Kodėl tinsta veidas?

Patinęs veidas gali liudyti apie sveikatos problemas / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-10-03 16:10
Daliai mūsų tai pasirodys pažįstama: paburkęs veidas, ir nežinoma to priežastis. Jei veidas patinęs dažnai, ir tai nesusiję su padidėjusiu bendru svoriu ar audringais vakarėliais, metas apžvelgti galimas priežastis. Daugeliu atveju gali tekti kreiptis į gydytoją.

Sinusitas

Jeigu apie tai nesate girdėję, tikriausiai galite atmesti šį variantą. O tie, kurie mintyse pagalvojo „viskas aišku...“, su sinusitu bus nemaloniai susidūrę. Daugkart.

Sinusai randasi tarp mūsų akių, kaktoje, nosyje ir skruostuose. Tai tarsi oro pripildyta erdvė. Kai sinusuose vyksta uždegimas arba patenka infekcija, juose pradeda kauptis gleivės. Tai matoma ne tik rentgeno nuotraukose, bet ir iš patinusio veido, ypač skruostų srityje, ir paburkusių paakių.

Negana to, skauda galvą, bėga nosis, kyla temperatūra. Gali šiek tiek skaudėti ir akis. Kad išsiaiškintumėte tikslią priežastį ir rastumėte gydymo būdą, reikėtų kreiptis į gydytoją. O iki tol vartokite daug skysčių, šiuo metų laiku geriausia – šiltų.

Alergija

Panaši situacija, kaip su sinusitu, gali būti ir esant alergijai. Paraudusios akys, paraudusi ir bėganti nosis, veido patinimas po akimis ir skruostuose prie nosies – taip gali pasireikšti alergija žiedadulkėms, tam tikriems maisto produktams, vaistams ir pan.

Uždegiminį procesą sumažina specialūs vaistai, tačiau dėl jų vartojimo turite pasitarti su savo gydytoju ar bent jau vaistininku.

pagrindine
pagrindine

Sugedęs dantis

Gal šių dalykų ir nesusiejote, tačiau jei turite sugedusį dantį (jame skylutė; dantis pūliuoja arba nulūžo), tai gali sukelti veido patinimą. Esant tuščiai ertmei, ten gali užsiveisti bakterijų. Joms sparčiai dauginantis, labai skauda dantį, o žandikaulis patinsta.

Tokiu atveju kuo skubiau teks kreiptis į stomatologą. Jis pataisys dantį, galbūt – išvalys kanalą ir išrašys antibiotikų.

Iš vakaro vartojote daug skysčių

Likus bent porai valandų iki ėjimo gulti nepatariama gerti skysčių ne tik dėl to, kad naktį teks keltis į tualetą, bet ir tam, kad ryte neatsikeltumėte patinę. Tie, kurie vakarienę valgo aštrią, sūrią arta saldžią, jaučia troškulį ir jį numalšina gerdami daug skysčių. Taip pat yra mėgstančių prieš miegą gerti daug arbatos ar vandens.

Mūsų kūnui labai reikalingi skysčiai, tačiau ne taip vėlai. Antraip ryte atsikelsite su maišeliais po akimis – tarpląstelinėje erdvėje susikaupę skysčiai pasireiškia tinimu.

pagrindine
pagrindine

Skydliaukės problemos

Skydliaukė yra drugelio formos liauka mūsų gerklėje. Ji atsakinga už hormonų, reguliuojančių mūsų kūno temperatūrą, nuotaiką ir medžiagų apykaitą, veiklą. Kai hormonų skydliaukė pagamina per daug arba per mažai, atsiranda įvairių sveikatos problemų. Tai matoma ir išoriškai: priaugama arba numetama svorio, pradeda slinkti plaukai, gali patinti veidas.

Kai skydliaukė pagamina per mažai hormonų, poodiniai audiniai padidėja. Visas kūnas, taip pat ir veidas, atrodo šiek tiek paburkęs. Jaučiamas silpnumas, dirglumas, sausėja oda.

Tai nustatyti galima pasidarius skydliaukės kraujo testą. O ką daryti toliau, nuspręs jūsų gydytojas.

Bėdos su inkstais

Jei jūsų veidas patinsta ne kartais, o toks būna kiekvieną rytą, gali būti, kad sutrikusi jūsų inkstų veikla. Tai reiškia, kad inkstai nesugeba palaikyti vandens ir druskų pusiausvyros, ir tinsta veidas, taip pat gali tinti kojos.

15min.lt

Naujausi straipsniai