Kokių jūsų įpročių negali pakęsti bendradarbiai

Intrigos darbe gali sumažinti motyvaciją. / „Shutterstock“ nuotr.
Intrigos darbe gali sumažinti motyvaciją. / „Shutterstock“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-10-03 19:30
AA

Kaip negalime pasirinkti giminių, taip dažnai negalime pasirinkti ir kolegų. O jei norime darbe gerai jaustis, labai svarbu sutarti su bendradarbiais. Tačiau yra dalykų, kurie nervina ir erzina daugelį žmonių. Nenorite tapti nemėgstamu? Turite žinoti šiuos dalykus!

Atliktos apklausos skirtingose darbovietėse parodė, kad yra tam tikrų visiems žmonėms bendrų dalykų, kurie sukelia didelį nepasitenkinimą. Štai šis sąrašas.

  1. Daugelį žmonių erzina tie bendradarbiai, kurie pernelyg daug kalba. Nesvarbu, ar jų kas klausia, ar ne, jie nuolat ką nors komentuoja, kitaip sakant, ištisai bamba neva tas negerai, anas negerai. Ir nebūtinai tai neigiami dalykai. Tokie žmonės labai daug kalba ir dėl to yra nemėgstami kitų. Tiesa, į absoliučius tylenius taip pat šnairuojama. Kaip rasti aukso viduriuką? Stebėkite aplinką, įsiklausykite, kiek kalba kiti, lyginkite su savimi.
  2. Vienas nemėgstamiausių dalykų tarp kolegų yra rūkymas, na, o apie alkoholio vartojimą neverta nė kalbėti. Abu šie dalykai labai trikdo darbingą atmosferą, neleidžia tinkamai atlikti darbų. Rūkaliai bendradarbių dažnai vertinami kaip žmonės, turintys liguistą priklausomybę, taip pat jie smirda. Na, o linkusieji išgerti dažniausiai apskritai neigiamai vertinami, nes tokiais darbuotojais negalima pasitikėti.

TAIP PAT SKAITYKITE: 8 produktai, kurių reikia mūsų smegenims

Darbas / „Shutterstock“ nuotr.

3. Nevalos nemėgstami niekur, o darbe juo labiau. Kolegas erzina nešvarūs puodeliai, netvarkingas darbo stalas, o bene didžiausią susierzinimą kelia netvarka tualete, kuriuo naudojasi visi bendradarbiai. Nors paprastai darbo vietą susitvarko net ir didžiausi nevalos, tačiau vis dėlto atsiranda vienas kitas, kuris nekreipia dėmesio į švarą ir tvarką. Beje, nepamirškite, kad jūsų darbo stalas parodo ne tik jūsų tvarkymosi įpročius, bet ir atspindi gebėjimą planuoti bei dirbti.

4. Kad ir kokį darbą dirbate, muzikos klausymasis darbe, jei kabinete ar kitokioje darbo erdvėje dirbate ne vieni, kitus gali erzinti dėl to, kad gali neatitikti visų klausytojų skonio. Be to, jei net ir muzikos klausotės su ausinėmis, toks jūsų elgesys kitus gali erzinti, nes demonstruoja jūsų atsiribojimą nuo kolektyvo.

5. Nepunktualumas visur yra vertinamas vienodai neigiamai, nes griauna kitų žmonių planus, demonstruoja nepagarbą. Tas pats pasakytina ir apie tuos, kurie visada namo išeina anksčiau numatyto darbo laiko pabaigos. Žinoma, situacijų esti visokių ir kartais tenka išeiti anksčiau laiko, tačiau jeigu tuo piktnaudžiausite, akivaizdu, kad kolektyve įtampa augs, kol galiausiai kas nors pratrūks nepasitenkinimu arba pelnysite nemėgstamo darbuotojo etiketę.

6. Asmeniniai pokalbiai telefonu – tikrai ne tas reikalas, kuriuo turėtumėte užsiimti darbo metu. Pokalbiams su artimaisiais išnaudokite pertraukėles. Dažną erzina net ir garsūs darbo pokalbiai. Norite su kuo nors pasikalbėti? Išeikite į koridorių ar susiraskite atokesnę vietą.

7. Apkalboms darbe ne vieta, jei norite būti mėgstami kolegų. Tai sukelia įtampą ir didina tarpusavio nepasitikėjimą. Geriausia strategija – nekomentuoti nei viršininkų, nei kolegų darbo, o jei reikia ką nors išsiaiškinti ar sužinoti, – kalbėti tiesiogiai, akis į akį.

8. Negebėjimas pripažinti savo klaidų – šio laikotarpio didžioji bėda. Visi nori būti lyderiai, visi nori būti patys geriausi, tačiau lygiai taip pat visi klysta, nes tai žmogiška. Suklydę ir vis tiek savo pozicijas ginantys kolegos erzina kitus, nes dėl to kenčia darbo atmosfera, o klaidą ištaisyti vis tiek reikės. Mokantieji pripažinti savo klaidas neretai tampa mėgstami kolegų, nes tokiu savo elgesiu jie tarsi pademonstruoja, kad ir kitam suklydus, jie palaikys ir nesmerks.

TAIP PAT SKAITYKITE: VYRŲ NUOMONĖ. Moterų elgesys socialiniuose tinkluose – nepakenčiamas

9. Išskirtinė išvaizda. Jei nesate dizaineris ir dirbate biure, kur darbas visiškai nesusijęs su išskirtine išvaizda, stenkitės savo apranga ar detalėmis pernelyg neišsiskirti iš aplinkos, nes taip sukelsite kitų nepasitenkinimą. Išsiskiriančios iš aplinkos asmenybės nėra labai kitų mėgstamos. Neturite būti pilka pelytė, jei mėgstate ryškias spalvas, bet labai ekstravagantiškus, ryškių spalvų ar išskirtinių formų drabužius geriau palikite kitoms progoms, o ne eilinei darbo dienai.

10. Pernelyg didelis pasitikėjimas savimi. Nors pasitikėjimas savimi yra viena svarbiausių savybių norint daug pasiekti, jei jūs nesėdite viršininko kėdėje, šią savo savybę stenkitės mažiau demonstruoti, nes labai savimi pasitikintys žmonės dažnai užgožia kitus ir verčia jaustis prastai. Vargu ar kas nors kada nors jums pasakys, kad tai bloga savybė, tačiau kolegos tokio darbuotojo paprastai pradeda vengti.

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!