Kokios spalvos ir formos karaliaus namų interjere šį rudenį?

Naujausios interjero dekoro tendencijos / Gamintojo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-09-23 13:08
Šaltuoju metų sezonu daugiau laiko praleidžiame namie, tad prasidėjus rudeniui verta šviežiu žvilgsniu pažvelgti į savo gyvenamąją erdvę ir nuspręsti, kokių patobulinimų ir atnaujinimų ji nusipelnė. Žinoma, pagrindinis jūsų tikslas – sukurti jaukius ir patogius namus, tačiau įdomu pažvelgti ir į naujausias interjero dekoro madas.

Dizainerė, interjero namų „Retroforma“ įkūrėja Lina Kalinauskaitė-Forsman dalijasi savo pastebėjimais iš neseniai Paryžiuje vykusios tarptautinės gyvenimo būdo tendencijų parodos „Maison & Objet”. „Kiekvienoje svarbiausioje interjero dekoro tendencijų parodoje pirmiausia akis pastebi tai, kas nauja ir atsikartoja ne vienų gamintojų ekspozicijose“, – sako ji.

Spalvos: nuo „nekaltos“ rausvos iki vandens ir dangaus atspalvių

Šiemet interjero specialistų dėmesį pirmiausia patraukė nauja rožinės spalvos atmaina, kuria dekoruojamos pagalvės, audiniai, indai ir kiti interjero aksesuarai. „Pavadinau šią spalvą nekaltai rausva, nes ji ne tokia ryški, prislopinta, tarsi kukli, bet traukianti žvilgsnį ir pastebima“, – teigia interjero dekoro specialistė.

Gamintojų nuotr.
Gamintojų nuotr.

Tiesa, L.Kalinauskaitė-Forsman abejoja, ar ši spalva smarkiai išpopuliarės Lietuvoje, nes lietuviai nėra linkę į savo namus įsileisti rausvų atspalvių. „Ši spalva suprantama kaip vaikiška ar moteriška. Tam, kad „suskambėtų“ interjere aukščiausia elegancijos nata, rausva turi būti kruopščiai suderinta su kitais namų elementais. Lietuviai renkasi neutralias spalvas ir tikisi, kad naują spalvą galės įtraukti vėliau, bet dažniausiai taip ir neišdrįsta.“ 

Gamintojų nuotr.
Gamintojų nuotr.

L.Kalinauskaitė-Forsman labiau tiki kitos šiuo metu populiarios spalvos – šalavijų žalios – sėkme. Šią spalvą interjero objektų kūrėjai naudoja daug aktyviau nei „naująją“ rožinę. Ja dekoruojamos ne vien atskiros detalės ir aksesuarai, bet ir baldai. Šalavijų, šaltesnės melsvos atspalvių tapetais dekoruojamos  kambario sienos, dažniausiai miegamieji kambariai.

Vandens spalvos rekomenduojamos, kai į namus norima įnešti gaivos, erdvės, šviežio oro įspūdžių

Anot „Retroforma“ atstovės, šalavijų žalios iškilimas yra natūrali vandens ir dangaus spalvų mados tąsa. Įvairūs žalios ir mėlynos atspalviai prestižinių interjero namų interjeruose pastebimi jau ne vienerius metus. „Vandens spalvos rekomenduojamos, kai į namus norima įnešti gaivos, erdvės, šviežio oro įspūdžių“, – pastebi interjero specialistė.

Gamintojų nuotr.
Gamintojų nuotr.

Būtent šių dviejų skirtingų spalvinių gamų derinimas tarpusavyje ir yra viena iš pagrindinių sezono naujienų. Populiarėja ir neutrali spalvų gama – baltos, balandžių pilkos, šviesaus sidabro ir grietinėlės spalvos deriniai. 

