Kodėl sergantį darbuotoją geriau išprašyti iš darbo?

 / Fotolia nuotr.
/ Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2014-02-24 15:02
AA

Net kai nosis varva ant kompiuterio klaviatūros, dažnam mūsų tai nė motais – juk laukia tiek daug darbo! Nesvarbu ir tai, kad galva tiesiog braška nuo skausmo, čiaudulys kartojasi kas kelias minutes, o bendradarbiai kreivai žiūrėdami siūlo verčiau traukti namo ir pamirkyti kojas karštame druskos tirpale.

Daugumai atrodo, kad peršalimas – menka bėda, neturinti didelės įtakos mūsų sveikatai. Tačiau čia išgirstumėte tris skirtingas puses: tuos, kuriems peršalimas yra vienadienė būsena; tuos, kurie negali pakęsti, kai šalia vaikšto bakterijų ir virusų kaupykla; tuos, kuriems atsainus požiūris į ligą baigėsi rimtomis komplikacijomis.

Kodėl darbdaviai turėtų pasistengti, kad vaikščiojanti bacila saugiai leistų laiką namie? Pasak amerikiečių mokslininkų, užtenka vos vieno sergančio asmens, kad per kelias valandas jis užkrėstų pusę kolektyvo. Prie tokios išvados priėjo Arizonos universiteto mokslininkai, kurių tyrime dalyvavo 80 žmonių, dirbančių viename biure. Ant darbuotojų rankų buvo užlašinta specialių lašų, o vienam jų su šiais lašais teko ir peršalimo virusas.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad dauguma paviršių ir net 50 proc. darbuotojų buvo užkrėsti. Taip atsitiko todėl, kad sergantis žmogus liečiasi prie įvairių paviršių ir taip platina virusą. Taigi, jeigu sergate, turėkite omenyje, kad durų rankenos, telefono ragelis, kompiuterio klaviatūra, rašomosios priemonės, darbo stalas ir panašūs daiktai dovanoja jums didžiulę galimybę virusu pasidalyti ne tik su kolegomis, bet dar ir šeimos nariais, draugais.

Kaip neužsikrėsti?

  • Elementari higiena, dažnas rankų plovimas, kaukė ir gulėjimas lovoje, izoliciacija nuo kitų žmonių tikrai gali pagelbėti.
  • Stenkitės vengti masinio susibūrimo vietų: juk ne tik patys jausitės prastai, bet ir užkrėsite aplinkinius.
  • Visas panaudotas nuo peršalimo priemones, tarkime, kaukes, servetėles, nosines ir pan., kuo greičiau išmeskite, o ne kaupkite šalia lovos. Juk bakterijos ir toliau dauginsis!
  • Patalynė ir drabužiai, kuriuos dėvite, turėtų būti švarūs, tad keiskite juos reguliariai. Pasirūpinkite ir būsto tvarka, nes kuo daugiau dulkių ir išmėtytų panaudotų nosinaičių, tuo didesnė tikimybė, kad liga iš jūsų namų nė nesiruošia išsinešdinti.
  • Būkite atsakingi. Jeigu sergate, verčiau išgykite. Supraskite, kad darbas niekada nebus toks našus, jeigu skundžiatės sveikata ir vaidinate pareigingą darbuotoją, tvarkydamas reikalus sloguodamas, kosėdamas ar čiaudėdamas. Be to, užkrėsti aplinkinius tikrai nėra maloni misija.