Komedijos „Prie dangaus vartų“ premjera sudomino būrį svečių, tarp jų – Eriką ir Merūną Vitulskius

Premjeros svečiai / Gretos Skaraitienės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-10-06 19:33
Ketvirtadienio vakarą „Domino“ teatre Vilniuje buvo pristatyta komedija „Prie dangaus vartų“ – britų autorės Pam Valetine pjesė, didžiulio pasisekimo sulaukusi ne vienoje Europos ir Šiaurės Amerikos teatro scenoje.

Į spektaklio premjerą susirinko būrys kultūros, meno ir pramogų pasaulio atstovų.

Tarp jų – ir Erika bei Merūnas Vitulskiai. Palikę sūnus saugoti Erikos mamai jie nusprendė bent kelioms valandoms ištrūkti ir pabūti tik dviese. „Šiandien močiutė yra mūsų didvyrė. Ji leido mums „išeiti į žmones“, – kalbėjo Erika.

Pasak jos, tokių vakarų nėra itin daug, todėl kiekviena valanda, praleista drauge su vyru jai – tam tikra šventė.

„Atėjome palaikyti mūsų draugo, aktoriaus Eimučio Kvosčiausko. darau atranką, kur eiti, labai renkuosi“, – sakė Merūnas.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Jis užsiminė, jog dažniausiai judviejų šeimos laisvalaikiu rūpinasi Erika, ji planuoja, kur jie eis, ką aplankys. „Erika yra mūsų šeimos linksmintoja. Ji dažnai mane vedasi į sportines varžybas, šokius, o taip pat kovas, kurias labai mėgsta“, – pasakojo Merūnas.

Tuo tarpu jis pats Erikai pasiūlo „meniškesnes“ pramogas. „Abu esame iš skirtingų pasaulių. Ji tikslesnė, aš didesnis menininkas“, – pasakojo dainininkas.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Spektaklio premjeroje buvo galima sutikti ir daugiau žinomų žmonių. Renginio nepraleido Rūta Ščiogolevaitė su vyru Rolandu Damijonaičiu, tėvas ir sūnus Vytautai Rumšai, Simona Nainė, Ineta Stasiulytė ir Deividas Meškauskas, Renata ir Marius Jampolskiai, Jonas Braškys, Algirdas Kaušpėdas, Daiva Tamošiūnaitė, Gintarė Gurevičiūtė, Asta Stašaitytė, Martynas Kavaliauskas su drauge Rusne ir daugelis kitų.

Britų autorės Pam Valentine pjesę Vilniuje pastatė lenkų režisierius Marcinas Slavinkis – tai jau penktoji jo komedija, pristatyta Lietuvoje, ir trečiasis pjesės „Prie dangaus vartų“ pastatymas Europoje.

„Ši pjesė užima ypatingą vietą mano širdyje – tai romantinė komedija, kuri ne tik labai juokinga, bet iš tiesų suvirpina žiūrovų sielas. Man ši pjesė artima dar ir dėl to, kad joje išsakytos mintys man labai artimos – manau, jos vertos daugelio žmonių dėmesio. Ankstesni du mano šios pjesės pastatymai sulaukė beprotiškos sėkmės – tikiu, šią komediją pamils ir žmonės Lietuvoje“, – prieš premjerą sakė režisierius Marcinas Slavinskis.

Ryškių ir labai skirtingų charakterių personažus spektaklyje kuria kruopščiai atrinka profesionalių aktorių komanda: Dalia Brenciūtė, Vaidotas Martinaitis, Redita Dominaitytė, Algirdas Dainavičius, Vitalija Mockevičiūtė, Juozas Gaižauskas, Justė Zinkevičiūtė, Eimutis Kvoščiauskas, Jovita Balčiūnaitė, Andrius Bialobžeskis, Larisa Kalpokaitė.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Pjesė „Prie dangaus vartų“ pasakoja istoriją apie dvi šeimas, kurių likimai ne tik persipina, bet ir priklauso viena nuo kitos sprendimų. Pirmoji – vyresnė šeima – tai vyro ir žmonos dvasios, gyvenusios pasakišką gyvenimą žemėje, tačiau po mirties, už vyro įžūlumą prie dangaus vartų, neįleistos į dausas, todėl iki šiol besiblaškančios gyvųjų pasaulyje.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Antroji – jaunesnioji – ką tik susituokusi šeima, apsigyvena mirusios poros namuose, tačiau jų iššūkis – surasti kelią į tarpusavio santarvę, abipusę meilę, tvirtą santuoką ir bendrą ateitį. Besikartojančios gyvenimo pamokos, tokie patys išbandymai ir sukrėtimai būdingi visų šeimų gyvenimams. Visgi, vieni anksčiau, kiti vėliau – visi prieina tų pačių išvadų, jog vertybės, amžinos tiek žemėje, tiek po mirties, yra tos pačios. O svarbiausia jų – meilė.

Vilniuje spalio 6 dieną pristatyta komedija pradės turą po profesionalias Lietuvos scenas.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai