisto Jaroslav Radionenko balso galimybės nepalieka abejingų – nuo duslaus balso lyg iš požemių iki falceto. Keturios su puse oktavos – tiek apima jo balso galimybės, kritikai teigia, jog žmonių su tokiu balsu – vienetai.

Kai orkestras pirmąkart lankėsi Lietuvoje šį pavasarį, pažadėjo greitai grįžti ir savo pažadą tęsi. Labiausiai ukrainiečiams patiko Vilnius: jie žavėjosi senosios ir naujosios architektūros derme, draugiškais žmonėmis ir jausminga koncertų publika.

Lietuvoje šią savaitę įvyks keturi „Lords Of The Sound“ koncertai: lapkričio 20-ąją atlikėjai pradės turą Vilniuje, „Compensa“ salėje, lapkričio 21-ąją koncertuos Šiauliuose, koncertų salėje „Saulė“, lapkričio 22-ąją – Kauno VDU Didžiojoje salėje, o gastroles užbaigs koncertu lapkričio 23-iąją Klaipėdoje, Žvejų rūmuose. 

Naujausi straipsniai