Kokius dalykus turite paleisti, kad jūsų santuoka būtų sėkminga

Nuotaka / Fotolia nuotr.
Nuotaka / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-08-19 19:00
AA

Kartais užantyje nešiojamės visą puokštę giliai paslėptų skriaudų. Ne toks žvilgsnis, ne tas žodis, ne tokie prisiminimai...

Santykių ekspertė Rachel DeAlto padeda poroms, kurios turi pačių įvairiausių problemų. Ji dalinasi savo ir porų patirtimi, kadangi yra dalykų, kurie santuoką tempia žemyn, kai tuo tarpu ji turėtų kilti ir kelti aukštyn.

TAIP PAT SKAITYKITE: 7 elgesio modeliai, gadinantys poros santykius ir vedantys prie skyrybų

Švara

„Dažniausiai savo sesijose aš girdžiu, kaip partneriai kalba apie tvarkingumą ir tai, kad jie neturi tokių paties tvarkymosi įpročių. Taip, yra tokių žmonių, kuriems reikia psichologo tam, kadangi jie nesusitaria, kuris išneš šiukšles! Gal tai ir skamba kvailai, tačiau nuolat dėl to pyktis taip pat yra labai nemalonu. Mano patarimas vienas – nesureikšminkite mažų dalykų. Tai labai svarbu, kai kalbame apie santuoką“, – sako specialistė.

Bendravimas su giminaičiais

Žinoma, gali būti išties skaudu suvokti, kad mylimiausieji jūsų žmonės nenori bendrauti tarpusavyje. „Tai atrodo svarbu, tačiau tikrai nevaidina lemiamos rolės ilgalaikiuose santykiuose. Jeigu jūsų vyras ir, pavyzdžiui, sesuo netrokšta bičiuliautis, nereikėtų jų versti tapti geriausiais draugais. Kurkite santykius su kiekvienu iš jų ir leiskite jiems būti savimi“, – tikina R.DeAlto.

Praėjusių santykių skausmas

Buvę santykiai gali giliai įsišaknyti jūsų pasąmonėje ir sukurti nesklandumų asmeniniame gyvenime bei santuokoje. „Jūs turite paleisti praeities ryšius“, – sako specialistė, patardama pamiršti lūkesčius, kad jūsų esamas partneris bus toks, kaip buvęs.

Jeigu matote, kad nesusitvarkote su šia problema, tuomet patartina kreiptis į specialistą, kuris atras geriausią gydymo būdą.

Nesėkmės baimė

Santuoka gali bauginti, nes tam tikra prasme kitam žmogui patikime savo viltis, tikėjimą, finansus ir visą gyvenimą. Susitelkimas į praeities įvykius ir santykius taip pat gali gąsdinti, ypač, jeigu tie santykiai nebuvo rožėmis kloti, pavyzdžiui, vyras apgaudinėjo. Kaip patikėti, kad kitas nebus toks pats? Santykių specialistė sako, kad reikėtų išsikalbėti su savo išrinktuoju apie baimes, nerimą ir turėti savo santykių viziją.

TAIP PAT SKAITYKITE: 10 komplimentų, kurie paglostys jūsų vyro širdį

Vienišas egoizmas

Kai esate vieniši, tuomet galite susitelkti į save, kadangi daugiau nėra su kuo tuo dėmesiu dalintis. „Tačiau kai esate susituokę, turite išmokti priimti vienas kito jausmus. Neturi būti taip, kad vieno jūsų jausmai yra viršesni nei kito, – visa tai turi eiti drauge ir būti šalia. Santuokoje turite būti empatiški ir jautrūs nei kad kada nors buvote“, – mano santykių ekspertė.

Ankstesnė jūsų pačių versija

Kai susitikote pirmą kartą, greičiausiai prisimenate vienas kitą išties ypatingai. Visi santykių pradžioje būna mielesni, meilesni, mandagesni, flirtuojantys ir pan. Tačiau metams bėgant, visa tai keičiasi, nes juk ir santykiai auga.

„Atsiranda tokia nuomonė, kad „jis/ji manęs nesupranta“, tačiau turite leisti vienas kitam save pažinti, taip pat – jeigu norite medaus mėnesio tarpsnio, būtinai kalbėkitės“, – siūlo santykių ekspertė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip suprasti, kad buvę santykiai dar nebaigti ir trukdo dabarčiai?

Idealios santuokos idėja

Kiekvienas pažįstame idealią porą, kuria norėtume tapti patys. Tik prisiminkite, kad kaip ir „Facebook“, taip ir santuokoje, mes nematome tų žmonių kiekvieną akimirką ir nežinome, ką jie patiria.

„Supraskite, kad tai yra jūsų evoliucija, kuri tęsis visą gyvenimą. Ir pokyčiai nėra blogai, kol jie vyksta kartu vienas su kitu. Pamirškite, kad santuoka – tai stagnacija ir niekas nesikeis. Kas to nori?“, – klausia R. DeAlto.