Koks yra geriausias būdas praturtėti?

Pinigai / Shutterstock nuotr.
Pinigai / Shutterstock nuotr.
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2021-04-06 08:42
AA

Kodėl daugelio žmonių požiūris į pinigus yra neteisingas? Per kelias sekundes galima pateikti bent keletą atsakymų į šį klausimą: nepakanka žinių, per daug informacijos, labai paini informacija arba tiesiog per mažai tuo domitės.

Kad ir kokia būtų priežastis, akivaizdu, kad daugelis jaunų žmonių eina ne pačiu efektyviausiu gerovės keliu – šiandien dar retą kurį domina investavimas į akcijas.

Juk nėra taip paprasta žinoti, kaip ir kur šiandien panaudoti savo atidėtus pinigus, kad ateityje uždirbtumėte dar daugiau. Tačiau tai reikalinga, kad užtikrintumėte savo stabilią finansinę ateitį.

Pažvelgę ​​į „Forbes“ turtingiausių pasaulio žmonių sąrašą pamatysite milijardierius, pavyzdžiui, Voreną Bafetą, kurie savo turtus sukaupė būtent investuodami į akcijų rinkas. Ir kiti iš šio sąrašo taip pat aktyviai dalyvauja akcijų prekyboje, tik gal tai nėra taip akivaizdu.

Be to, „Gallup“ apklausa, atlikta 2019 m. balandžio mėnesį Jungtinėse Amerikos Valstijose, parodė, kad apie 55 procentai vyresnio amžiaus amerikiečių pareiškė turintys bent vienos bendrovės akcijų. Lietuvoje situacija labai skiriasi. Kol kas dar labai nedaug lietuvių investuoja į įvairias finansines priemones.

Kodėl turėtumėte investuoti?

Pirmas ir lengviausias atsakymas į šį klausimą – kad pagerintumėte savo finansinę padėtį. Žinoma, yra daugybė kitų galimų atsakymų, tokių kaip:

  • Apsauga nuo infliacijos
  • Kaupimas pensijai
  • Lėšos vaikų mokslams
  • Didesnės palūkanos už banko indėlių 
  • Suma dideliam pirkiniui

Kiekvienas investuotojas turi savo individualių tikslų, kuriuos nori įgyvendinti investuodamas į akcijų rinkas.

Pinigai / Shutterstock nuotr.

Investuokite dabar – juk jūs ne jaunėjate!

Pagalvokite, kiek turėtumėte, jeigu prieš 5 metus būtumėte pradėję nuo 10 eurų sumos per savaitę? Tarkime, kad turėdami vidutinę 8 procentų grąžą, dabar turėtumėte tūkstančius eurų – visa tai investuojant šiek tiek daugiau nei 1 eurą per dieną!

Nepaisant beprotiško akcijų rinkos judėjimo, geriausias dalykas, kuris priklauso nuo jūsų, yra ankstyvas investavimas ir ilgalaikis požiūris:

  • Jeigu investuosite 10 eurų per savaitę, po 1 metų turėsite 541 eurą, po 5 metų – 3173 eurus, po 10 metų – 7836 eurus.
  • Jeigu investuosite 20 eurų per savaitę, po 1 metų turėsite 1082 eurus, po 5 metų – 6347 eurus, po 10 metų – 15 672 eurus.
  • Jeigu investuosite 50 eurų per savaitę, po 1 metų turėsite 2705 eurus, po 5 metų – 15 867 eurus, po 10 metų – 39 181 eurą.

Šiame pavyzdyje pateikti skaičiai atitinka jau minėtą vidutinį 8 procentų pelningumą, kurį visiškai įmanoma pasiekti.

Pavyzdžiui, vidutinis JAV indekso S&P 500 metinis pelningumas 1926–2019 m. buvo apie 10 %. Todėl, investavę vien tik į S&P 500 indeksą, galite tikėtis tokios vidutinės metinės grąžos, kokią ir minėjome čia. Be to, investuojant į indeksus, jums nereikės skirti daug laiko, kad išanalizuotumėte atskiras įmones ar įvairius fondus.

Vienas populiariausių investuotojų Vorenas Bafetas pataria:

„Mano nuomone, daugumai žmonių geriausias dalykas, kurį jie gali padaryti, yra investuoti į S&P 500 indeksinį fondą... Tokiu būdu jūs užsiimsite kažkuo, iš esmės naudingu.“

Daugiau jokių pasiteisinimų!

