Kokią Ireną Matijošaitienę prisimins artimieji ir kolegos: mylinti, veikli, dosni, ryški, su tvirta nuomone

Irena Matijošaitienė / Teodoro Biliūno nuotrauka
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-03-14 14:55
Praėjus dviem paroms po patirtos sunkios galvos traumos Irenai Matijošaitienei Kauno klinikose šį ketvirtadienį, 14 val., buvo diagnozuota smegenų mirtis.

55 metų I.Matijošaitienė susižalojo antradienio ryte namuose nukritusi nuo laiptų. Pačios Irenos Matijošaitienės valia, su jos šeimos narių sutikimu, duomenys apie nustatytą smegenų mirties faktą ir sutikimą paaukoti organus perduoti Nacionaliniam organų transplantacijos biurui.

Veikli ir dosni

Pasitempusi, pasipuošusi, ryški, turinti savo nuomonę, savitą stilių – tokią Ireną Matijošaitienę prisimena ir ją pažinojusieji, ir susidraugavusieji neakivaizdžiai – iš žurnalų puslapių ar televizijos ekranų. Tai verslininkė, kuri, patyrusi ne vieną sunkų gyvenimo išbandymą, sugebėdavo aplink save suburti būrius bendraminčių, įpūsti jiems idėjų, noro daryti naudingus, vertingus, nesavanaudiškus darbus.

Irena Matijošaitienė buvo viena aktyviausių kauniečių. Kauno miesto tarybos narė, visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ valdybos narė, „Vičiūnų įmonių grupės“ viena iš vadovių ir bendraturčių, Kauno miesto Gyvūnų globos ir priežiūros tarybos pirmininkė.

Vieną turtingiausių Lietuvos moterų būtų galima vadinti ir viena dosniausių – I.Matijošaitienė prašantiesiems dažnai ištiesdavo pagalbos ranką, dalyvaudavo įvairiuose labdaros renginiuose, inicijuodavo visuomenines akcijas.

Šeimą vadino paspirtimi ir parama

Daugiau nei prieš tris dešimtmečius Irena sukūrė šeimą su išrinktuoju Visvaldu Matijošaičiu. Pora užaugino du sūnus – Dainiui 27-eri, o Šarūnui – 31-eri, sulaukė ir dviejų anūkų. I.Matijošaitienė spaudai yra sakiusi, kad šeima yra jos paspirtis ir pagrindinė parama, o anūkėliai – džiaugsmas.

Sukrėtė staiga sutrikęs regėjimas

Prieš kurį laiką I.Matijošaitienė viešai pasakojo apie ją 2009-aisiais užklupusią sveikatos problemą – susilpnėjusią regą.

„Dieną, kai prasidėjo didžiosios sveikatos problemos, atsiminsiu visą gyvenimą. Tai įvyko vieną gražų birželio rytą. Tiesiog atsikėliau ryte, klojau lovą ir tokia juoda užuolaida pradėjo slinkti ant akies. Kol nuvažiavau į klinikas, kol mane paguldė, per pusę valandos ta akimi nieko nemačiau“, – apie skaudžius išgyvenimus atšokus akies tinklainei pasakojo Irena.

Nors moteris retsykiais jau matydavo lyg pro rūką, ji nuolat trykšdavo gyvenimo džiaugsmu ir būdavo gerai nusiteikusi. Verslininkė tuomet pasakojo, kad gydosi spalvų terapija ir esanti dėkinga likimui už galimybę matyti.

Biografijos faktai

1957 m. liepos 19 d. Dūkšte, Ignalinos rajone gimusi Irena Matijošaitienė, 1975 m. baigė Vilniaus Antakalnio vidurinę mokyklą, 1980 m. – Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakultetą, kur įgijo geografės-sinoptikės specialybę. Moteris dirbo UAB „Plungės kooperatinė prekyba“ reklamos vadove, vėliau tapo UAB „Vičiūnai“ bendraturte. Į politiką moteris žengė prieš keletą metų, tuomet, kai su vyru V.Matijošaičiu įkūrė visuomeninį judėjimą „Vieningas Kaunas“.

Irena Matijošaitienė vaizdo įrašuose:

 

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai