Koks greitis, tokia ir bausmė: modelis Elita Citovičiūtė negalės vairuoti visus metus

Elita Citovičiūtė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Autorius: Saulius Chadasevičius
Publikuota: 2016-07-14 13:43
Dvejų metų stažo neturinti, bet drastiškai automobiliu „Mercedes“ greitį viršijusi tituluota 24 metų gražuolė Elita Citovičiūtė sulaukė atitinkamai griežtos teismo nuobaudos. Vairuotojai skirta 350 eurų piniginė bauda ir metams uždrausta vairuoti transporto priemones.  

Vilniaus miesto apylinkės teismas ketvirtadienio popietę paskelbė, kad pripažįsta modelį Elitą Citovičiūtę kalta dėl itin šiurkštaus Kelių eismo taisyklių pažeidimo.

Bylos duomenimis, birželio 15 dieną kelyje Vilnius–Varėna–Gardinas, vairuodama „Mercedes-Benz“, E.Citovičiūtė lėkė 152 km/val. greičiu. Tačiau leistinas greitis šiame užmiesčio kelio ruože jai, kaip dvejų matų stažo neturinčiai vairuotojai, buvo tik 70 km/val.

Konstatuota, kad merginos mersedesas skriedo 82 km/val. greičiau, nei leistina.

Beje, lemtingą trečiadienio popietę iš Druskininkų į Vilnių skubėjusią pažeidėją pričiupo slaptai patruliuojančių kelių policininkų ekipažas.

Šio ketvirtadienio rytą vairuotoja teisme teisinosi, kad akceleratorių taip stipriai ėmė spausti po to, kai sulaukė nerimastingo savo mamos skambučio – bute sostinėje, kuriame ji gyvena su tėvais, įvyko vandentiekio avarija.

Teismo vertinimu, poreikis skubėti dėl pavojaus turtui šiuo atveju nebuvo toks didelis, koks šiurkštus buvo E.Citovičiūtės nusižengimas eismo saugumo reikalavimams.

Bylą išnagrinėjusi teisėja Miglė Suchankienė atsižvelgė į bylos aplinkybes ir skyrė vairuotojai nuobaudą, artimą numatytų sankcijų minumumui. Pažeidėjai grėsė teisės vairuoti atėmimas net iki 1,5 metų, o ir piniginė bauda galėjo siekti iki 434 eurų.

Teisėja M.Suchankienė Žmonės.lt motyvavo, į ką atsižvelgė, skirdama būtent tokią nuobaudą. Vairuotoja neturi stažo, o greitį viršijo labai ženkliai, be to, jau turėjo vieną galiojančią nuobaudą (už smulkesnį KET pažeidimą). Kita vertus, E.Citovičiūtė palengvino savo padėtį, pripažindama pažeidimą ir dėl jo gailėdamasi, apskritai ji, kaip asmenybė, yra charakterizuojama teigiamai.

Teisėja paaiškino, kad negalėjo labiau atsižvelgti į žmogiškus vairuotojos paaiškinimus, kad ji labai skubėjo gelbėti mamą ir butą nuo potvynio – poreikis skubėti dėl turto šiuo atveju nebuvo toks didelis, koks šiurkštus buvo jos nusižengimas eismo saugumo reikalavimams. Juolab, iš bylos medžiagos matyti, vandentiekio avariją be E.Citovičiūtės pagalbos likvidavo profesionalūs santechnikai.

Šiandienis Vilniaus miesto apylinkės teismo nutarimas dar neįsiteisėjo, bet teikti apeliacijos E.Citovičiūtei ir jos advokatui, regis, nebūtų prasmės.

Modelio vienas išbandymas laukia ir ateityje: po to, kai sueis jos vairuotojos teisių atėmimo terminas, norėdama susigrąžinti pažymėjimą, E.Citovičiūtė turės įveikti papildomus mokymus.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai