Kodėl verta svajoti daug, net jei manote, kad tam neturite pagrindo?

Svajokite plačiai / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-12-24 20:23
Kas manęs laukia ateityje? Klausimas, kurį bent retkarčiais apsvarsto kiekvienas. Anksčiau žinoti, ką veiksi po penkerių metų, atrodė savaime suprantama. Dabar, kai tiek daug pokyčių, galimybių ir kelių, kartais sunku suvokti, ko nori. Ko gali norėti. Todėl norime aptarti keletą priežasčių, dėl ko verta svajoti daug ir kaip tai įgyvendinti.

Apribodami save, užkertate kelią į galimybes

Galbūt šiuo metu gyvenimas klostosi ne taip, kaip kažkada norėjote. Tokiu atveju labai lengva pradėti menkinti save ir galvoti, kad nieko nepasieksite. O jei kada išdrįstate pasvajoti garsiai, aplinkiniai kaipmat jus nutildo. Esmė ta, kad išsikėlus sau aukštus tikslus pats faktas negarantuoja jų įgyvendinimo. Tą turite suvokti ir nereikalauti iš savęs greitų rezultatų, nesmerkti savęs, jei kelias bus sunkus: du žingsniai į priekį ir vienas atgal. Tačiau svajojimas apie tai yra kelio pradžia. Ir tikslų visgi pasiekia tie, kurie nepaiso kitų nuomonės, o kartais – net logikos. Kaip ir savo baimių.

Priimkite tai, kur jūs esate šiandien, bet neleiskite šiai situacijai apriboti jūsų ateities galimybių. Galvokite ne apie tai, ko dabar neturite, o ką norite turėti.

Turėkite kažką, kas jaudina iki sielos gelmių

Kad būtumėte laimingi – tiek siekdami svajonių, tiek apskritai gyvenime, turite turėti kažką, kas jus sujaudina iki sielos gelmių. Turime omenyje mėgstamą veiklą arba tokį tikslą, kuris išties įkvepia ir skatina eiti į priekį. Net tada, kai pasitaiko kliūčių ar klystkelių, ta aistra padeda grįžti į savo kelią.

Skaidykite kliūtis ir tikslus

Norint įveikti dideles kliūtis gali tekti suskaidyti jas į keletą mažesnių ir priimti tai kaip iššūkius. Juk kartais kliūtys gali atrodyti neįveikiamos, nes norime tą padaryti iškart. O svajonės – pernelyg tolimos, kad virstų tikrove. Tai ir reikia priimti – nenorėti visko gauti šią akimirką. Atraskite siekimo žavesį, mokėkite laukti.

Visada verta atsiminti, ko norite, dėl ko stengiatės, bet dėmesį koncentruokite į kasdienius dalykus ir savo kelią. Specialistai paprastai pataria užsirašyti savo smulkius tikslus – taip galite matyti savo progresą galutinio tikslo link.

Nesilyginkite su kitais

Nedidelė konkurencija sveika – jeigu mokate ją deramai priimti. Deja, dažniausiai žmonės save engia dėl to, kad nėra tokie, kaip kiti; arba pradeda pykti ir nekęsti tų, kuriems, jų manymu, sekasi geriau. Patikėkite – net ir žaliausia žolė turi parudavusių dėmių. O neretai pasiekia daug tie, iš kurių aplinka to net nesitiki. Jie garsiai nesigiria, kokie nuostabūs yra ar kiek daug nori, jie tiesiog veikia. Jie padaro daug klaidų, tačiau sugeba atsitiesti ir norėti toliau. Nes siekia savo, o ne kitų svajonės, ir ji atrodo verta visų sunkumų, kurie pasitaikys kelyje.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Taigi, kodėl verta svajoti daug, net jei manote, kad svajonė – per tolima, ir jūs neturite tam pagrindo? Nes jūs esate to verti ir tik drąsiai norėdami galite tai pasiekti. Juk paprastai negali turėti to, apie ką nedrįsti net pasvajoti.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai