Kokie lūpų dažai jums tinka pagal amžių ir spalvinį tipą

Lupų dažai / Fotolia nuotr.
Lupų dažai / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2013-12-22 13:00
AA

Kaip manote, kodėl neoniniais rožiniais lūpų dažais pasidažiusi dvidešimtmetė aplinkiniams neužkliūva, o į garbaus amžiaus moterį rožinėmis lūpomis susminga nuostabos kupini praeivių žvilgsniai? Kaip sakoma, viskam savas laikas, tiksliau – kiekvienas amžiaus tarpsnis diktuoja savas makiažo taisykles. Jei jų nepaisoma, rizikuojama atrodyti keistai ar net juokingai.

► 20+ Geras laikas eksperimentuoti

Lygios ir švelnios jaunos lūpos gražiai atrodo padažytos tiek ryškiais, tiek pasteliniais lūpų dažais, blizgiais. Derinkite juos su spalvine makiažo gama, apranga, kokio nors aksesuaro ar nagų lako spalva. Kol trykštate jaunyste, drąsiai ieškokite originalių spalvų lūpų dažų.

Verta žinoti: 2–3 kartus per savaitę drėgnas lūpas patepkite medumi ir kelias minutes masažuokite sukamaisiais judesiais švelniu švariu dantų šepetėliu. Vakarais nepamirškite dienos dulkes ir kitus nešvarumus nuo lūpų nuvalyti akių makiažo valikliu.

► 30+ Rinkitės sodrių spalvų lūpų dažus

Kol lūpų oda dar gana stangri, nevenkite klasikinių raudonų, dabar ypač madingų sodrių spalvų (burgundiško vyno, aviečių ir kt.) dažų. Nedažykite ryškiai akių – pakaks viršutinių blakstienų linijas paryškinti juodu, grafito ar šokolado spalvos akių pieštuku ir padengti atitinkamos spalvos tušu. Pasinaudokite skaistalais – išryškės veido ovalas.

Verta žinoti: pirktomis ar naminėmis drėkinamosiomis bei maitinamosiomis veido kaukėmis palepinkite ir lūpų odą. Vakare patepkite lūpas nerafinuotu augaliniu aliejumi.

► 40+ Paisykite spalvinio tipo

Glembanti lūpų oda įpareigoja labai atsargiai rinktis ryškius lūpų dažus, nes jie paryškina raukšleles. Dažykite kremu sudrėkintas lūpas, prieš tai apibrėžusi jas identiškos spalvos (jokiu būdu ne tamsesniu!) kontūrų pieštuku. Dieniniam makiažui labiausiai tiks spalvinį tipą atitinkantys švelnių tonų satino blizgesio lūpų dažai. 

Verta žinoti: perlamutriniai lūpų dažai išryškina ne tik lūpų, bet ir aplink odą įsirėžusias raukšleles.

► 50+ Optinė apgaulė

Tokio amžiaus pakinta ne tik veido ovalo linijos – nusvyra lūpų ir akių kampučiai, užkrinta akių vokai. Bet kokie veido išvaizdos pokyčiai bus mažiau pastebimi, jeigu vengsite ryškios dekoratyvinės kosmetikos, rinksitės švelnius pastelinius tonus. Labai tiks satino blizgesio lūpų dažai, o šviesūs, kaip ir tamsūs, matiniai paryškins odos blyškumą, raukšles.

Verta žinoti: lūpų kontūrą koreguokite odos, lūpų ar pasirinktų dažų spalvos minkštu kontūriniu pieštuku. Dažais jas lygiau padengsite švaria piršto pagalvėle ar specialiu teptuku. 


PAGAL SPALVINĮ TIPĄ


Neprašausite pro šalį, jei lūpų dažus rinksitės pagal odos toną, plaukų ir akių spalvas. Pagal šiuos požymius skiriami keturi spalviniai tipai.         

► Pavasaris

Pavasario tipui priklauso moterys ir merginos, turinčios šviesaus gelsvo ar persikų tono odą, rusvai gelsvus, javus primenančius plaukus, šviesiai pilkas ar pilkais žalsvas arba melsvas akis.

Tinka šiltų, švelniai rusvų tonų, koralų atspalvių, aukso blizgesio rausvi, persikų ir šokolado, šiltos burgundiško vyno spalvos lūpų dažai.

► Vasara

Šiam tipui atstovaujančių moterų oda yra šviesi su melsvu ar rausvu atspalviu, plaukai – pelenų spalvos ar rudi su pilkšvu tonu, akys – žydros, melsvai rusvos ar lazdynų riešutų spalvos.

Tinka šaltų rausvų tonų, prislopintos raudonos su slyvų atspalviu, šviesios violetinės natos lūpų dažai. Ryškius geriau derinti su ryškia apranga.

► Ruduo

Rudens spalvinio tipo moterų oda yra šilto gelsvo atspalvio, plaukai – aukso žvilgesio rudi ar variniai, akys – tamsiai mėlynos, gelsvai žalsvos ar žalios.

Tinka šilti raudoni, oranžiniai, variniai, medaus, sodrios koralų spalvos lūpų dažai.

► Žiema

„Žieminukių“ oda melsvai balta arba pilkšvo alyvinio atspalvio, plaukai tamsiai rudi, juodi ar juodi su melsvu arba slyvų atspalviu, akys tamsiai rudos, mėlynos ar skaidrios žalios.   

Tinka įvairaus intensyvumo raudoni (išskyrus gelsvo atspalvio), rožiniai, alyvų lūpų dažai.

PLAČIAU APIE SPALVINIŲ TIPŲ TEORIJĄ SKAITYKITE STRAIPSNYJE „AR ŽINOTE SAVO SPALVINĮ TIPĄ“.