Kokias gėles dovanoti?

Vaikinas su gėlėmis / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2012-07-18 22:22
Visame pasaulyje gėles įprasta dovanoti įvairiomis progomis. Vis dėlto jos – ne tik širdį glostanti miela dovana. Kiekviena gėlė turi savitą, unikalią reikšmę. Pabandykime keletą jų iššifruoti.

Rožės – bene dažniausiai dovanojama gėlė. Jų simbolika įvairiais amžiais traktuota įvairiai. Bene dažniausiai pasitaikančios reikšmės: raudona rožė – meilės ir aistros simbolis, geltona – turto ir sėkmės (kai kuriose kultūrose išsiskyrimo), rausva – draugystės ir palankumo, balta – tyrumo bei atsidavimo.
Chrizantemos. Dažnam jos pirmiausia asocijuojasi su laiduotuvėmis. Tačiau nereikėtų taip susiaurinti šių nuostabių gėlių prasmės. Pavyzdžiui, Rytuose – tai viena labiausiai gerbiamų ir mylimų gėlių. Ją dovanojant linkima ilgaamžiškumo. Chrizantema taip pat simbolizuoja draugiškumą bei pripažinimą. Labai tinka teikti susitaikymo proga.
Tulpės – begalinės meilės simbolis.
Gvazdikai. Raudoni reiškia susižavėjimą, rožiniai – motinystę, balti – tyrą meilę.
Irisai – taikos ir harmonijos simbolis.
Kardeliai – pastovumo ir išminties ženklas.
Bijūnai – tarsi nerūpestingo ir džiugaus gyvenimo linkėjimas.
Orchidėja laikoma intymia gėle. Pasak žinovų, šias gėles dovanoti derėtų tik itin artimiems ir mylimiems žmonėms.
Narcizai – tai jaunystės ir energijos linkėjimas. Tačiau sakoma, kad jie netinka dovanoti mylimajai ar mylimajam –tokiu atveju reiškia dvejonę ir netikrumą dėl savo jausmų.
Saulėgrąžos – laimė, sėkmė, gera nuotaika. Jų galite teikti pačiomis įvairiausiomis progomis ir paties įvairiausio amžiaus žmonėms – niekada neprašausite pro šalį.
Anturis simbolizuoja vyriškumą, todėl yra viena tinkamiausių vyrams dovanoti gėlių. 
Astras– meilės, nuoširdumo ir susižavėjimo simbolis.
Lelijos simbolizuoja gyvybę, sėkmę, materialinę gerovę. Na, o pavyzdžiui, prancūzams, tai aristokratijos, elegancijos ir gero skonio ženklas.
Jazminai – tai jausmingumo, švelnumo ir tyros meilės pranašai. Indijoje jazminas vadinamas mėnulio šviesa meilėje.
Kaktusai. Kai kur egzistuoja prietaras, kad dovanojant kaktusą aštriais dygliais, panašiai kaip ir kitų aštrių daiktų, kaip antai, peilio dovanojimo atveju, vertėtų paprašyti, kad žmogus, kuriam dovanojama, simboliškai sumokėtų kelis centus. Antraip kyla grėsmė su tuo žmogumi susipykti. Apskritai kaktusus patartina dovanoti labai apdairiai ir atsakingai. Geriausia tik tiems žmonės, kurie tikrai šias gėles mėgsta.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai