Kodėl po sekso vyrai iškart užparpia? Žvalinamųjų kokteilių receptai

Pora lovoje / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-05-22 22:35
Dar prieš kelias minutes jis veržėsi į malonumų viršūnę, jo kūne pulsavo gigantiška energija, o dabar? Miega nusisukęs, et, nevidonas! Fiziologiškai viskas normalu, bet mūsų, moterišku požiūriu, tai neatleistina.

Tad kodėl dauguma vyrų po TO užmiega it pakirsti, nespėję mūsų pabučiuoti, pažvelgti į akis, ir, aišku, pasakyti, kokios mes ypatingos?

Anglijoje buvo apklausta beveik 10 tūkst. vyrų: tyrėjai jų paprašė apibūdinti savijautą iškart po lytinio akto. 80 proc. apklaustųjų pareiškė, kad jaučia gigantišką išsekimą ir nenumaldomą norą užmigti. (Atrodo, kad vyrai pavargsta tiek, lyg būtų vagoną anglių iškrovę, o mes šiaip jau manėme, kad tai – malonumas...)

Pasirodo, kad po orgazmo kraujyje itin sumažėja glikogeno, maitinančio raumenis, o jo trūkumas sukelia nuovargį ir mieguistumą. Dažniausiai vyrų raumenų masė gerokai lenkia moterų, todėl miegas dažniausiai lenkia juos, o ne mus. Beje, moteriško sudėjimo vyrai, kurių raumenys neišlavinti, po sekso dažniau pasišneka su savo partnerėmis, o štai moterų numylėtiniai – raumeningieji mačo – griūna kaip pakirsti.

Be to, po orgazmo kraujyje padidėja oksitocino ir serotonino, kurie irgi sukelia mieguistumą. O dar pridėkime dienos nuovargį, patirtą stresą ir t. t. Taigi, ne vyrai kiaulės, o gamta juos taip surėdė. Dar viena priežastis – deguonies trūkumas. Kai dėmesys sutelktas į emocijas ir išgyvenimus, kai miegamajame sklinda saldžios dejonės, natūralu, kad retkarčiais sulaikomas kvėpavimas – o deguonies trūkumas irgi sukelia mieguistumą.

Gerai, gerai, bet mes, moterys, tuo nesame patenkintos. Ką daryti? Išeitis paprasta – pakeisti vyro mitybą. Neverta prieš seksą piktnaudžiauti mėsos patiekalais, saldumynais, stipriais gėrimais ir kava (koks maistas žudo aistrą, skaitykite ČIA). Visa tai tik ir lenks į miegą.

Geriau pasižvalinti energiniais kokteiliais, kurie bus naudingi jums abiem ir taps puikiu vakarienės akcentu arba pusryčiais į lovą!

Salotos. Lapinės salotos itin rekomenduotinos vyrams, nes teigiamai veikia jų potenciją, turi nemažai vitaminų C, K, A, E, D bei B grupės vitaminų, mikroelementų, eterinių aliejų. Kokteilinėje suplakite 100 g salotų ir bananą su stikline vandens.

Salieras. Tai nuotaiką pakelianti daržovė, nes joje daug B grupės vitaminų, aminorūgščių, vitaminų K, E ir A. Sutrinkite kelis saliero stiebus, apelsiną ir gabalėlį savojos kopūsto.

Žalumynai ir vaisiai. Žalėsiai kaupia saulės energiją, tad aprūpins jus tikru energijos pliūpsniu. Saujelę dilgėlių, jaunų žemuogių ir juodųjų serbentų lapelių, obuolį, bananą ir apelsiną sutrinkite plakiklyje su trupučiu vandens.

Žodžiu, jūsų pasirinkimas, kaip elgtis, jei vyrą traukia miegas. O gal verta pamąstyti, kad vyras – ne darbinis arklys? Jeigu jis jus patenkino, seksas buvo puikus, abu patyrėte malonumą, tai tegu saldžiai pamiega brangiausiasis, tegu pailsi. Kas kita greičiausiai būtų, jei vyras užmigtų sekso metu. Na, bet ir tokiu atveju išmintinga moteris žino, kaip pasielgti nepriekaištaujant vyrui ir jo nežeminant...

Ji24.lt

Naujausi straipsniai