Kodėl populiarėja vidudienio mankštos?

Joga / Vida Press nuotr.
Joga / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-11-13 15:32
AA

Šiuolaikinis gyvenimo tempas vis dažniau mus verčia ieškoti alternatyvų, ką daryti, norint gyventi sveikai ir kartu taupyti laiką bei pinigus.

Suvokiame, jog sėdimas darbas neigiamai veikia mūsų sveikatą, ilgainiui atsiranda kaklo, nugaros skausmų, laikysenos problemų, tačiau atrasti laiko sporto klubams po darbo jau nebėra jėgų. Išeitis – sportuoti neišėjus iš darbo vietos.

Užsienio šalyse jau senokai prigijusi praktika mankštintis darbo vietoje pietų pertraukos metu. Lietuvoje tai irgi ima populiarėti.

Pasak trenerės, Sportasdarbe.lt įkūrėjos Vaidos Junevičienės, galima išskirti bent keturias pagrindines priežastis, kodėl daugelis biurų, įmonių darbuotojų renkasi sportuoti darbo vietoje.

Patogu

Pirmiausia – tai itin patogu! „Sportas darbo vietoje taupo laiką. Neretai tai vienintelė galimybė auginantiems mažus vaikus ir neturintiems laiko lankyti sporto klubų nei ryte, nei vakare. Juk, visą dieną praleidus darbe, norisi kuo skubiau grįžti pas šeimą, kartu pavakarieniauti ir aptarti dienos įvykius“, – pasakoja V. Junevičienė.

Naudinga

Kasdienis judėjimas padeda išlikti sveikam, jaustis gerai, nuolat trykšti energija bei būti produktyviam.

Antra svarbi priežastis – nauda sveikatai. Kasdienis judėjimas padeda išlikti sveikam, jaustis gerai, nuolat trykšti energija bei būti produktyviam. „Bent pusvalandis aktyvios fizinės mankštos darbe duoda akivaizdžių rezultatų ne tik kūnui. Pagerėja ir psichologinė savijauta. Pasimankštinę žmonės būna energingesni, geresnės nuotaikos, gali labiau sutelkti dėmesį ir susikoncentruoti darbui“, – tikina trenerė.

Smagu

Sportas neturėtų būti kančia, priešingai – turi teikti smagumą. O kas gali būti smagiau, nei kartu su draugais ir kolegomis sportuoti, neišėjus iš savo darbo vietos?! Aktyvi mankšta padeda atsipalaiduoti, pakelia nuotaiką, prisideda prie geros darbo atmosferos kūrimo bei, žinoma, motyvuoja darbuotojus.

Vienija

Ketvirtoji priežastis – darbuotojų vieningumas. „Kartu sportuojantys kolegos ima daugiau bendrauti tarpusavyje, neformalūs pokalbiai ir laisvalaikio leidimas kuria bendrumą kolektyve. Bendra veikla juos dar labiau suvienija. Po tokio sporto, neformalioje aplinkoje daugiau gimsta ir naujų idėjų.“

Trūksta valios ir motyvacijos

Trenerė sako pastebinti, kad dažnai žmonėms trūksta ne tik valios, bet ir motyvacijos pradėti sportuoti. Juk dažnas žinome ir suvokiame, bet ne visada tikime, jog kasdienis judėjimas, eilinis pasivaikščiojimas gali išspręsti daugelį sveikatos problemų.

„Žinoma, motyvacija prikauso nuo kiekvieno mūsų gyvenimo būdo ir suvokimo. Daugelis tiesiog tingime judėti, nes taip lengviau, taip esame įpratę. Juk paprasčiau pažūrėti televizorių ant sofos, nei padaryti kelis pilvo preso pratimus. Todėl visiems, kurie neranda laiko ir motyvacijos pajudėti savarankiškai, išeitis – skirti bent dalį pietų pertraukos pasportuoti biure.“

Spėsite ir pasportuoti, ir pavalgyti

Ne vienam, panorusiam pradėti sportuoti darbo vietoje, iškyla klausimas – o kaip su pietumis? Kada valgyti, jei pietų pertrauka skiriama mankštai? Pasak trenerės, viskam galima rasti laiko – reikia tik noro ir išradingumo.

„Žinoma, jei esate pratę valgyti visą valandą ir jūsų pietūs yra sriuba, antras patiekalas bei desertas, laiko tam gali ir pritrūkti. Tačiau, jei norite sveikai ir greitai – pietums užtenka ir keliolikos minučių, pasigaminus maistą iš anksto namie ir atsinešus į darbą. Be to, ne visos darbovietės turi griežtą pietų laiką, dažnas po mankštos dar spėja ir kavinukėje užkąsti. Taigi, kas norės – visada ieškos galimybių, kas nenorės – pasiteisinimų.“