Kokias svarbiausias asmenybės savybes pataria vystyti Audrius Bružas? 

Audrius Bružas / Organizatorių nuotr.
Audrius Bružas / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-04-16 17:02
AA

Charizmatiškas ir nenuspėjamas  improvizacijų meistras Audrius Bružas, kuris šiuo metu daug dirba su jaunimu, sako, kad norint rasti savo kelią ar pašaukimą, svarbiausia jo ieškoti, daug eksperimentuoti ir, žinoma, praktikuotis, nes gyvenimas improvizuojant išlaisvina ir nuima ribas. 

Balandžio 26 d. „Siemens Arenoje“ vyks Pozityvios energijos festivalis moksleiviams „Vibelift“, kuriame savo patirtimi dalysis ir profesionalaus improvizacijų teatro „Kitas kampas“ aktorius bei vadovas, dėstytojas Audrius Bružas. Kaip rasti savo pašaukimą ir suprasti, ko iš tiesų norite iš gyvenimo Audrius pabandė atsakyti ir interviu metu.

Artėja egzaminų metas, daugelis blaškosi ir abejoja dėl savo pasirinkimo. Patarkite, kaip jaunam žmogui rasti savo kelią, kaip jam suprasti, kas yra jo pašaukimas?

Jei nieko nedarai, nedirbi, nesi užimtas, nesi ir vidinėse paieškose, tai nieko ir neatrasi. O jei ieškai – išbandai įvairius darbus, imiesi praktikų, tai didelė tikimybė, kad vieną dieną suprasi, kas tau iš tiesų patinka, o supratęs ugdysi įgūdžius ir tobulėsi toje srityje. Ir gal tai nebus pašaukimo atradimas, bet tai jau bus ilgalaikio proceso vaisius – atsirinksi, tai, kas ištiesų patinka.

Audrius Bružas / Organizatorių nuotr.

O kaip jūs radote savo pašaukimą, kada ir kaip supratote, kad norite būti aktorius?

Tapybos genijus, pakeitęs Vakarų dailės istoriją, Pablo Picasso yra pasakęs: „Mūzos lankosi darbo metu“. „Atrasti pašaukimą“ tai – skrajojanti abstrakcija. Jei kažkas galvoja, jog vieną dieną ims ir atras savo pašaukimą, tai taip galvodamas, jis niekada nieko neras. Tai galima palyginti su aukso karštine: žmogus sėdi, visą gyvenimą nieko doro nenuveikęs, o paskui nueina prie upelio, plauna kažkokias žemes ir netyčia randa gabalėlį aukso. Mokydamasis Lietuvos muzikos akademijoje iki pat trečio kurso nežinojau, ką aš ten veikiu. Man kaip ir patiko, bet aš nesupratau, ką aš mokausi. Kitaip sakant, nebuvau sąmoningas. Bet faktas, kad visą laiką daug dirbau – tiek teoriškai, tiek praktiškai.Aš sąžiningai mokiausi ir daug knygų skaičiau. Dabar jauni žmonės nemėgsta skaityti, tačiau skaitymas labai padeda viską savyje į vietas susidėlioti.

Audrius Bružas / Organizatorių nuotr.

Kap manote, ar turi įtakos kūrybai, pasiekimams žmogaus nusiteikimas, arba, kaip dabar sakoma, pozityvi energija?

Tikrai turi. Jau ir moksliniais tyrimais įrodyta, kad į paprasčiausius fizinius veiksmus, tokius kaip šypsena, reaguoja mūsų smegenys. Ir mes arba sužadiname jas lengviau priimti informaciją, arba apsunkiname save. Gali būti vangios nuotaikos, apsimiegojęs, tingus, pavargęs, išsiblaškęs, piktas, bet apgauni save, kad esi geros nuotaikos ir, žiūrėk, nuotaika pasitaiso. Kartais užtenka tiesiog dirbtinai šypsotis. Smegenys gauna gerų emocijų fizinių veiksmų impulsus ir viskas pereina į psichofizinius atoveiksmius, kurie sužadina teigiamas emocijas. Paprasčiau tariant, dirbtinė šypsena po netrunka virsti į tikrą.

Patarkite, kaip jaunam žmogui siekti savo tikslų?

,,Mokytis, mokytis ir dar kartą mokytis“, – labai tikslus posakis, galintis pagelbėti. Žinoma, galbūt reikėtų šiek tiek praplėsti šią sentenciją ir, pirmiausia, patarti išmokti mokytis. Tačiau tą padaryti gali tik pats žmogus. Tik jis pats gali nuteikti save žinių paieškoms, smalsumui ir norui pažinti, atrasti. Aš, kaip dėstytojas, treneris, galiu būti tik pavyzdžiu ir taip mokyti kitus. Bet pats į tai jokių didelių pastangų neįdėjau. Tiesiog buvau savimi. Todėl jaunam žmogui, kuris dar iki galo nesuformulavęs savo tikslų, galėčiau duoti vienintelį patarimą – vystyti svarbiausias asmenybės savybes: azartą, atkaklumą, žingeidumą ir ryžtą atlikti viską iki galo.