Populiaru veidrodžių ir šviestuvų „spiečiai“

Kalbėdama apie naujas interjero dekoro tendencijas, L.Kalinauskaitė-Forsman atkreipia dėmesį į veidrodžių ir šviestuvų „spiečius“. „Iš įvairių formų veidrodžių elementų formuojami ornamentai yra nepaprastai dekoratyvūs. Panaši tendencija įžvelgiama ir šviestuvų madoje: keli nedideli skirtingų formų šviestuvai sukabinti vienoje vietoje dėl mažų charakteringų detalių  tampa vienu įspūdingu, dėmesį traukiančiu objektu.“

Gamintojų nuotr.
Gamintojų nuotr.

Dar viena šių metų Paryžiaus parodoje pastebėtų tendencijų yra prabangių akmens (marmuro, agato) paviršių ir akmens rašto iškilimas. Tikras akmuo naudojamas staliukų paviršių gamybai, o akmens raštas ar jo faktūros atsiduria ant sienų tapetų. Akmuo interjeruose jau ne pirmus metus „draugauja“ su metalo elementais: auksu, žalvariu, variu.

Netikėti deriniai ir gamtos motyvai

Interjero namų „Decosense“, įsikūrusių „Domus galerijoje“, vadovė Agnė Povilonytė teigia, kad 2015-ųjų namai pilni stambių raštų, juose nebijoma ryškių spalvų ir netikėtų tonų. Interjero kūrėjai rekomenduoja derinti kelias faktūras vienu metu, neapsiriboti vienu pasikartojančiu raštu.

Į modernų miesto namų interjerą skverbiasi 
plunksnų, kailio dekoras įnešdamas šiek tiek laukinio interjero pojūtį

„Labai populiarūs gamtos motyvai: dominuoja natūralus, šukuotas, mažai apdirbtas medis, sendinta ir labai minkštai išdirbta oda. Į modernų miesto namų interjerą sparčiai skverbiasi ir plunksnų ar kailio dekoras įnešdamas šiek tiek laukinio interjero pojūtį“, – sako A. Povilonytė.

Gamintojų nuotr.
Gamintojų nuotr.

Anot jos, nepaisant spalvų ir raštų siautulio interjero madas diktuojantys dizaineriai pagalvoja ir apie ištikimus klasikiniam stiliui klientus. „Jiems šį sezoną siūlomas amžinai patrauklus juodos ir baltos derinys. Tai itin paprasta, bet kartu ir labai elegantiška“, – sako interjero specialistė. 

Gamintojų nuotr.
Gamintojų nuotr.

Ant grindų – naujos seno interpretacijos 

Salono „Dubingiai“ atstovė Rima Rūtalienė, kalbėdama apie naujas kilimų kolekcijas, atkreipia dėmesį į belgų kūrėjus „Louis De Poortere“. Žymių Belgijos Flamandų krašto gamintojų kolekcijose bohemiškos natos persipina su subtilia prabanga. Pavyzdžiui, kolekcijoje „Silver Lining“ dizaineriai naudojo žvilgančias gijas, jomis pabrėždami svarbiausias kilimo rašto detales.

Gamintojų nuotr.
Gamintojų nuotr.

Tų pačių gamintojų kolekcijoje „BoBo Tribe“ moderniai interpretuojami senieji rytietiški kilimai. Anot R.Rūtalienės, ši kolekcija turėtų patikti norintiems į savo namų interjerą įnešti ryškų motyvą. Naujo ir seno derinimas matyti ir laisve bei romantika dvelkiančioje kolekcijoje „Bobo Flowers“. Šios kolekcijos įkvėpimas – siautulinga „gėlių vaikų“ era.

Gamintojų nuotr.
Gamintojų nuotr.

Interjero salonų tinklo atstovė pabrėžia ir šiuo metu madingas spalvas – kakavos rudą, raudoną ir įvairius jos atspalvius, pilką ir pilką į mėlynumą, taip pat vynuogių žalią.  

Elaima.lt

Naujausi straipsniai