Kokias veido priežiūros procedūras galime atlikti namuose?

Draugės su molio kauke. / Shutterstock nuotr.
Autorius: Laura Kešytė
Publikuota: 2015-04-09 18:57
Norėdami turėti sveiką ir skaisčią veido odą, turime ją puoselėti kiekvieną dieną. Ne paslaptis, jog dalį veidui skirtų procedūrų galime atlikti pačios, naudodamos pačius paprasčiausius namuose esančius maisto produktus.

Kokias veido kaukes rekomenduoja odos priežiūros specialistai? Apie kasdienę veido odos priežiūrą bei liaudies medicinos paslaptis kalbamės su „Gydomosios kosmetologijos centro“ kosmetologe Ieva Petrušyte.

– Kokia yra būtinoji kasdienė veido odos priežiūra?

– Pirmiausia turime palaikyti odos švarą. Tam reikia turėti veido prausiklį. Praustis būtina vakare, kadangi vaikščiodami gatvėje iš atmosferos užterštumo gauname nereikalingų dalelyčių, kurias būtina nuprausti.

Su šveitikliais piktnaudžiauti nereikia. Pakanka odą nušveisti vieną kartą per savaitę. Tam yra labai nebloga liaudiška priemonė – kavos tirščiai su druska. Juos sumaišius galime atlikti lengvą veido šveitimą. Po šios procedūros, aišku, reikia viską kruopščiai nusiplauti ir veidą patepti atitinkamu kremu.

Kalbant apie kremus, būtinai reikia juos tepti nakčiai, nes oda atsistato būtent šiuo paros metu. Naktinis kremas turėtų būti šiek tiek aktyvesnis, priklausomai nuo odos tipo.

– Ar galima nustatyti odos tipą pačiai?

– Taip. Jeigu prisispaudi servetėlę prie veido odos ir ant servetėlės lieka riebalo, vadinasi, oda yra riebi, o jeigu lieka žymių tik nuo kaktos ar smakro – tai oda mišri. Jeigu servetėlė lieka sausa, vadinasi, oda yra sausa.

– Kokias veido priežiūros procedūras galime pasidaryti namuose? Galbūt galite pasakyti kokių liaudiškų receptų?

– Veido odą galima pamaitinti daugybe natūralių produktų, ir liaudiškų priemonių čia yra labai daug. Tarkime, nusilupote bananą, o veidą galite apsitrinti vidine žievelės puse, palaikyti 15 minučių ir nuprausti. Tą pačią procedūrą galite atlikti ir su agurko minkštimu, bulvių tarkiais.

Pakanka odą nusišveisti vieną kartą per savaitę. Tam yra labai nebloga liaudiška priemonė – kavos tirščiai su druska

Taip pat galima sumaišyti kiaušinio trynį su šaukšteliu medaus (jeigu kapiliarai nėra paviršiniai). Riebesnei odai labai tinka juodos duonos su rūgpieniu kaukė. Ją reikia išsitepus veidą palaikyti 20 minučių, nuplauti, dezinfekuoti (jeigu yra spuogelių).

– Ko pačiai daryti vis dėlto nerekomenduotumėte?

– Nerekomenduočiau tik vienintelio dalyko – spaudyti veido spuogų. Taip galima užnešti infekciją, gali kilti uždegimas, aišku, žalojama ir pati oda.

– Kada reikėtų kreiptis į odos specialistą?

– Visų pirma, apskritai rekomenduočiau turėti savo kosmetologą, pas kurį (jei ne nuolat, tai bent kartą per tris mėnesius) galėtumėte nueiti pasikonsultuoti. Kosmetologas pagal jūsų veido tipą gali parekomenduoti priemones, skirtas veido priežiūrai, atlikti veido valymą, paaiškinti, kaip toliau rūpintis savo oda.

– Ar yra amžiaus grupės, kurioms rekomenduotumėte pas specialistą lankytis dažniau? Atlikti specifines veido procedūras?

– Veidą reikia prižiūrėti nuo pat gimimo. Jau nuo pat vaikystės tėvai turi stebėti, jeigu vaiko veidukas yra sausas, būtina veidą patepti vaikišku kremu, ypač einant į kiemą, kad oda nenušaltų.

Nerekomenduočiau tik vienintelio dalyko – spaudyti veido spuogų patiems

Apskritai šioje srityje amžiaus ribos nėra, nes veidą reikia prižiūrėti nuolat, reguliariai. Tik jeigu jaunam žmogui, tarkime, tinka liaudiškos ir lengvesnės priemonės, tai su amžiumi, kai oda ir visas organizmas pradeda senėti, tos priemonės turi būti stipresnės, palaikančios veido struktūrą.

Moterims nuo 30 metų rekomenduojamas veido masažas, kuris palaiko veido kontūrus, mažina raukšles.

– Pagal kokius kriterijus rekomenduotumėte rinktis grožio puoselėjimo priemones?

– Geriausias rinktis kuo natūralesnius produktus, kuriuose būtų kuo mažiau parabenų.

Paroda „Pelenė“ vyks balandžio 10–12 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO. Parodoje dalyvaus per 250 įmonių iš Lietuvos ir užsienio, veiks Juvelyrų alėja, vyks daugiau kaip 20 renginių specialistams.

15min.lt

Naujausi straipsniai