Kokia jūsų vaiko mėgstamiausia spalva? Sužinokite, ką reiškia toks jo pasirinkimas

Mergaitė piešia / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Vienas mėgstamiausių vaikų užsiėmimų – piešimas. Nors vaikai to nesupranta, tačiau taip jie išreiškia savo emocijas, lavina ne tik savo piešimo įgūdžius, bet ir mąstymą bei vaizduotę.

Vaiko piešiniai, kurie kartais atrodo beprasmiai, iš tiesų gali turėti didesnę reikšmę nei mes galime įsivaizduoti, o ypač – spalvos.

Vaiko piešiniai, kurie kartais atrodo beprasmiai, iš tiesų gali turėti didesnę reikšmę nei mes galime įsivaizduoti, o ypač – spalvos.

Psichologai daug metų tyrinėja spalvas ir jų reikšmes, nes tai daig ką pasako apie asmenybę. Paklauskite vaiko, kokia jo mėgstamiausia spalva, o geriausia, stebėkite, kokią dažniausiai renkasi, – pagal tai galite daug ką pasakyti.

Geltona – laisvės, laimės bei spontaniškumo atspalvis. Geltonos spalvos mėgėjai tikri svajotojai, tačiau tuo pačiu, jie būna ir labai reiklūs sau. Geltona spalva ugdo intelektą, gerina atmintį, todėl ši spalva puikiai tinka vaikų kambariuose ar žaidimų aikštelėse.

Oranžinė – šios spalvos gerbėjai mėgsta naujoves, orientuojasi į greitus rezultatus ir yra labai draugiški. Pasak psichologinių tyrimų, oranžinė spalva padeda ugdyti kritišką mąstymą, todėl ši spalva gali būti naudojama ir mokyklose.

Rožinė laikoma raminančia spalva. Vaikai, mėgstantys šią spalvą, pasižymi švelnumu, lengvu prisitaikymu aplinkoje bei komunikabilumu.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ar tikrai vyras turi būti tik šiek tiek gražesnis už velnią?

Spalvinimas / Shutterstock nuotr.

Raudona – aistros, meilės, energijos bei valdžios spalva. Šią spalvą mėgstantys vaikai gali būti labai energingi arba nepaklusnūs, kartais netgi agresyvūs.

Mėlyna spalva byloja apie ramybę bei harmoniją. Mėlynos spalvos mėgėjai dažniausiai būna uždari. Nors ši spalva skatina vaikų kūrybiškumą, tačiau per daug mėlynos spalvos gali sukelti depresiją.

Violetinė spalva praneša apie vaikų jautrumą. Šie vaikai lengvai pasiduoda kitų daromai įtakai ir greitai susijaudina. Vaikai, kurie dažnai renkasi violetinę spalvą, reikalauja daugiau dėmesio, palaikymo.

Žalia simbolizuoja ne tik gamtą, bet ir pažinimą bei gėrį. Vaikai, kurie yra žalios spalvos mėgėjai, būna atviri ir ištikimi, nuo mažens yra iniciatyvūs ir turintys gerą intuicijos jausmą. Jie labai greitai supranta, jeigu jiems yra meluojama.

Iš spalvų, kurias renkasi vaikas, galima ne tik sužinoti jo savijautą, bet ir suprasti jo elgesio priežastis.

Penkios priežastys, kodėl spalvinimas naudingas psichinei būsenai

1. Piešimo metu lavinama vaiko smulkioji motorika. Spalvinimo veiksmas reikalauja kruopštumo ir atidumo bei tikslių rankos judesių, kurių metu yra lavinami pirštų raumenys ir riešo koordinacija. Pasak mokslinių tyrimų, vaikams su išlavintais smulkiosios motorikos įgūdžiais ateityje yra lengviau dirbti kompiuteriu, tokie vaikai pasiekia aukštesnių sporto ir kitų aktyvių veiklų rezultatų.

2. Paruošia mokyklai. Spalvinimas ypač naudingas ikimokyklinio amžiaus vaikams. Būtent rankų miklumas bei gebėjimas sutelkti dėmesį į detales padeda vaikui greičiau išmokti rašyti tiek spausdintinėmis, tiek rašytinėmis raidėmis. Taip mokymosi procesas vyksta sparčiau ir lengviau, nesukelia papildomo streso.

3. Išmoko sutelkti dėmesį. Spalvinant vaiko smegenyse vyksta daugybė procesų, vienas jų - tobulėja rankos ir akies koordinacija. Ši koordinacija jungia regos ir motorinius sugebėjimus ir pasireiškia integruojant vizualią informaciją, šiuo atveju - spalvinant žaislus, knygutes.

4. Leidžia išreikšti save. Spalvinimas yra labai vertingas užsiėmimas saviraiškai. Vaikas gali lengvai rinktis pats, kokias spalvas naudoti, kokį spalvinimo būdą pritaikyti, naudoti trafaretą ar kurti savo kompoziciją. Piešimas yra vienas iš būdų vaikams išreikšti savo emocijas ir nuotaiką. Reguliarus priešimas, spalvinimas bei gebėjimas užbaigti pradėtą piešinį vaikui sužadina pasididžiavimo savimi jausmą.

5. Padeda valdyti stresą ir veikia kaip terapija. Spalvinimas, piešimas yra labai raminantis užsiėmimas, todėl tiek suaugusiems, tiek vaikams specialistų yra rekomenduojamas. Moksliškai įrodyta, kad piešimas ir spalvinimas padeda vaikams išspręsti emocines problemas, suvaldyti jų jausmus po nemalonių išgyvenimų, neigiamų potyrių.

Kiekvieną rugpjūčio mėnesio savaitgalį prekybos centre „Nordika“ vyks nemokami spalvinimo užsiėmimai – kūrybinės dirbuvėlės vaikams – piešimas ant neįprastų formų figūrėlių „Hapchico“. Paskatinkite savo vaikus piešti dabar. Nemokamos dirbtuvėlės veikia nuo 10 iki 20 valandos.

TAIP PAT SKAITYKITE: 10 santykių taisyklių, kurių laikosi Obamų šeima

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!

Skaitykite daugiau