Komentaras: „Auksinių gaublių“ apdovanojimų stilius – ką veikti kritikams?

„Auksinių gaublių“ apdovanojimų stilius / Vida Press nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2016-01-13 13:51
Po entuziastingų praėjusių metų ginčų ir diskusijų apie feminizmą ir lygias galimybes, šiųmetis „Auksinių gaublių“ žvaigždynas pagaliau parodė, kad moteris gali būti ne tik Disney princesė su krinolino dydžio sijonu, per kurį nemato savo batų nosių, ar suknelės idėjai lyg ir iš principo pritarianti nuogalė su figos lapu iš svarovskių.

Juk būtent toks buvo praėjusiais metais radęsis naujasis vakaro aprangos kodas, kuris, lyg ir liko 2015-uosiuose. Bet negirkim dienos be vakaro – dar turime 356 dienas išvysti ir ne tokių mados stebuklų! Tačiau apsirengusi Jennifer Lopez (puikia garstyčių geltonos suknele) – gera pradžia, o gera pradžia reiškia, patys žinot ką! 

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

Vienas ryškiausių šių metų "Auksinių gaublių" apdovanojimų viešnių suknelių bruožų – tai kad jos bent atrodė, beveik patogios: be komplikuotų detalių, ant kaklo pakibusių gulbių, šleifų, kurių negali pavilkti net pati dėvėtoja ar rizikingų iškirpčių/skeltų/ilgių.

Dar daugiau ir jos jokiu būdu neatrodė nuobodžiai – masyviais sijonais su kišenėmis, kad būtų kur rankas pasidėti, be jokių boluojančių klubų, sėdynių ir bikinio zonų, na gerai, su šen bei ten išmesta koja per padoraus aukščio skeltą (ant raudonojo kilimo tai reiškia – nesiekiantį bikinio zonos) arba gilia iškirpte.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

Tad mados kritikuotojams nelabai yra ką veikti, nes dievaž – gražu pažiūrėti. Bet džiugu tai, kad net garsenybės mokosi iš savo klaidų. 

Spalvos

Klasikinės vakaro ir ne visai: juoda, tamsi mėlyna, grafito ir sidabro pilka bei metalinis spindesys. „Didelių mergaičių“ rausva – rožinio kvarco (2016-ųjų spalva), balta, vyno, skaisti raudona ir auksinė (prie kilimo ir prie auksinio bumbulo derinotės, damos?) ir šen bei ten blykstelinti smaragdinė žalia bei kūdikiška žydra (taip pat 2016-ųjų spalva). Gaiviai ir neįprastai švytėjo sodri garstyčių geltona. 

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

Tekstūros

Prabangios su beveik getsbiška prabanga – kutų, siuvinėjimų, žvynelių,   viktoriškos su raukinukais, modernios – metalo spindesio, struktūriškų audinių (sidabrinės ir auksinės). 

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

Siluetai

Jie minimalistiniai – tiesūs ir solidūs tarsi skulptūros, nostalgiški vintažiniai, masyvūs ir dramatiški A siluetai, graikiškos deivės – drapiruoti.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

Detalės ir papuošalai

Deimanto luitas ant piršto ar pora ausyse, ar skulptūriškas vėrinys, ar viena kita spindinti delninė (daugelio telefonas ir lūpdažis gulėjo didžiulio sijono kišenėse). Jei sektume J Lo pavyzdžiu, tai šis less-is-more principas netaikomas.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

Keistuoliai ir nelabai

Kiekviename renginyje turi būti keli stiliaus keistuoliai. Ir tie, kurie arba pražiopsojo tendencijas arba pasiėmė per daug vienu ypu. Arba, kaip sakoma, tiesiog mėgsta braukti prieš plauką.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

Ši keistuolė stilingoji – ne visai pro šalį. Rausvos cukraus vatos kostiumas – ne kiekvienai: tam reikia plieninių kiaušidžių – ką kostiumo dėvėtoja, be abejo, turi. Su platforminiais oksfordais atrodo pribloškiamai.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pasakos – gerai. Kai jų per daug arba užvaldo vien jos, suaugusios moterys ima rengtis lyg iš Helovino išpardavimų nugvelbtom princesių suknelėm. 

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

Viktoriškas suknelių ir net apatinių stilius – puiku. Bet namų matronos naktiniai (net ir viktoriški) tegu lieka ten, iš kur atėjo. 

DAUGIAU: Asmeninis Lauros Mizgirytės-Latour tinklaraštis apie stilių, madą ir įkvepiančius dalykus

Elaima.lt

Naujausi straipsniai