Kodėl pramogų pasaulio atstovai renkasi poilsį ne Palangoje, o Jūrmaloje?

Anna Mois, Vita Jakutienė ir Edvardas Žičkus / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Vasarai negailint karščio, tautiečiai vos tik atsiradus galimybei lekia į pajūrį mėgautis saulės voniomis ir atsigaivinti jūroje. Palangos ir Kuršių nerijos kurortai saulėtais savaitgaliais braška nuo poilsiautojų gausos. Tad nenuostabu, kad dalis Lietuvos gyventojų, tarp jų ir pramogų pasaulio atstovai, mielai renkasi kaimyninės Latvijos kurortus. Kuo skiriasi lietuviškas ir latviškas pajūris, kuris kurortas patrauklesnis – Palanga ar Jūrmala?

TV laidų prodiuseris ir vedėjas Edvardas Žičkus

Edvardas Žičkus / Asmeninio albumo nuotr.

Televizijos laidų vedėjas ir prodiuseris keletą dienų viešėjo Jūrmaloje. Anot jo, ten jis lankėsi darbo reikalais, tačiau puikiai suderino ir poilsį.

„Man patinka Latvijos pajūris ir tai nebūtinai turi būti Jūrmala. Jūrmala kaip ir lietuviškoji Palanga – brangus malonumas. Šį kartą viešėdamas Latvijoje suderinau darbą su malonumu, nes vyko daug koncertų, Laros Fabian pasirodymas, su kuria man teko asmeniškai susitikti ir pabendrauti. Šį kartą Jūrmala buvo gerai apgalvotas taškas darbui, dalykiniams susitikimams ir poilsiui. Džiugu, kad nebuvo pagailėta gero oro“, – portalui Žmonės.lt sakė E.Žičkus.

Edvardas pasakojo, kad kartais ir su draugų kompanija mėgsta paatostogauti Latvijos pajūryje.

„Išsinuomojame vilą, kuri yra kopose, 70 metrų iki jūros ir kainos lietuviškai kišenei yra priimtinesnės“, – pasakojo televizijos laidų vedėjas. Tiesa, Edvardas pastebėjo, kad tomis dienomis, kuomet Jūrmaloje vyko festivalis „Novaja Volna“, apgyvendinimo kainos buvo kosminės ir sukeltos neadekvačiai.

Edvardo Žičkaus viešnagė Jūrmaloje (5 nuotr.)
Asmeninio albumo nuotr.
+2

„Tačiau jei pasižvalgytumėme šiek tiek toliau, yra tokia vila „Ana“. Tai šeimyninis verslas, su SPA centru, kambaryje yra terasa su vaizdu į jūrą, į kainą įskaičiuoti gardūs pusryčiai. Tas kambarys dviem žmonėm kainuoja 200 litų. Nesu nakvojęs pas kokią močiutę Palangoje, bet manau, kad kaina būtų panaši. Tačiau šioje viloje pusryčiams tau specialiai yra kepami lietiniai, omletas, nereikia ieškoti vietos, kur automobilį pastatyti. Toje viloje yra restoranas. Jei nori, gali išsinuomoti pirtį, džiakuzi ar dar kažką. Ranka pasiekiamos kopos, ten ir uogauti ėjome. Tame laukiniame paplūdimyje prie vilos sutinki vos dešimt žmonių.“, – savo įspūdžiais dalijosi E.Žičkus.

Prieš kelias savaites teko poilsiauti lietuviškajame pajūryje. Sudėjus tai, ką išleidi per savaitę, manau, kad man tiek pat kainavo savaitė Sardinijoje.

Anot prodiuserio, Jūrmaloje ir visame latviškame pajūryje neįmanoma nesutikti tautiečių.

„Labai daug lietuvių, ypatingai Jūrmaloje, nes kai buvau, vyko festivalis. Ant kiekvieno kampo girdi lietuviškai kalbančius. Mačiau, kad lietuviški pardavimų portalai siūlo poilsį garsiajame Jūrmalos SPA viešbutyje, kuris yra 4 žvaigždučių, pačiame centre, šalia kopų. Buvo siūloma už mažiau nei 200 litų įskaičiuojant pusryčius dviem žmonėm nakčiai. Bet kokiu atveju išeina pigiai, čia ir atvyksta tie, kurie sugeba įvairiausių pasiūlymų internete pamatyti“, – sakė Edvardas.

