Kompozitoriaus G. Gelgoto muzika – lyderiaujančiame pasaulio klasikinės muzikos naujienų portale „The Violin Channel“

Davidas Geringas ir Gediminas Gelgotas/Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-04-01 17:48
Lyderiaujantis klasikinės muzikos naujienų portalas „The Violin Channel“ jau antrąjį kartą pristato lietuvių kompozitoriaus Gedimino Gelgoto muziką.

Šįkart – vieno žymiausių violončelininkų Davido Geringo įrašytą G. Gelgoto kūrinį „Į dangų“. Kartu su trumpu interviu šis portalas vaizdo įrašą pateikė savo rubrikoje „Naujosios muzikos antradienis“, kurioje kas savaitę pristatomi šiandien kuriančių kompozitorių darbai styginiams instrumentams.

„Muzikos kūrimo procesas kiekvieną kartą būna skirtinga. Bent jau man, pradinė idėja beveik visada kyla iš mažos muzikinės frazės ar motyvo, kurie paprastai padiktuoja ir kūrinio struktūros viziją. Tuomet prasideda daug ilgesnis procesas, kol po truputį organiškai viskas išsivysto į galutinį rezultatą“, – pretižiniam klasikinės muzikos naujienų portalui pasakojo lietuvių kompozitorius.

„Su „Į dangų“ visas procesas buvo kitoks. Sakyčiau, kad tik keletą kartų gyvenime kurinys išsivystė taip greitai ir lengvai. Viską parašiau vos per vieną dieną, tiksliau – per kelias popietės valandas“, –  sakė G. Gelgotas.

G. Geringo atliekamą G. Gelgoto kūrinį „Į dangų“ klausykite čia:

Naujausi straipsniai