Kodėl šiuolaikiniams santykiams trukdo meilės idealizavimas?

Pora / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-18 17:15
Pasakose, filmuose ir romantinėje literatūroje istorija baigiasi ties tuo sakiniu, kad du žmonės vienas kitą sutiko. Arba – susituokė. Realybėje gyvenimas tuo nesibaigia, o tik prasideda. Ir daugybė romantinių idealizavimų trukdo mums sukurti darnius santykius.

Meilė, seksas ir suderinamumas – šie santykiams svarbūs dalykai kartais eina kartu, bet dažnai – atskirai. Ir jeigu paimate vieną iš šių dalykų ir manote, kad kiti savaime bus tokie, save pasmerkiate nusivylimui. Noras su žmogumi permiegoti negarantuoja, kad iš to išsirutulios meilė. Tai, kad žmogus jums patinka ir ši trauka abipusė, dar negarantuoja, kad santykiai bus darnūs. Jei viską paliekate savaiminiam procesui, likimui, tai šis likimas jus gali apvilti.

„Jūs save įtikinate, kad jei kažkas nori su jumis permiegoti, tai sulauksite skambučio ar kito pasimatymo. Ir jei taip nutiks – puiku, tačiau dažnai viskas yra ne taip, kaip atrodo, ir žmonės dažnai save stumia į atstūmimą ir pametimą, nors atstumia ir nepažįstamasis“, – NYtimes.com teigia santykių psichoterapeutė Megan Fleming.

Kaip pasakoja dr. Fleming, nemanykite, kad jeigu sutikę patinkantį žmogų patiriate staigią aistrą, jeigu įsiplieskia kibirkštis, kad tai rodo, jog jūs sutverti vienas kitam – visam gyvenimui. Kad tai sužinotumėte, jūs turite pamatyti, kaip abu susidorojate su nusivylimais ir nesėkmėmis.

Tie, kuriems trūksta meilės, labai ją idealizuoja, todėl, sutikę kitą žmogų, linkę nusivilti, jei tas žmogus nepadaro jų laimingų ir kad jis bei santykiai neatitinka gausybės kriterijų, kuriuos neva turėtų atitikti.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Aptarkime, kokie „idealios meilės“ mitai dažniausiai trukdo kurti santykius.

  • Įsitikinimas, kad sutiktasis žmogus privalo būti jūsų „sielos draugas“ ir kad turite jausti, jog tai „TAS žmogus“, antraip nėra ko kurti santykių. Tiesa tokia, kad belaukdami tokio, galite nesutikti nieko.
  • Isitikinimas, kad meilė visagalė – jei sutikote sau skirtąjį, esą jūsų meilė įveiks visas kliūtis. Jei ketinate tai stebėti pasyviai, galite likti prie suskilusios geldos.
  • Manymas, kad kitas žmogus jus turi padaryti laimingą. Kol skleidžiasi pirmieji meilės daigai, taip ir nutinka – jaučiatės nepaprastai laimingi. Tačiau joks kitas asmuo nėra taip atsakingas už jūsų laimę kaip jūs patys.
  • Aistros mitas – kai manote, jog jei nebedegate aistra partneriui, vadinasi, meilė baigėsi. Tiesa ta, kad aistrą žudo buitis, nuovargis, stresas ir kt., tad ją reikia skatinti ir stengtis, o ne sėdėti manant, kad tikra aistra liepsnoja savaime.
  • Įsitikinimas, kad jei pavydi, vadinasi, myli. Pavydas nėra meilė – tai nepasitikėjimas savimi ir kitu.
  • Galvojimas, kad meilė, santykiai – tai tik pozityvūs dalykai ir vien teigiamos emocijos.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai