Kodėl taip traukia gerokai jaunesni partneriai?

Brandaus amžiaus pora. / Fotolia nuotr.
Brandaus amžiaus pora. / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-05-16 21:03
AA

Nenurašykime visko vidurio amžiaus krizei ar net savotiškai patologijai. Tiek vyrus (dažnai), tiek moteris (irgi ne taip retai) labai traukia jaunesni priešingos lyties atstovai, nepaisant aplinkinių nuomonės ir replikų, kad tokia sąjunga netvers ilgai.

Atsiminkime, kad nemažai žmonių džiaugiasi sekso malonumais visą gyvenimą – iki gilios senatvės, nors, paūgėjusių jų vaikų nuomone, TAI jau nebeturėtų rūpėti. Taigi, kodėl ieškoma gerokai jaunesnio partnerio?

Vyrai

1. Prigimtis. Kad ir kokia civilizuota būtų žmonija, žmogiškoji prigimtis kartais pareiškia savo teises. Vyrai dairosi jaunos partnerės vedini gamtos šauksmo – jauna moteris dar gali gimdyti, ji turi daug energijos ir jėgų vaikams išauginti. Ar sūpuoti kūdikį tos energijos ir jėgų turi pagyvenęs vyras, nutylima.

2. Fiziologinės priežastys. Jauna moteris yra labai patraukli senstančio vyro akims – ji stimuliuoja jį savo patrauklumu ir aktyvumu. Vyro seksualumas ir lytinis pajėgumas metams bėgant silpsta, taigi jauna partnerė tarsi įlieja šviežios energijos. Jos jaunas kūnas, lygi oda, natūralus grožis jaudina vyrą, jis ima dažniau galvoti apie seksą.

3. Nepasitikėjimas savimi. Dalis vyrų, turinčių psichologinių problemų, siekia gerokai jaunesnių moterų dėmesio, nes numano, kad jaunoms nepatyrusioms būtybėms bus daug lengviau apsukti galvą, jos laikys jį patyrusiu ir išmanančiu sekso paslaptis, o jo amžiaus moteris iškart suprastų, kad lovoje ir gyvenime jis – tik pradinukas.

4. Pasiskirstymas vaidmenimis. Kažkas ieško tėviško partnerio, kažkas nori, kad jis būtų kaip vaikas, kuriam galima viską nurodinėti, kažkas mano, kad tik lygiavertis ryšys turi ateitį. Taigi, kartais tėviškas vyras ieško moters-dukros. Jis ją bandys perauklėti, ja rūpinsis, o ji žvelgs į jį, klapsės blakstienomis ir klausys – jis gi autoritetas! Toks ryšys bus tvirtas tik tol, kol moteris neužsimanys lygiaverčio partnerio.

Moterys

Jos ieško gerokai jaunesnių partnerių dėl panašių priežasčių. Vaikai paaugę, jos, vis dar gražios ir gaivios, materialioji gyvenimo pusė sutvarkyta, karjera padaryta, taigi, moterys turi daugiau laiko sau. O sutuoktiniai kartais jau nebespėja su jomis – iškeičia aktyvias pramogas į pasisėdėjimą prie televizoriaus su alaus buteliu rankoje.

1. Aktyvaus partnerio troškimas. Jei moters vyras ar draugas lindi po pledu, o ne išeina su ja pabėgioti, imama dairytis tokio žmogaus, su kuriuo nebūtų nuobodu. Kartais ji užmezga ryšį su jaunuoliu, kuris irgi nieko prieš pasinaudoti moters finansais ir turėti gerą meilužę...

2. Noras jaunintis. Tai būdinga ir vyrams, bet moterys jautriau išgyvena kūno pokyčius. Kai kurios paniškai bijo senatvės ir deda viskas pastangas – nuo grožio operacijų iki jaunatviškų drabužių – kad kuo ilgiau išliktų patrauklios. Tik štai kartais nepagalvojama, kad, sulaukus 45-erių, sunku gyventi 25-mečių ritmu. Ne tik gyventi – ir mąstyti taip, kaip mąsto jau kitos kartos žmonės. Tad dažniausiai daug jaunesnio partnerio paieškos baigaisi vienos nakties nuotykiu.

3. Troškimas atsigriebti. Galbūt moteris labai jauna ištekėjo ir susilaukė vaikų, kai jos draugės dar gyveno nerūpestingą gyvenimą ir lakstė į pasimatymus. Taigi jau vėliau, sulaukus brandos, užeina ūpas imti ir tą prarastą laiką susigrąžinti. Juk taip norisi šventės! Taigi, moteris dairosi į jaunesnius partnerius, su kuriais tikisi susigrąžinti jaunystę.

4. Retai, bet pasitaiko ir toks motyvas – pagimdyti kūdikį. Jei moteris vieniša, dar neturėjusi vaikų, o jai apie 40, laiko užmegzti naujai gyvybei labai nedaug, taigi, ji rinktųsi jauną partnerį, nuo kurio pastoti būtų daugiau galimybių.

Santykiuose beveik visada kuris nors bus vyresnis, bet jei tai tenkina abi puses – puiku. Jaunystėje moterys nori vyresnio partnerio, o vėliau, kai joms jau 40, bet jaučiasi dar jaunos ir žavios – jaunesnio. Ir tai normalu, jei abu partneriai yra pilnamečiai ir atsako už savo veiksmus. Verta prisiminti, kad bet kokie ilgalaikiai santykiai įmanomi tada, kai abu partneriai nori gyventi drauge ir įdeda į santykius daug energijos.

Manoma, kad maksimalus amžiaus skirtumas tarp partnerių turėtų būti 10–15 metų, tik tada jie galės rasti bendrumo. Dar didesnis amžiaus skirtumas – dar daugiau problemų, nes dėl kartų konflikto dažnai kyla nesusipratimų. Ir vis dėlto – tegul kiekvienas ir kiekviena gyvena, kaip jam ar jai atrodo geriausia, ar ne? Nes kiekviena taisyklė turi išimčių.