Žinoma, kai kuriuos žmones riboja aplinkybės, tačiau daugelis niekada neina gerovės keliu tik todėl, kad turi blogą pinigų tvarkymo praktiką. Jie paprasčiausiai leidžia pinigus viskam, kas nesuteikia jokios grąžos. Tačiau jie niekada neinvestuos į akcijų rinkas, nes jiems tai atrodo labai rizikinga.

Tačiau pagalvokite apie savo ateitį ir nusistatykite investavimo tikslus. Ženkite pirmą žingsnį – išanalizuokite savo pasiteisinimus ir pašalinkite juos. Štai keletas įprastų pasiteisinimų ir paaiškinimų:

  • Yra tiek daug akcijų, tiek būdų pirkti ir parduoti akcijas, tiek daug žmonių pateikia skirtingus patarimus. Tai atrodo per sunku. Tai reiškia, kad žmonės yra neryžtingi ir bando pasislėpti už tų „sunkumų“. Iš tikrųjų bet kuri nauja tema iš pradžių atrodo per sunki. Išeitis – rasti tinkamus informacijos šaltinius ir pradėti mokytis.
  • Nenoriu pirkti, kai rinka yra viršuje. Šiuo atveju jūs jau turite tam tikrų žinių apie rinką, tačiau vis tiek neturite pakankamai patirties. Galite išvengti šio pasiteisinimo kiekvieną mėnesį automatiškai investuodami tam tikrą sumą.
  • Aš nieko neinvestavau, nes yra per daug galimybių ilgalaikiam investavimui ir todėl akcijos man kelia nerimą. Čia problema ta, kad greičiausiai manote, jog turite viską kontroliuoti, tačiau iš tikrųjų dažnai nutinka taip, kad pasyvūs investuotojai gali gauti geresnę grąžą nei pernelyg aktyvūs.
  • Dėl žinių ir patirties trūkumo akcijų rinkose nenoriu prarasti sunkiai uždirbtų pinigų. Ironiška tai, kad iš tikrųjų kiekvieną dieną, kai jūs neinvestuojate, prarandate pinigus dėl infliacijos. Tikriausiai to nesuprasite, kol sulauksite 70-ies, o tada jau bus per vėlu.
  • Dideli investavimo mokesčiai. Investuoti galiu tik nedidelę sumą, todėl prekybos mokesčiai gali smarkiai sumažinti mano grąžą. Daugelis žmonių dažnai painioja akcijų prekybą ir investicijas. Kai esate ilgalaikis investuotojas ir pasirenkate patikimą finansų tarpininką, greičiausiai tie mokesčiai jums bus tik nedidelė našta.

Kiekvienas iš aukščiau išvardintų pasiteisinimų nepadės jums tapti turtingesniems. Priešingai, greičiausiai tai paskatins jus laikyti santaupas banke arba „po čiužiniu“, kur jas nuolat valgys infliacija.

 

Pinigai / Shutterstock nuotr.

Kaip pradėti investuoti?

Investavimas yra būdas atidėti pinigus ir priversti juos dirbti jums, kol esate užsiėmęs savo kasdieniu gyvenimu, kad galėtumėte pasinaudoti jų grąža ateityje. Tikslas yra investuoti savo pinigus į vieną ar kelis aktyvus, tikintis, kad laikui bėgant jie augs.

Pirmas dalykas, kurį turite padaryti norėdami pradėti investuoti, yra pasirinkti licencijuotą ir kontroliuojamą brokerį ir atlikti šiuos du paprastus veiksmus:

  1. Atidarykite investicijų sąskaitą akcijų rinkose.
  2. Atsisiųskite vertybinių popierių investavimo platformą.

Dabar esate pasirengęs pradėti investuoti į akcijas ar kitus aktyvus. Tačiau prieš perkant finansinį turtą reikėtų nustatyti dar tris dalykus, kuriuos kiekvienas investuotojas turi apsvarstyti:

  • Pradinė investicijos suma
  • Asmeniniai finansiniai tikslai
  • Asmeninė rizikos tolerancija

Apibrėžę šiuos tris veiksnius, galėsite lengviau orientuotis į kokias akcijas investuoti, kokias bendroves ar ekonomikos sektoriaus dalį pasirinkti. Tik išsiaiškinę tai, galite sutelkti savo dėmesį į įdomiausią investavimo į akcijų rinkas dalį, būtent akcijų pirkimą.

Atminkite, kad atidarę investicinę sąskaitą, galėsite naudotis viena geriausių pinigų uždirbimo priemonių pasaulio istorijoje. Ir tam nebūtina būti turtingu dabar – investuoti galite pradėti nuo vos 1 euro.

Pinigai / Shutterstock nuotr.