„Prieš kelias savaites man teko poilsiauti lietuviškajame pajūryje. Tačiau patikėkite manimi, nors ir kaip smagu ten, tačiau man per brangu. Sudėjus tai, ką išleidi per savaitę, tai manau, kad man tiek pat kainavo savaitė Sardinijoje“, – atviravo E.Žičkus.

Edvardas Žičkus / Asmeninio albumo nuotr.

Grupės „Naujos pupytės“ atlikėja Vita Jakutienė

Grupės „Naujos pupytės“ narė Vita Jakutienė viešnagei Jūrmaloje skyrė savaitgalį. „Jūrmaloje buvau pirmą kartą ir labai nustebino paplūdimys. Baltijos jūra ta pati, tačiau paplūdimys mane sužavėjo: labai švarus, tvarkingas, žmonės padorūs, nebuvo ten jokių alkoholio padauginusių jaunuolių“, – portalui Žmonės.lt pasakojo V.Jakutienė.

Moteris pramogoms rinkosi ne bendrąjį, o privatų paplūdimį. Jame teko susimokėti už gultus, rankšluosčius, tačiau Vita problemos dėl mokesčio rinkimo už šias paslaugas nemato. „Kiek teko būti Palangoje, tokio paplūdimio dar neteko pamatyti. Jūrmaloje tikrai maloniai nustebau“, – sakė Vita.

V.Jakutienė pasakojo, kad Latvijos kurorte jai ypač patiko tai, kad ant jūros kranto – daug restoranų ir vietų, kur galima pavalgyti. Anot Vitos, lietuviai mūsiškiuose kurortuose paslaugų sferoje dar turi kur pasitempti.

Edvardas Žičkus / Asmeninio albumo nuotr.

„Mes gyvenome draugės bute, mums nakvynė nekainavo. Restoranuose nepastebėjau, kad būtų daug pigiau ar daug brangiau. Kainos normalios, stipriai nesikandžioja. Smagu, kad ten yra vietų ant jūros kranto, kur gali pavalgyti ne kažkokių dešrainių ar čeburekų, o kokybiškai pasimaitinti, paragauti kepsnių, sriubos, salotų“, – teigė atlikėja.

Vita sakė, kad jeigu reikėtų rinktis Palangą ar Jūrmalą, tai rinktųsi pastarąją. „Kilometrų skaičius nelabai skiriasi, o Jūrmala man tikrai padarė įspūdį. Aišku, su darbais tenka dažniau lankytis Palangoje, bet poilsiui rinkčiausi Jūrmalą“, – pasakojo V.Jakutienė.

Skrybėlaičių dizainerė Anna Mois

Edvardas Žičkus / Asmeninio albumo nuotr.

Skrybėlaičių dizainerė į Latvijos kurortą vyko, nes ten susitiko su bičiuliais, kurie atskrido iš skirtingų valstybių. „Apsilankėme  festivalyje „Novaja Volna“. Atmosfera buvo labai gera. Pažįstami, kurie gyvena Jūrmaloje, pasakojo, kad tiek žmonių čia būna tuomet, kai vyksta garsių atlikėjų koncertai ar būna labai geras oras. Šį kartą viskas sutapo“, – Žmonės.lt  A.Mois.

Jūrmaloje Annai pasitaikė proga pademonstruoti ir dalį savo kurtų skrybėlių kolekcijos, o aplinkiniai negailėjo pagyrų dizainerei. „Labai džiugu, kad sulaukiau tiek gerų atsiliepimų. Buvau pamaloninta“, – sakė A.Mois.

Annai pasirodė, kad Jūrmaloje kainos yra žymiai aukštesnės nei Lietuvoje. Ji prisipažino, kad mėgsta paviešėti šiame kurorte, tačiau ne daugiau kaip 3 ar 4 dienas. Moteris teigė, kad mėgsta ilsėtis ne tik užsienio, bet ir lietuviškuose kurortuose.

Edvardas Žičkus / Asmeninio albumo nuotr.
Edvardas Žičkus / Asmeninio albumo nuotr.
Skaitykite daugiau