Kolegų pripažinimą pelnyti sunku: aktorė Kirsten Dunst – apie ta, ką jai teko ištverti

Aktorė Kirsten Dunst
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-10-19 16:30
Kirsten Dunst (37) neseniai gavo žvaigždę Holivudo šlovės alėjoje. Kino pramonė pagaliau grąžina ketvirčio amžiaus skolą puikiai aktorei, kuri, kaip pati sako, visada jautėsi neįvertinta.

Daugiau kaip aštuoniasdešimt vaidmenų sukūrusi aktorė konstatuoja niekada nebuvusi pristatyta rimtiems apdovanojimams. Ir negali sakyti, kad perdeda, jei tik neskaičiuotume poros „Auksinių gaublių“ nominacijų (pirmą kartą į šį apdovanojimą pretendavo būdama dvylikos, suvadinusi „Interviu su vampyru“, antrą – prieš trejus metus už darbą seriale „Fargo“) ir geriausios aktorės apdovanojimo po 2011 metų „Melancholijos“ premjeros Kanuose.

Radijo pokalbių šou „In-Depth with Larry Flick“ Kirsten sakė suprantanti, kad nieko nėra svarbiau už patį darbą, tačiau būtų smagu pelnyti ir bendraamžių bei kolegų pripažinimą, o jo nesulaukusi jaučiasi kiek įskaudinta. „Galbūt visiems atrodo, kad aš – vis dar mergaitė iš paauglių filmo „Jaunos ir karštos“? Juk net tie mano filmai, kuriais visi žavisi, dažnai įvertinami po laiko. Pavyzdžiui, „Marija Antuanetė“ buvo sudirbta. O dabar visiems patinka. „Pavojingas grožis“ irgi peiktas. O dabar – giriamas. Įdomu, kodėl daugelis mano darbų žmonėms patinka vėliau. Galbūt dėl to, kad esu labai rami ir nepaisau kino industrijos taisyklių, ji manęs niekada nepripažino. Nors ir taip darau viską, ko reikia: nesu nemandagi, neatsisakau reklamuoti filmų ir panašiai.“

Jesse'is Plemonsas ir Kirsten Dunst / Vida Press nuotr.
Jesse'is Plemonsas ir Kirsten Dunst / Vida Press nuotr.

Kuriozišku būdu Dunst skundą patvirtina dabar jau ištrinta agentūros „Reuters“ tviterio žinutė, pranešanti apie atidengtą jos žvaigždę Holivudo šlovės alėjoje. Joje aktorė pristatyta kaip žmogaus voro mergina. Ji išties buvo Tobey Maguire’o mylimoji trijuose „Žmogaus voro“ filmuose, bet tai tik vienas iš aibės Kirsten darbų! Nenuostabu, kad jos gerbėjai davė įspūdingą atkirtį seksistams iš „Reuters“. „Kirsten Dunst būtų galėjusi vaidinti „Vieną kartą Holivude“, bet Leonardo DiCaprio nebūtų įstengęs pasirodyti „Jaunose ir karštose“, – skelbė populiariausias memas, pabrėžiantis aktorės talento universalumą.

Pati Dunst reagavo santūriau – vienoje iš pokalbių laidų pavadino žinutę „rašyta atsainaus nemokšos ir, ko gero, vyro“. Ir, žinoma, padėkojo visiems ją palaikiusiems.

Vis dėlto žvaigždė šlovės alėjoje – triumfas, o ne nuoskauda, nors aktorė ir braukė jaudulio ašaras. Į šventę ją atlydėjo svarbiausi žmonės – tėtis Klausas Dunstas, mama Inez Rupprecht, jaunesnysis brolis Christianas ir, žinoma, sužadėtinis bei kolega Jesse Plemonsas (31). Jiedu susipažino filmuodamiesi „Fargo“, kur vaidino sutuoktinius, ir prieš pusantrų metų susižadėjo. Laiminga pora turi sūnų – mažasis Ennis (1) pirmąkart pasirodė viešumoje per žvaigždės atidengimo ceremoniją ir nė kiek nesutriko, atsidūręs tokioje minioje. Anūką prižiūrėjo senelis Klausas – nors jis ir Kirsten motina išsiskyrė, kai pirmagimei buvo vienuolika, šeima, regis, liko labai draugiška.

Kirsten Dunst / „Scanpix“ nuotr.
Kirsten Dunst / „Scanpix“ nuotr.

Akį traukė ir Kirsten dievinama dukterėčia bei krikštaduktė – jos brolio Christiano dukra, kuri su garsiąja teta mielai pozavo. Daug kas pastebėjo, kad mergaitė be galo panaši į legendinę Dunst heroję Klaudiją iš kultinės juostos „Interviu su vampyru“.

Beje, gali būti, kad netrukus Dunst nebegalės skųstis kino pramonės nemeile. Žvaigždė šlovės alėjoje – tik pirmoji kregždė, nes kone tuo pat metu pradėtas rodyti serialas „On Becoming a God in Central Florida“ („Tapti dievu Centrinėje Floridoje“) vertinamas puikiai. Atrodo, publikai patinka juodojo humoro istorijos apie finansų aferas, o būtent tokią ir mėgina prasukti Dunst herojė Krystal, paprasta vandens pramogų parko darbuotoja. Ak, tie dešimtojo dešimtmečio kostiumai, ak, ta naivi amerikietiška svajonė, kad labai pasistengęs ir palaužęs galvą gali viską – netgi gyventi iš palūkanų, kaip mokė vienas to meto milijonierius Lietuvoje.

Šio projekto prieš porą metų turėjo imtis graikų genijus Yorgos Lanthimos (štai ką tikrai galima pavadinti kino pramonės numylėtiniu), bet pasirodė tik bandomoji serija. Galiausiai jį įgyvendino amerikietis režisierius Charlie McDowellas ir Kirsten Dunst – kaip vykdomoji prodiuserė ir pagrindinė aktorė. Kirsten sugrįžta į ekranus po dvejų metų pertraukos –motinystės atostogų. Ir kai kurie kritikai sako, kad būtų beveik nusikaltimas, jei šįkart ji negautų bent „Emmy“.

Naujausi straipsniai