Kokios priežastys sumažina mūsų patrauklumą

Pora / Fotolia nuotr.
Pora / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-08-24 09:51
AA

Patrauklumas kaip ir grožis – diskutuotina savoka. Tačiau štai tyrėjai sako, kad yra tam tikrų bruožų, kurie atstumia. Kokie jie?

Kaip rašoma iflsience.com, tai turi įtakos ir bendraujant su žmonėmis, ir seksualiniam patrauklumui.

Miego trūkumas

Štai ir priežastis, nors tokia ne vienintelė, kodėl reikėtų skirti laiko savo poilsiui ir gerai išsimiegoti. 2010-aisiais metais tyrėjai pasitelkė nuotraukas, kuriose buvo užfiksuoti žmonės, išmiegoję iki eksperimento 8 valandas, ir tie, kurie nemiegojo 31 valandą.

Kiti turėjo įvertinti tas nuotraukas pagal skirtingus kriterijus. Nemiegoję žmonės buvo įvertinti kaip mažiau patrauklūs, sveiki, taip pat – liūdnesni.

Pyktis

Kinų tyrimas buvo atliktas 2014-aisiais metais. Jame vyrai ir moterys vertino kitų žmonių nuotraukas, kuriose jie buvo pavaizduoti su neutralia veido išraiška.

Tiesa, prie kai kurių nuotraukų buvo užrašyti tam tikri apibūdinimai, pavyzdžiui, „padorus“, „sąžiningas“, „piktas“ ir pan. Būtent nuotraukos su žodžiu „piktas“, nors visose jose buvo demonstruojamos ta pati veido išraiška, sulaukė įvertinimo kaip mažiausiai patrauklios.

Uždara kūno kalba

Kūno kalba gali daryti didelę įtaką bendravimui, tarkime, kai kurios pozos demonstruoja pasitikėjimą savimi, kitos gi – atvirkščiai, susikaustymą, drovumą ir pan.

Štai 2016-ųjų metų tyrimas atskleidžia, kad uždaros kūno pozos dar ir gali sumenkinti patrauklumą. Tyrime dalyvavo vyrai ir moterys, kurie nuotraukose buvo pavaizduoti sukryžiavę rankas ar kitaip demonstruojantys savo uždarumą, o kitose tie patys žmonės buvo „atviri“, pavyzdžiui, jų rankos buvo „laisvos“. Atskleidžiama, kad būtent pastarieji buvo įvertinti kaip patrauklesni.

Stresas

Nusiraminkite – taip atrodysite kur kas „karštesni“. 2013-ųjų metų tyrimas atskleidžia, kad moterys, kurių organizme buvo daugiau streso hormono kortizolio, buvo mažiau patrauklesnės priešingos lyties atstovams.

Mokslininkai mano, kad tai susiję su tuo, jog didelis streso hormono kortizolio lygis veikia vaisingumą ir sveikatą.

Pernelyg laimingi ar išdidūs

Keista? Įdomu tai, kad laimingos moterys traukia vyrus, tačiau štai damos ne taip žavisi labai besišypsančiais vyrukais. Pastarieji tą patį pasakytų apie pasipūtėles, kurios akivaizdžiai rodo savo išdidumą.

Taigi, šiuo atveju viskas priešingai – damos mėgsta tuos, kurie demonstruoja išdidumą, o vyrai – tas, kurios yra linksmuolės.

Humoro jausmo trūkumas

Didelė bėda, jeigu jūsų humoro jausmas neišvydo pasaulio. Šiuo atveju gebėjimą tinkamai juokauti vertina tiek vyrai, tiek moterys; ir jeigu jo neturite, tuomet, pasak mokslininkų, būsite įvertinti kaip mažiau patrauklūs.

TAIP PAT SKAITYKITE: Vyrų savybė, kurią moterys vertina labiau nei protą ir pinigus

Tingumas

Vienas 2004-ųjų tyrimas teigia, jog gebėjimas padėti, paslaugumas – tai patrauklumo bruožas. Eksperimento metu tyrėjai paprašė dalyvių įvertinti tam tikrus žmonių bruožus kurso, kuris truko 6 savaites, pradžioje ir pabaigoje. Paaiškėjo, kad tie, kurie iš pradžių buvo vertinti teigiamai, vėliau prarado savo patrauklumą dėl elementarios priežasties – tingumo.

Kūno kvapo kraštutinumai

Visi puikiai žinome, jog kūno kvapas, renkantis partnerį, vaidina tikrai nemenką rolę. Tyrėjai sako, kad jeigu partneriai kvepia per daug panašiai, tuomet mažėja jų patrauklumas vienas kitam. Kitas tyrimas atskleidė, jog natūraliai vengiame to, kurio kūno kvapas labai skiriasi nuo mūsų.

Nesąžiningumas

Jeigu manote, kad pamelavę tapsite patrauklesniais kitiems, tuomet verčiau šią idėją meskite iš galvos, kadangi tai vienodai atstumia tiek vyrus, tiek moteris.

2006-aisiais tyrime dalyviai skaitė apie vyrus ir moteris, kurie buvo apibūdinti kaip protingi/neprotingi, sąžiningi/nesąžiningi, priklausomi/nepriklausomi.

Tada pastaruosius reikėjo įvertinti remiantis tam tikrais kriterijais, pavyzdžiui, kaip dalyviams jie patiko, ar buvo patrauklūs. Paaiškėjo, kad būtent atvirumas turėjo didžiausią įtaką iš visų išvadintų bruožų, dėl ko žmonės tapo kur kas patrauklesniais.