Koks makiažo pagrindas yra tinkamiausias šaltuoju metų laiku?

Makiažas / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Atšalus orams oda pradeda pleiskanoti, rausti, šerpetoti, neretai jaučiamas jos tempimas. Įprastos šiltojo sezono metu naudojamos kosmetikos priemonės gali tik dar labiau ją pažeisti. Dėl to šaltuoju metų laiku reikia tinkamai prižiūrėti odą, rinktis tinkamą makiažo pagrindą.

Populiariausias – kreminis pagrindas

Skystos konsistencijos kreminė pudra yra vienas populiariausių moterų pasirinkimų, nes suteikia veidui norimą atspalvį, maskuoja odos trūkumus: pigmentines dėmeles, raudonį, strazdanas ar netinkamu laiku iškilusį spuogelį. Be to, skysti makiažo pagrindai būna praturtinti geraisiais ingredientais, kurie saugo odą nuo žalingo aplinkos poveikio.

Vizažistė Viktorija Barkauskaitė teigia, kad šaltuoju metų laiku galima rinktis sunkesnės tekstūros pagrindą. „Toks pagrindas tolygiau užmaskuoja odos nelygumus. Taip pat jis apsaugo odą nuo šalto oro.“

Be to, pasak „Camelia“ vaistinių tinklo vaistininkės Jūratė Cijunaitienės, pastebima, kad skystas kreminis kosmetikos pagrindas ne tik gerai įsigeria, bet ir tinka jautriai odai.

Biri pudra

Moterys makiažo pagrindui renkasi ir birią pudrą. Vizažistės teigimu, tokia pudra užfiksuoja makiažą, kad šis laikytų ilgiau. Ji veidui suteikia matinį efektą. Be to, dengiant birią pudrą šepetėliu, priemonė paskirstoma po visą veidą tolygiai.

„Biri pudra daugiausia naudojama kaip makiažo pagrindo užfiksavimo priemonė arba norint panaikinti blizgesį. Tačiau, jei jums užtenka tik lengvo maskavimo ir blizgesio nuėmimo, drąsiai galite naudoti tik birią pudrą.“

BB kremai – lygią odą turinčioms moterims

Šiuo metu itin gausus ir BB kremų pasirinkimas, jie ne tik puoselėja odą, bet ir panašiai, kaip makiažo pagrindas, paslepia odos trūkumus.

„BB kremai puikus sprendimas moterims, kurioms nereikia stipriai maskuojančio makiažo pagrindo arba toms, kurios nemėgsta gausaus sluoksnio ant veido. Šis kremas gali būti naudojamas vietoje pudros. Jis ne tik sulygins odos atspalvį, bet ir sudrėkins veido odą ar net apsaugos nuo kenksmingų saulės spindulių“, – sako V. Barkauskaitė.

Apsauga nuo saulės būtina ir šaltuoju sezonu

Svarbu atkreipti dėmesį, kad saulė intensyviai šviečia ir šaltuoju sezonu, todėl būtina apsaugoti odą nuo saulės poveikio. Pastebima, kad rudenį ir žiemą saulės poveikis juntamas net intensyviau nei vasarą, kadangi neretai moterys pamiršta naudoti apsauginius kremus nuo saulės.

„Tikrai galiu patikinti, kad apsauga nuo saulės labai svarbi ir žiemos sezonu. Žmonės, kurie turi odos problemų, yra įpareigoti saugotis nuo saulės skleidžiamų ultravioletinių spindulių ištisus metus. Dėl to tikrai stengiasi rūpintis savo oda ir ją apsaugoti. Svarbu atkreipti dėmesį, kad savo oda turime rūpintis visi“, – pasakoja vaistininkė.

Vertėtų paminėti, jog dažnai drėkinamųjų kremų arba skystų makiažo pagrindų sudėtyje jau yra ingredientų, kurie apsaugo nuo ultravioletinių saulės spindulių. Tokiu atveju, papildomai kremo nuo saulės naudoti nereikia.

Skaitykite daugiau