Kokie dalykai labiausiai žudo potraukį?

Nelaimingas vyras / Fotolia nuotr.
Nelaimingas vyras / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-02-18 21:00
AA

O pasirodo, namuose pilna seksualinį potraukį malšinančių dalykėlių: chemikalai maiste, medikamentuose, kosmetikoje ir netgi sekso žaisliukuose. Jums to nė nepastebint, jie kenkia ir gadina nuotaiką.

Gazuoti gėrimai

Juose gausu medžiagų, kurios jums tikrai nepadeda. Pradėkime nuo saldiklių, kurie slopina libido, taip pat dažiklių, dirbtinių kvapų, apskritai darančių neigiamą įtaką sveikatai. Paminėti būna ir bromuotą augalinį aliejų (BVO – brominated vegetable oil), kuris dedamas į kai kuriuos gėrimus. Bėda ta, kad jis susijęs su vyrų nevaisingumu, impotencija ir seksualinio potraukio trūkumu.

Kai kurios žuvys

Mičigano universiteto duomenimis, pramoninių atliekų chemikalai, aptinkami žuvyse, pieno produktuose bei mėsoje, gali daryti neigiamą įtaką moterų seksualiniam potraukiui. Pirmiausia reikėtų atsižvelgti į mitybą: valgyti daugiau augalinių produktų, saikingai rinktis mėsą, taip pat atsakingai – žuvis. Dauguma pastarųjų auginamos fermose, maitinamos antibiotikais, todėl jų maistinė vertė itin abejotina.

Čekiai

Beveik 40 proc. įvairių kvitų šiandien yra padengti hormonus trikdančiu chemikalu bisfenoliu A, kuris siejamas su nevaisingumo problemomis ir širdies ligomis. Tyrimas, publikuotas Fertility and Sterility žurnale atskleidžia, kad vyrų, kurių šlapime buvo aptiktas didelis kiekis bisfenolio A, sperma buvo kur kas prastesnės kokybės, palyginti su tais, kurių šlapime aptikta mažiau minėtojo chemikalo. Todėl patariama visais įmanomais būdais vengti bisfenolio A, t. y. verta žinoti, kad jis dažnai randamas plastikiniuose induose, konservuotame maiste, jau minėtuose čekiuose, žaisluose ir pan.

Soja

Harvardo universitete atliktas tyrimas, publikuotas Human Reproduction, atskleidžia sąsajas tarp sojos produktų vartojimo ir sumažėjusio spermatozoidų kiekio. Pasirodo, kad stipriosios lyties atstovai, kurie valgė soją dideliais kiekiais ir vėliau atliko spermos tyrimą, rezultatais nesidžiaugė – spermos kokybė buvo prasta. Tačiau tai dar ne viskas – tyrimas su gyvūnais atskleidžia, kad soja gali sukelti ir erekcijos disfunkciją.  Atsiminkite, kad soja randama daugelyje perdirbtų produktų.

TAIP PAT SKAITYKITE: 11 gyvenimo būdo pokyčių pradėjus aktyviai sportuoti

 Sekso žaisliukai

Daugelis sekso žaisliukų dėl savo sudėtinių dalių (šiuo atveju – vinilo) gali pakenkti vyrų ir moterų libido. Plastikas – pavojingas dalykas, kuris neigiamai veikia hormonus, menkina testosterono kiekį, todėl ilgainiui seksualinis gyvenimas tampa nuobodus. Taigi, jeigu jau įtraukiate į intymius santykius sekso žaisliukų, tuomet rinkitės tik itin kokybiškus.

Mikrobangų krosnelėje ruošti kukurūzai

Chemikalai, kurie naudojami ant kukurūzų spragėsių maišelių, skirtų mikrobangų krosnelėmis, taip pat pasitelkiami ir puodams bei keptuvėms, kuriose maistas neprisvyla. Dėl šių toksinių medžiagų didėja auglių tikimybė, vyrų nevaisingumas ir sumažėjęs lytinis potraukis. Patarimas – rinkitės ne tik kokybiškus indus, bet ir kukurūzų spragėsius ruoškite kitais būdais.

Kvepiančios žvakės ir oro gaivikliai

Manote, kad žvakės padės sukurti intymią nuotaiką ir atmosferą? Pagalvokite dar kartą. Tos, kurias įsigyjate eiliniuose prekybos centruose, tik pripildo orą potraukį žudančių chemikalų. Be to, dar ir sendina anksčiau laiko.

Dėl toksinių junginių šios žvakės sukelia astmos priepuolius, o dirbtiniai kvapai jose ir oro gaivikliuose mažina hormono testosterono kiekius. Ką daryti? Verčiau jau rinkitės žvakes iš bičių vaško.

TAIP PAT SKAITYKITE: Blogiausi sekso patarimai

Cukrus

2009-aisiais metais Journal of Sexual Medicine  publikuotame tyrime rašoma, kad vyrai, kurių cukraus kiekis kraujyje neperžengia normų, džiaugiasi geresne seksualine sveikata. Studijuodami 800 vyrų, sergančių antrojo tipo cukriniu diabetu, sveikatą, mokslininkai patyrė, kad jie patyrė dažniau ir erekcijos disfunkciją. Šiuo atveju patariama žvelgti į ateitį ir rinktis sveikas cukraus alternatyvas – medų, steviją, agavų sirupą ir pan.

Chroniškas stresas

Stresas veikia tiek vyrų, tiek moterų hormonų veiklą. Streso hormonas kortizolis ne tik turi įtakos svorio augimui, bet ir seksualiniam potraukiui. Mokslininkai sako, kad reikia mokytis streso valdymo technikų, daugiau laiko skirti poilsiui, meditacijai, maloniai fizinei veiklai.