Kokią žinutę siunčia tekste naudojamos ikonėlės?

Ikonėlės / Vida Press nuotr.
Ikonėlės / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-04-28 18:22
AA

Nemažai kalbama apie tai, kaip sunku išvengti nesusipratimų susirašinėjant; kaip vienas juokauja, o kitas nesupranta. Ar kai pradedama kalbėti perkeltine prasme, o žmogaus fizionomijos nematyti. Todėl norėdami susirašinėjimą padaryti panašesnį į gyvą pokalbį, kai kurie, ypač jausmingi, žmonės mėgsta naudoti emocijų ikonėles, paveikslėlius ar GIF. Ar tai turi reikšmės pokalbiui?

Turi, ypač jei naudojamos emocijų ikonėlės. „Susirašinėjame su daugybe skirtingų žmonių: savo sutuoktiniais, kolegomis, draugais. Su kiekvienu iš jų mes vaidiname skirtingą socialinį vaidmenį: vyro ar žmonos, kolegos, draugo. Kiekvienas socialinis vaidmuo reikalauja skirtingo elgesio, norime būti teisingai suprasti kito asmens. Ikonėlės padeda mums atsiskleisti tekste“, – „Vogue.com“ teigia psichologė dr. Monica Riordan.

M.Riordan tiria tokių ikonėlių naudojimo reikšmę ir poveikį. Tarkime, jos tyrime dalyvavę žmonės palankiau įvertino tas žinutes, kurios rašomos naudojant ikonėles. Ikonėlės, angliškai vadinamos „emojis“, žmonėms suteikia džiaugsmo, nuteikia pozityviai. Nepriklausomai nuo to, kokios ikonėlės dedamos ar kokio turinio tekste naudojamos.

Kaip paaiškina tyrimo autorė, ikonėlės įveda žaismingumo elementą. Būtent dėl to žaismingumo jos neturėtų būti naudojamos formaliuose laiškuose ar žinutėse. Kaip ir tuomet, jei esate nusiteikę piktai, rašote labai rimtą laišką ar žinutę. Kaip pastebėjo M.Riordan, net ir piktai parašytoje žinutėje pikto veidelio ikonėlė viską gali paversti nerimtu reikalu.

Taip pat reikia atsižvelgti, kokiam asmeniui siunčiate ikonėles. Koks jo humoro jausmas, amžius, lytis, išsilavinimas, koks ryšys jus sieja. T. y. ar ikonėlės bus tinkamai suprastos.

Kaip pastebi psichologė, ikonėlės padeda kurti ir gilinti ryšius, nes sukuria papildomų prasmių, tarsi naują tarpusavio kalbą. Pavyzdžiui, vienaragio ikonėlė juk labai retai kada naudojama turint omenyje tikrą vienaragį. Tai – pašnekovų individualaus supratimo reikalas. O visiems kitiems tai tiesiog kažkas pozityvaus.